ببر نر در باغ‌وحش ارم در تهران یک ماده ببر را کشت

تصویری که خبرگزاری ایسنا برای خبر مرگ ماده ببر منتشر کرده استسازمان حفاظت از محیط زیست شهر تهران از مرگ یک ماده ببر در باغ وحش ارم در شهر تهران خبر داده است. این ببر پنج روز پیش در اثر حمله یک ببر نر که با شکستن حصارها وارد محوطه ببر ماده شده بود، به شدت زخمی شده بود.

فاطمه برنا، رئیس اداره محیط زیست شهر تهران روز جمعه ۱۴ آذر ماه به خبرگزاری ایسنا گفت که مسئولین باغ وحش ارم دیروز بعدازظهر، چهار روز پس از این حادثه در یک تماس تلفنی زخمی شدن این ببر را به سازمان محیط زیست شهر تهران اطلاع دادند.

به گفته خانم برنا بر اساس گزارش اولیه باغ وحش ارم علت مرگ این ببر ماده " پارگی کامل نای و پارگی طولی مری و خفگی در اثر پنومونی استنشاقی بدلیل حمله ببر نر" بوده است.

او درباره جزئیات این حادثه گفت: " در بخشی از گزارش ارسالی باغ وحش آمده است که ببر نر در روز یکشنبه ٩ آذرماه پس از شکستن و تخریب حصار مجاور محل نگهداری ببر ماده وارد محدوده نگهداری این حیوان شده و به نزاع با آن پرداخته است"

او گفت که "نظارت ناکافی از سوی مسئولان باغ وحش ارم" می‌تواند یکی از دلایل روی دادن چنین اتفاقی باشد و تاکید کرد: "لازم است مدیران باغ وحش‌ها جدیت بیشتری در خصوص محل‌های نگهداری حیواناتی که بایستی به طور کلی و یا فصولی از سال از هم جدا باشند و یا با فاصله مناسبی از هم نگهداری شوند" داشته باشند.

مرگ چند قلاده شیر و ببر در باغ وحش ارم تهران سابقه داشته است.

حدود ده ساله پیش یک قلاده ببر سیبری که از روسیه به این باغ وحش منتقل شده بود، پس از چند روز تلف شد.

مسئولان وقت باغ وحش ارم به روزنامه همشهری گفته بودند که ببر از قبل از انتقال به ایران مبتلا به بیماری مشمشه بود.

در همان مصاحبه گفته شد که مسئولان باغ وحش ارم ببرهای تازه وارد را که هوای خنک لازم داشتند در محل نگهداری شیرها گذاشتند و چون شیرها به هوای گرم عادت داشتند "از سرما زجر کشیدند و تلف شدند."

خبرگزاری فارس هم پنج سال پیش در انتقاد از وضعیت حیوانات در باغ وحش ارم نوشت: "این در حالی است که برای ببرهای وارد شده به این باغ وحش همواره سرنوشت تلخی رقم خورده است. مرگ ببر سیبری نر بر اثر ابتلا به مشمشه، بلاتکلیفی ببر ماده سیبری پس از تحمل ۴ سال قرنطینه، از بین بردن دردناک ۱۴ قلاده شیر به دلیل احتمال ابتلا به مشمشه، مرگ ببر بنگال در اثر خفگی در آب و بلاتکلیفی یک ببر بنگال که پس از تحمل ۸ ماه قرنطینه در مجموعه ارم، سرانجام توسط حکم دادگاه از قرنطینه خارج و به باغی در حومه تهران منتقل شد."
+10
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان
  از یه ببر بعیده. دیده بودیم یه الاغ زن صیغه ایشو کشت و صاف صاف میگرده. ولی از ببری خان بعید بود.
  8
  26
  جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  در صدر اسلام هم همینطور بود. نر و ماده را از هم تشخیص نمیدادند و مرتب یکدیگر را میدریدند و اسمش را هم گذاشته بودند دعوت به اسلام!
  16
  33
  جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱
  ۳۱
  grizzly - برلین، آلمان

  اگر این مسئولین واقعاً به خدا باور دارند باید تمام حیوانات رو بفرستند به کشورهای خارج تا لااقل اونجا در امان باشند و از بیماری و گرسنگی و سهل انگاری نمیرند
  4
  27
  جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
  ۴۱
  Liberte - ارومیه، ایران
  افسوس وقتی میای سر اینترنت یا پای اخبار می شی نی ، در ایران و خبرهای مربوط به آن همه جا خون و خونریزی می بینی و بوی خون به مشامت می رسه.
  3
  19
  جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
  ۶۱
  zavareh - رودسر، ایران
  حیف آن ببر که یک مویش می ارزید به گله این آخوندهای ریز و درشت و خاک بر سرتان که حتا از ساختن یک حصار معمولی هم عاجز هستید. فقط ادعا پشت ادعا.
  4
  17
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  این حیوونای بیچاره رو به زیستگاهشون برگردونید. ما باغ وحش نمیخواهیم. وقتی عرضه نگهداری ندارید بیجا میکنید اینها رو تلف میکنید.
  3
  17
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۵
  ۵۴
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  ما نخواهیم شما محافظت نکنین از حیوانات در حال منتقرض باید کی رو ببینیم ؟ آقا شما ببر و پلنگ سالمو میبرین مرده تحویل میدین . همون هنرتون فقط این بود که جنتی رو نذاشتین منقرض بشه برای ما کافیه .
  1
  3
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
  نظر شما چیست؟