«آدولف هیتلر» در انتخابات نامیبیا پیروز شد

العربیه :سیاستمداری به نام «آدولف هیتلر» که در انتخابات نامیبیا پیروز شد اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای سلطه بر جهان ندارد.

بر اساس گزارش نیوزویک، سیاستمداری به نام آدولف هیتلر در انتخابات منطقه‌ای در نامیبیا پیروز شد. او که نام کاملش «آدولف هیتلر اوونونا» است با 85 درصد آرا برای کرسی شورای منطقه در مستعمره سابق آلمان، جایی که هنوز نام خیابان‌ها، افراد و مکان‌ها آلمانی است، انتخاب شد.

با این حال، آدولف اونونا به مردم اطمینان داده که هیچ برنامه‌ای برای سلطه بر جهان ندارد. او به روزنامه آلمانی Bild گفت: «پدرم من را به نام این مرد نامگذاری کرد. او احتمالا نمی‌دانست آدولف هیتلر چه موضعی داشته است. من از کودکی این اسم را به عنوان یک اسم کاملا عادی تلقی می‌کردم اما در نوجوانی فهمیدم که این مرد می‌خواست همه جهان را تسخیر کند».

او با نام آدولف ا. اونونا در لیست نامزدهای انتخابات خود به عنوان عضوی از حزب حاکم SWAPOخود را معرفی کرد.

این حزب از زمان استقلال از آپارتاید آفریقای جنوبی در نامیبیا حاکم است. این سیاستمدار آفریقایی همچنین گفت که برای تغییر رسمی نامش خیلی دیر شده، در حالی که همسرش هم او را «آدولف» صدا می‌کند و به این نام عادت کرده است.

آدولف هیتلر سیاستمدار مشهور آلمانی و رهبر حزب نازی بود. او در سال 1933 با انتخاب به قدرت رسید. در 1934 پیشوای آلمان شد و تا زمان مرگ خود در 1945 بر آن کشور حکومت کرد. هیتلر با حمله به لهستان در اول سپتامبر 1939 زمینه‌ساز آغاز جنگ جهانی دوم در اروپا شد.

جمهوری نامیبیا کشوری در جنوب غربی قاره آفریقا است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و جمعیت آن 2.1 میلیون نفر است.

