مصرف کاکائو شما را باهوش‌تر می‌کند

مصرف کاکائو باعث افزایش قدرت تمرکز و بهبود عملکرد مغز در بزرگسالان جوان و سالم می‌شود. این را محققان بریتانیایی به تازگی اعلام کرده‌اند.

به گزارش مدیسین‌نت، دانشمندان مدرسه علوم ورزشی و توانبخشی دانشگاه بیرمنگام از طریق اسکن مغز ۱۸ مرد ۱۸ تا ۴۵ ساله که همگی یک کاکائوی نوشیدنی دریافت کرده بودند، به این نتیجه رسیدند. به گفته آنها فواید کاکائو تنها پس از یک بار مصرف آن آشکار می‌شود. فلاوانول کاکائو می‌تواند همچنین سطح اکسیژن‌رسانی به مغز را بهبود بخشد. به طوری که پس از نوشیدن معجون غنی از فلاوانول، واکنش اکسیژن‌رسانی به مغز ۱۴ نفر از شرکت‌کنندگان این مطالعه، سه برابر بیشتر شد.

البته نتایج این تحقیق به معنای مصرف هرچه بیشتر انواع مختلف شکلات بخصوص شکلات‌های حاوی شکر نیست.

به گفته محققان، متأسفانه پی بردن به محتوای فلاوانول در شکلات‌ها دشوار است، زیرا این مواد در برچسب‌ها قید نمی‌شوند. همچنین فرآوری کاکائو برای تهیه شکلات می‌تواند به میزان فلاوانول‌ها آسیب اساسی برساند. با این حال، انتخاب یک شکلات سالم با درصد کمتر شکر و میزان بیشتر کاکائو، می‌تواند گزینه بهتری باشد. علاوه بر این، مصرف انواع غذاهای غنی از فلاوانول مانند انگور، چای سبز، سیب، شراب و توت می‌تواند مقادیری فلاوانول را برای مغز و عملکرد بهتر عروق فراهم کند.
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.