روایت تازه از ترور محسن فخری‌زاده: «تشخیص دقیق چهره با هوش مصنوعی و شلیک ۱۳ گلوله»

به گفته جانشین فرمانده سپاه: از ۱۳ گلوله‌ای که شلیک شده ۴ یا ۵ تیر به آقای فخری‌زاده خورده استبی بی سی :جانشین فرمانده سپاه پاسداران می‌گوید در ترور محسن فخری‌زاده، از چهره‌های مهم برنامه هسته‌ای و موشکی ایران، برای تشخیص او از میان همراهانش از فناوری "هوش مصنوعی" استفاده شده است.

علی فدوی روایتی از ماجرا را تایید و درباره جزییات آن صحبت کرده که می‌گوید هیچ مهاجمی در محل حادثه نبوده و همه چیز به صورت خودکار انجام شده است.

این ادعا درباره ترور آقای فخری‌زاده که در تناقض با اظهارات ابتدایی مسئولان و شاهدان بود دو روز بعد از حمله، با گزارش خبرگزاری فارس آغاز شد و مورد تایید مقام‌های دیگر از جمله علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی قرار گرفت.

دریادار فدوی، جانشین فرمانده سپاه هم ادعا کرده است که تیرباری که آقای فخری‌زاده را هدف گرفته روی خودرو نیسان کار گذاشته شده بود که به صورت "ماهواره‌ای و آنلاین کنترل می‌شد و تروریستی در صحنه نبود."

به گفته آقای فدوی در زمان حمله ۱۱ نفر به عنوان تیم حفاظتی همراه محسن فخری‌زاده بودند اما "تیربار با دوربین پیشرفته روی چهره شهید فخری‌زاده زوم بود و از هوش مصنوعی کمک گرفته بودند."

این فرمانده ارشد سپاه گفته است که ۱۳ گلوله از مسلسل روی نیسان شلیک شده و تنها فرد دیگری که تیر خورده سرتیم حفاظت آقای فخری‌زاده بوده که خود را سپر او کرده و ۴ گلوله خورده است.
محسن فخری‌زاده از چهره‌های کلیدی برنامه "پدافند هسته‌ای" ایران معرفی شدهبنا بر روایت آقای فدوی این ترور بدون حضور هیچ فردی در محل، با چنان دقتی طراحی شده که همسر محسن فخری‌زاده که در خودرو و "در فاصله ۲۵ سانتی‌متری" او بوده تیر نخورده است.

آقای فدوی گفت که از ۱۳ گلوله‌ای که شلیک شده ۴ یا ۵ تیر به آقای فخری‌زاده خورده است و او به دلیل گلوله‌ای که به کمرش خورده بر اثر قطع نخاع و خونریزی قبل از رسیدن به بیمارستان جانش را از دست داده است.

مهدی فخری‌زاده، پسر محسن فخری‌زاده روز شنبه درباره ترور پدرش گفته بود که او با "۴ یا ۵ گلوله از فاصله خیلی نزدیک احتمالا ۴ یا ۵ متری" کشته شد.

محسن فخری‌زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و از چهره‌های اصلی و پشت پرده "پدافند هسته‌ای" ایران بود که روز جمعه هفتم آذر در جاده‌ آبسرد در حدود ۸۰ کیلومتری شرق تهران ترور شد.

مقم‌های جمهوری اسلامی اسرائیل را مظنون اصلی این حمله می‌دانند و روایت‌های متفاوت و متناقضی از جزییات این ترور ارائه کرده‌اند.

انجام عملیات بدون حضور عامل انسانی در محل، تبدیل به روایت اصلی مسئولان شده که سوال‌های زیادی را به دنبال داشته اما هنوز فیلم و مدرکی از این ماجرا منتشر نشده و کسی هم تاکنون دستگیر نشده است.

سپاه حفاظت انصارالمهدی که وظیفه حفاظت از مقام‌ها را بر عهده دارد هنوز درباره جزییات این حمله توضیحی نداده است.
ترور محسن فخری‌زاده دعوای سیاسی میان دولت روحانی و مخالفان او و برجام را تشدید کرده‌سخنگوی سپاه: ترور با ماهواره امنیت ما را خدشه‌دار نمی‌کند
رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران، تلاش کرده ترور محسن فخری‌زاده را از نظر امنیتی کم‌اهمیت جلوه دهد و گفته است: "ترور یک دانشمند در خیابان آن هم با دستگاه ماهواره‌ای نمی‌تواند امنیت ما را خدشه‌دار کند."

