نقشه تبهکارانه دوستان ناباب برای دانشجوی خارج از کشور‌

پسر جوان وقتی متوجه شد تلفن همراه دوستش 60 میلیون تومان قیمت دارد نقشه سرقت از او را طراحی و اجرا کرد.
به گزارش خبرنگار حوادث« ایران»، چند روز قبل پسر جوانی با مراجعه به پلیس از سرقت تلفن همراهش خبر داد و گفت: من در خارج از کشور تحصیل می‌کنم چند روزی برای تعطیلات به ایران آمده‌ام ساعت 9 شب با دوستم در پارک نشسته بودم که دو موتورسوار به ما نزدیک شدند و با تهدید چاقو و درگیری پول‌ها و گوشی تلفن همراهم را به ارزش 65 میلیون تومان  سرقت کردند.

 سرهنگ «محمد کمیجانی» رئیس کلانتری 142 کن در تشریح این خبر گفت: پس از این شکایت با موضوع زورگیری با تهدید چاقو در پارک شقایق محله شهران شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار تیم عملیات کلانتری 142 کن قرار گرفت. با تحقیقات پلیسی سرنخ‌هایی از سارقان شناسایی و در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد شاکی پرونده به دعوت دوست دیگرش به پارک رفته بود و نکته جالب اینکه سارقان فقط پول و گوشی او را سرقت کرده بودند و کاری با دوستش نداشتند این نکته باعث شد پلیس به دوست شاکی ظنین شود و دستور بازداشت او صادر شد.

این مقام انتظامی افزود: پس از دستگیری دوست شاکی در بازجویی‌های اولیه وی اعتراف کرد با توجه به اینکه اطلاع داشتم تلفن همراه دوستم 60 میلیون تومان ارزش دارد با چند نفر از بچه محل‌های قدیمی هماهنگ کردم تا وقتی دوستم را به پارک می‌برم با موتور بیایند و با تهدید چاقو تلفن وی را سرقت نمایند.
 با توجه به اعترافات این فرد شناسایی سایر افراد نیز در دستور کار پلیس قرار گرفت که طی یک عملیات هماهنگ دو نفر سارق در محله تهرانپارس دستگیر و به کلانتری منتقل شدند و در بازجویی‌ها به جرم خود  اعتراف کردند و در ادامه تحقیقات مشخص شد پیش‌تر نیز به همین روش 15 فقره زورگیری انجام داده‌اند. این مقام پلیسی در پایان اظهار داشت نفرات دستگیر شده به مرجع قضایی معرفی شدند.
+4
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.