بخش اعظم منطقه نامیبیای امروزی از سال 1884 تا پایان جنگ جهانی اول مستعمره آلمان بود و پس از آن تحت کنترل آفریقای جنوبی درآمد تا اینکه در سال 1990 این کشور موفق به استقلال از آفریقای جنوبی شد.
+40
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  تو با اون قیافت بیخود کردی از نام پیشوا استفاده میکنی یا اون کسی که این نام اصیل رو برای تو انتخاب کرده.
  60
  27
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
  ۳۳
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  امیدوارم سازمان ملل یا حداقل اسرائیل باهاش برخورد کنه. با این کار احمقانه اش داغ میلیونها یهودی و ملل دیگر را تازه کرده.
  34
  9
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  هیتلر فقط یک نام نبود ، همون سالی که رکود بزرگ ۱۹۲۹ امریکا و انگلیس و اروپا رو برشکسته کرد هیتلر المان رو به اوج شکوفایی اقتصادی و تکنولوژی رسونده بود
  7
  13
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. راست میگید، باید اسمش رو میزاشتند: روح الله خمینی هندیزاده برزنگ آبادی!
  17
  26
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
  ۶۰
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  خدایی که نیست رحم کرد که قیافه ات شکل فضولات میمون. مردک دیوانه کسی که قاتل ۶ میلیون یهودی بیگناه. پانصد هزار کولی بینوا و قاتل ناقص العضو های المانی هومو های المانی و باعث مرگ دلخراش صدها هزار سرباز المانی بود چه افتخاری دارد که این نام را انتخاب کردی کسانی چون تو هستند که ننگ افرینش محسوب میشوید.
  29
  11
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
  ۵۴
  علی بابا تبریزی - تبریز ، ایران
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک. تو با آوردن اسم خانوم فاطمه زهرا کار بدی میکنی الان مردم از این رژیم جمهوری اسلامی متنفر هستند و میان به مقدسات توهین میکنن و تو گناه میکنی گوش کن بیا اسمت رو عوض کن چند تا اسم هست هر کدوم رو دوست داری یکی رو انتخاب کن اون رو بزار - دستمال کش پروستات آقا دانمارک - کپنهاک ۲- پروستات لیس آقا دانمارک - کپنهاک ۳ - پروستات تمیز کن حضرت آقا از کپنهاک
  17
  16
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::علی بابا تبریزی - تبریز ، ایران::]. دوست خوب، این اسامی که لیست کردید متعلق به الهام چرخدنده هستند!
  11
  9
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::Chokam - ری، ایران::]. ربطی به هیتلر نداشت،آلمان بعد از شکست تو جنگ و تقریبا با خاک یکسان شدن هم خودش رو کشید بالا (جز شرقش که افتاد دست روسها و کمونیستها بود) و از همون موقع تا الان هم تو اروپا حرف اول رو میزنه و از همه مثلا انگلیس و فرانسه یه سر و گردن تکنولوژی و اقتصاد و صنعتش بالاتره.ژاپن هم تو آسیا همین طور.این دو تا کشور با بقیه دنیا متفاوتن.
  2
  4
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
  ۸۱
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::Parinaz Iran - پراگ، چک::]. زر نزن الاغ... تو از کجا میدونی که پیشوا 6 ملیون رو کشت.. برو حساب کردنو یاد بگیر که اصلأ قبل از جنگ جهانی چندتا جهود تو اروپا بودن و چندتاشون مهاجرت کردن و چندتاشون آخر سر قصر در رفتن.... تازه بدهکار هم میشین..
  9
  20
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. الاغ رهبر شماست و همه آنهایی که گدا علی را رهبر قلمداد میکنند. اینکه هیتلر یهودی ها را کشت یا نه هم مهم نیست، مهم اینست که زنده گذاشتن اجداد تو گناهی نابخشودنیست.
  15
  11
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. الان آمریکا حرف اول رو میزنه نه المان، اگه یه شرکت المان با ایران یا کره شمالی یا ونزوئلا همکاری کنه امریکاتحریمش میکنه .شکوفایی اقتصادی هیتلر فرق داشت
  7
  2
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
  ۷۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::علی بابا تبریزی - تبریز ، ایران::]. این دفعه اولت نیست، مکررا از این نوشته‌ها کرده‌ای. وقتی که پاسخ پرسانت نمی‌دهم، حساب کار دستت بیاد. از تو کلان‌تر را روان کرده‌ام. منبعد بر من مسیج نزن.
  2
  8
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۴
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. موش پاکستانی بخوره شمارو که هرچی افغانه تو جیبتون کردین!
  13
  7