آقای شریف هم مدعی شد که در این حمله "از ابزار الکترونیکی پیشرفته با هدایت ماهواره‌ای" استفاده شده است.

سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه بار دیگر گفته اقدامات اسرائیل "بی‌پاسخ نخواهد ماند و این موضوع در سال‌های اخیر به آن‌ها ثابت شده است."

موضوع "انتقام سخت" و شیوه آن که بعد از قتل قاسم سلیمانی به دست آمریکایی‌ها هم مطرح شد، این بار به دعوایی سیاسی منجر شده و پیش از آن که به اجرا درآید شکافی عمیقی در حکومت ایران و میان منتقدان و طرفداران دولت حسن روحانی و برجام ایجاد کرده است.
+6
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  اونقدر روایت و سناریو برای این مردک پیزوری بدرک واصل شده مینویسند که بزودی این روایت ها فیلم نامه میشود بلاخره باید یک عده مفت خور باید از این راه نون بخورند
  1
  57
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  ترور همیشه محکومه! حالا میخواد از طرف هر کشوری باشه. ولی باز هم دم طراحش گرم که فقط فرد مورد نظر را کشته و صدمه ای به اطرافیانش حتی همسرش نرسیده. جالبه که سخنگوی سپاه هم گفته: ((ترور با ماهواره امنیت ما را خدشه‌دار نمی‌کند)). آخه از این خدشه دار تر میخوای چه بشه آقای سخنگو؟؟؟ همچی زدن که هم آبروتونو بردند هم دانشمند فوق سریتون. اونم در جایی که مثلا تحت حفاظت شدید برادران گمنام و خوشنام و بدنامتون بوده.
  0
  48
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خیلی هم خوب. به هر حال دستشون درد نکنه!
  1
  27
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  اینقدر برای دفن کردنش عجله داشتند که حتی تعداد گلوله ها رو نشمردن!
  1
  15
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  ordak - بن، آلمان
  خب گاو اقیانوس پیمای فوق پیشرفته سپاه و لنگنچه های سپاه که نمیگذارند مگس به مرزهای ایران نزدیک شود یا اس ۳۰۰ هاتون انهمه سیستم دفاع هوایی که هر روز یکی را به خورد ملت میدید کجا بودند، سیستمهای جنگ الکترونیکتون که میتونه ماهوارهای دنیا را از کار میانداخت ،ته بازهای بیپدر و مادر امام زمان که بچه قبل از تولدش را به عنوان تروریست آینده شناسایی میکنند کجا بودند که بیخ گوشتون اوندن و این ترورریست ادمخور را به درک واصل کردند؟
  1
  10
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  یک هفته از به درک رفتن این چلمقوذ گذشته ٦٠ تا روایت از جریان ترور از خودشون در کردن! حالا ببین قضیه ١٤٠٠ سال پیش چقدر واقعیت داره! چند وقت دیگه معلوم میشه یزید با چکش زده تو سر حسین زینب هم چادرشو زده پس کمرش و هرچی لیچار از دهنش در میومده نثار اشقیا کرده!
  1
  12
  دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  «بنا بر روایت آقای فدوی این ترور بدون حضور هیچ فردی در محل، با چنان دقتی طراحی شده که همسر محسن فخری‌زاده که در خودرو و "در فاصله ۲۵ سانتی‌متری" او بوده تیر نخورده است.» آقای فدوی خالی بند، فیلمش هنوز تو اینترنت موجود هست که تو ماشین سه تا مرد بودن، راننده که در دم مرده، صندلی بغل راننده که خالیه ولی کمربند ایمنی صندلی خالی بسته ست! دونفر تو صندلی عقب که نفر پشت سر راننده هم در دم مرده و نفر سمت راست صندلی عقب هنوز دار خِرخِر میکنه ( نفسهای آخر قبل از مردن)! یعنی همه ش ٣ نفر تو ماشین بودن! حالا یهویی تو «همسر» از کجا گیرآوردی در فاصله ٢٥ سانتی؟؟ کاشکی میتونستم لینک ویدیو رو بذارم اینجا!
  0
  9
  دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  قبلاٌ هم گفتم اینو» کم کم پای نیروهای فرازمینی در این ترور میاد وسط . بابا یه آدمه پیزوریه لامتوری دیگه اینهمه دنگ و فنگ نداره . طرف رفته بوده عیاشی و خانوم بازی و تریاک کشی زدن تیر از پسه یقه ش زده بیرون . سرنوشته همه ی سران و مسئولانه غیرمحترمه نظام همینه .
  1
  4
  دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.