آیا کارلوس کی‌روش به فوتبال ایران بازمی‌گردد؟

دویچه وله :کارلوس کی‌روش، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران پس از برکناری از سمت سرمربی‌گری تیم ملی کلمبیا، در بین طرفداران و اهالی فوتبال ایران دوباره به عنوان گزینه مربی‌گری در عرصه فوتبال ایران مطرح شده است.

کارلوس کی‌روش پس از گذشت کمتر از دو سال از سمت سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال کلمبیا، در پی دو شکست متوالی و سنگین این تیم مقابل تیم‌های ملی اروگوئه (باخت ۳ بر صفر) و اکوادور (شکست ۶ بر یک) در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه آمریکای جنوبی، از سوی فدراسیون فوتبال کلمبیا برکنار شد.

پیام خداحافظی این سرمربی پرتغالی از فوتبال کلمبیا در اینستاگرام، با بازتاب گسترده‌ای از سوی هواداران فوتبال ایران همراه بوده است.

نکته جالب و قابل توجه این است که در زیر این پُست اینستاگرامی کارلوس کی‌روش که بیش از ۸۵ هزار "لایک" و نزدیک به ۹ هزار "کامنت" داشته، اکثر نوشته‌های تفسیری از سوی کاربران ایرانی‌تبار و به زبان فارسی یادداشت شده است.

طرفداران فوتبال ایران در این شبکه اجتماعی همچنان ارادت و دوستی خود نسبت به کارلوس کی‌روش را ابراز نموده‌‌اند و این سرمربی را در سمت سابق خود در فوتبال ملی ایران مورد ستایش و تقدیر قرار داده‌اند.

بسیاری از کاربران با بیان نوشته‌هایی مانند "برگرد به خانه‌ات ایران" و "هیچ کس به اندازه تو به فوتبال ایران اعتبار جهانی نداده" خواستار بازگشت کی‌روش به صحنه فوتبال ایران شده‌اند.

این مربی ۶۷ ساله پرتغالی در ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی پس از هشت سال فعالیت در سمت سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران و حذف "یوزپلنگ‌های پارس" در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا و بازماندن از صعود به فینال این رقابت‌ها، از ایران خداحافظی و همکاری با فدراسیون فوتبال کلمبیا را آغاز کرده بود.
طرفداران فوتبال ایران در اینستاگرام از کارلوس کی‌روش ستایش می‌کنند و خواستار بازگشت وی به ایران شده‌اند.
آیا احتمال بازگشت کارلوس کی‌روش به فوتبال ایران وجود دارد؟
آیا کارلوس کی‌روش که در بین هواداران فوتبال ایران همچنان از محبوبیت و پشتیبانی بی‌نظیری برخوردار است، دوباره به فوتبال ایران بازمی‌گردد؟ از دیدگاه کی‌روش شایان ذکر است که وی در گذشته اصولا تمایل خود به بازگشت به عرصه فوتبال ایران را مطرح کرده بود.

اما وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پس برکناری مارک ویلموتس بلژیکی و با سرمربی‌گری دراگان اسکوچیچ کروآت در بازی‌های گذشته در حال حاضر دوباره در یک ثبات نسبی قرار گرفته است. با توجه به این مسئله، در میان مدت تغییر در سمت سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال ایران بعید به نظر می‌رسد.     

گفتنی است که برخی از رسانه‌های ایران، گمانه‌زنی پیرامون حضور کارلوس کی‌روش بر روی نیمکت یکی از تیم‌های باشگاهی در لیگ برتر ایران را مطرح کرده‌اند. این در حالی است که فعلا یکی از مانع‌های اصلی برای بازگشت احتمالی کارلوس کی‌روش به فوتبال باشگاهی ایران، وجود ممنوعیت داخلی در ایران در زمینه استخدام مربی خارجی است.

اما جالب اینجاست که قسمت عمده‌ای از اهالی، طرفداران و محافل فوتبال ایران به کارلوس کی‌روش به عنوان یک "فرد خارجی" نگاه نمی‌کنند و این سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران را عضو خانواده فوتبال کشور می‌بینند
+9
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  حتماً خوابشو ببینی
  2
  5
  یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.