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::Chokam - ری، ایران::]. منظورم از نظر قدرت سیاسی نبود،از نظر مهندسی،تکنولوژی و engineering آلمان و‌ژاپن حرف اول دنیا رو میزنند و شکی درش نیست،آمریکا هم‌خوبه ولی با فاصله سوم هست،آمریکا از نظر تکنولوژی IT اوله ولی از نظر کیفیت و engineering به گرد کیفیت آلمان و ژاپن نمیرسه.
  2
  2
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۹
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. اتفاقا توی تکنولوژی هم باز آمریکا حرف اول، بخاطر پتنت های شرکتهاش. پتنت میدونی یعنی چه؟ مثال همین اینترنتی که داری استفاده میشه در هرجای دنیا ازجمله آلمان، مال آمریکاست. دنیا فقط لوله کشیه،اما آب درون لوله یعنی پروتکلهای شبکه اینتر نت همه متعلق به شرکتهای آمریکایی مثل مایکروسافت و آی بی ام است.هرآبونمان که پرداخت میشه اول آنها سهم خودشون رو برمیدارن.
  6
  3
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۷
  ۴۱
  Afshin51 - کلن، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::] ای ....مسافر ! تورا باید بخاطر چرندیاتت یک بغل جانسوز که فارسیش میشود فلفل تند در حلقوم نمود شاید استریل بشه اون دهانت که فقط .....ازش بیرون میاد .
  7
  5
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۵
  ۶۰
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. قوچعلی راسیست که در داخایو ساکن شده ای یک بیسواد هم می داند که کشته شدگان یهودی کمی بیش از یک میلیون بودند یک اشتباه که در نگاشتن رخ داد تو عنقلابی فراری را عصبانی کرد البته به نظر من...از نظر احساس و شعور یک انیشتن.. در برابر تو سوسمار با لباس انسانی.
  11
  5
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
  ۶۰
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. گرامی سپاس از مهر شما ولی خوب می دانید کور و کچلهای اسلامی با هزار دروغ بصورت پناهنده راهی غرب شده اند فقط به دلیل مادیات و تعدادی هم شغل شریف اسلامی .جاسوسی .برای باباجان ملا و می بینید سالها در همین سایت فعال هستند و همین ریا و عشق به مادیات با وعده خانه اتوبوس و برق مجانی سوسمار اعظم بود که شکوه عنقلاب را نمودار کرد.
  10
  7
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
  ۸۱
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. سبک مغز تو کمپ لیبرتی شماها از این ..ها زیاد هستین مثل خودت.. که .... هم از دنیا میری... البته حیف اسم ..... اونها یک خدمتی به جامعه بشری میکنن، شماها انگل انسانیت و دنیا هستین
  8
  9
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. منِ طرفدارِ نظام پادشاهی در کمپ لیبرتی چه میکنم؟ کمی نوشادر به گوشهایت بمال که چشمانت بهتر ببینند.
  10
  9
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::Chokam - ری، ایران::]. نه فقط تو میدونی پتنت چیه! کسی منکر قدرت اقتصاد و تکنولوژی آمریکا نیست و مقایسه قرار نیست باشه،ولی از نظر مهندسی و تکنولوژی آلمان و ژاپن خیلی قدر هستند مخصوصا تو ماشین آلات. و اصلا عبارت german engineering معروفه.همون زمان هیتلرش هم آمریکا قدرت نظامی و صنعتی بالاتری داشت.
  2
  2
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. اگه میدونستی نمی گفتی زمان هیتلر هم آمریکا بالاتر بود. زمان هیتلر که دلارآمریکا هم مثل الان حاکم نبود،دلار آمریکا بعدازپیمان برتی وودز شد پول جهانی. پیمان برتی وودز میدونی چیه؟
  1
  1
  دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۷
  ۴۵
  IjoinedIRUK - اوکلاهما ، ایالات متحده امریکا
  [::علی بابا تبریزی - تبریز ، ایران::]. به سادگی میشه فهمید این یارو {یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک} ب شدت ضد مذهبی است فقط چون جرات ابراز عقیده نداره در قامت یه فرد مذهبی وارد میشه ک بهتر بتونه نفرت بین اقوام و مذاهب ایجاد کنه. همیشه هم نفر اول ه ک کامنت میرازه احتمالا تو تیمارستان یا زندان ه.
  1
  4
  دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::Chokam - ری، ایران::]. بچه پر رو،تو‌میخوای به من یاد بدی پتنت چیه و دنیا چه خبره؟ بشین همون شابدل عظیم زندگیتو‌کن.انگار من حال دارم بشینم با این جوجه قود قودها کل کل کنم! دنیا کجا داره میره این هنوز فکر هیتلر و دهه ۴۰ میلادیه!
  1
  0
  ‌چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. معلومه کم آوردی که فحش میدی
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۲
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. بیمار پیش داوری داری؟ تو از کجا فهمیدی من هنوز بفکر هیتلرم؟تاریخ دهه ۴۰ میلادی میشه هنوز
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸
  نظر شما چیست؟