دستور بازداشت یک مغازه‌دار و چند مانکن در کرمانشاه

خبرگزاری فارس این عکس را منتشر کرده و گفته یک لباس فروشی در کرمانشاه این عکس‌ها را در صفحه اینستاگرام خود گذاشته استبی بی سی :دادستان کرمانشاه در غرب ایران دستور داده صاحب یک مغازه لباس‌‌فروشی و زنانی که مانکن بوده‌اند، بازداشت شوند.

شهرام کرمی، دادستان انقلاب کرمانشاه گفته که این مغازه‌دار در یکی از پاساژهای کرمانشاه برای تبلیغ لباس در ویترین خود از زنان، یا به گفته او "مانکن‌های زنده خانم" استفاده کرده است.

این مقام قضایی همچنین می‌گوید عکس‌هایی از یک مدل "بی‌حجاب" در یک بنای تاریخی منتشر شده که مغازه‌دار برای تبلیغ لباس‌های خود در اینستاگرام استفاده کرده است.

او افزوده: " این مغازه در اقدامی دیگر داخل محوطه یکی از بناهای تاریخی استان که نزد مردم کرمانشاه اهمیت مذهبی بالایی دارد، با استفاده از یک مدلینگ زن بی‌حجاب، تبلیغاتی برای پوشاک خود داشته است."

ایسنا به نقل از این مقام قضایی نوشته که دستور پلمپ این مغازه در کرمانشاه صادر شده است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفته: " این نوع تبلیغات غیراسلامی و غیرانسانی احساسات خانواده‌های شهدا را در استان جریحه‌دار کرد."

او با اشاره به دیده شدن مانکن‌های "زنده" در شهرهای دیگر ایران گفته که اجازه نخواهد داد "عده‌ای فریب خورده، دسیسه‌های دشمنان را برای زیرپاگذاشتن ارزش‌های اسلامی این گونه در کشور و کرمانشاه اجرایی کنند."

مقام‌های ایران به تبلیغ لباس توسط زنان در شبکه‌های مجازی حساس‌اند. چهار سال پیش در اتفاقی که خبرش منتشر شد، هشت نفر به این اتهام بازداشت شدند.

اینستاگرام مربیان رقص در ایران هم با احضار بعضی از آنها مسدود شده بود.

خبرگزاری فارس عصر امروز در گزارشی انتقادی با انتشار چند عکس ادعا کرده بود که این مدل تبلیغ لباس از اسرائیل الگو گرفته شده و در چند شهر از جمله کرمانشاه اجرا شده است.

فارس از مسئولان خواستار واکنش شده و نوشته بود: "پای مانکن‌های زنده به برخی شهرهای ایران و متاسفانه کرمانشاه نیز باز شده و برخی از فروشگاه‌های مناطق به اصطلاح لاکچری دست به چنین اقدام غیرانسانی و غیراخلاقی زده‌اند."
+6
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.