شهیندخت مولاوردی به دو سال و شش ماه زندان محکوم شد

شهیندخت مولاوردی معاون سابق رییس جمهور در امور زنان و خانواده از سوی دادگاه انقلاب به دو سال و شش ماه زندان محکوم شد. نهادهای امنیتی و انتظامی شاکیان او بودند. مولاوردی دو سال پیش دولت روحانی را ترک کرد.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران روز شنبه ۱۵ آذر (۵ دسامبر) از محکومیت شهیندخت مولاوردی، معاون سابق رییس جمهور در  امور زنان و خانواده، در  شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران خبر داد. طبق این گزارش، معاون سابق رئیس جمهوری  به دو سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

خبرگزاری فارس درباره جزئیات حکم صادر شده علیه خانم مولاوردی نوشته که این حکم شامل "دو سال حبس تعزیری بابت در اختیار قرار دادن اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده با پوشش مسئولین نظام و با هدف برهم زدن امنیت کشور و ۶ ماه حبس تعزیری به دلیل فعالیت تبلیغی علیه نظام" جمهوری اسلامی است. حکم صادر شده بدوی است.

این خبرگزاری هم‌چنین ادعا کرده خانم مولاوردی "پیش‌تر نیز در دادگاه کیفری ۲ تهران به اتهام تشویق به فساد و فحشا و ترغیب افراد به انحرافات جنسی مستوجب تعزیر، مجرم شناخته شده و محکومیت وی صادر شده بود".

شهیندخت مولاوردی، حقوق‌دان، فعال سیاسی و پژوهشگر امور زنان است. او دبیرکلی گروهی به نام "جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان" را نیز برعهده دارد. در دولت محمد خاتمی - در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴ - در "مرکز امور مشارکت زنان"، مسئول ارتباطات بین‌الملل این مرکز بود.

در دولت نخست حسن روحانی (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶) مولاوردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را بر عهده داشت. او در این مسئولیت به دلیل فعالیت برای حقوق زنان همواره مورد انتقاد محافظه‌کاران تندرو و رسانه‌های زیر کنترل این جناح بود. به همین دلیل در دولت دوم حسن روحانی، از معاونت امور زنان کنار گذاشته شد و به عنوان "دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی" فعاایت می‌کرد.

خانم مولاوردی پس از یک سال با عنوان "بازنشستگی" از این مسئولیت نیز کنار گذاشته شد
+4
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.