«انتقام سخت۲» از نیسان آبی؛ موج جوک‌سازی مردم برای تمسخر «امنیت» در جمهوری اسلامی

مونتاز تصایری از «نیسان آبی» بر ناو رودکی سپاه پاسداران که به تازگی رونمایی شده است. گفته می‌شود که سپاه یک کشتی باری دست دوم را به عنوان ناو اقیانوس پیمای نظامی معرفی کرده است

کشتن محسن فخری‌زاده، فرمانده ارشد سپاه پاسداران و یکی از طراحان اصلی برنامه موشکی و هسته‌ای جمهوری اسلامی، در حمله‌ای در نزدیکی پایتخت ایران، یکی از بهانه‌های حکومت برای حضور نظامی در سرزمین‌های فرامرزی ایران را زیر سوال برده است.

به گزارش رادیو فرانسه، علی خامنه‌ای و دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی همواره مسئله «تامین امنیت» در داخل مرزهای ایران را دلیل حضور نظامی در کشورهایی مثل عراق و سوریه و لبنان و یمن اعلام کرده‌اند.

اما اکنون برنامه‌ریزی و انجام حمله‌ای مسلحانه در مرکز ایران نشان می‌دهد که حکومت جمهوری اسلامی در تامین امنیت داخلی حتی برای مقام‌های بلندپایه خود موفق نبوده است.

هنوز جزئیات چگونگی کشتن فخری‌زاده مشخص نیست، اما آن طور که رسانه‌های و مقام‌های ایران می‌گویند یکی از ابزارهای این حمله یک «نیسان آبی» بوده است.

در روزهای اخیر، کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی موجی از جوک‌سازی را بر اساس همین «نیسان آبی» به راه‌انداخته‌اند، که بیش از هر چیز، ناتوانی جمهوری اسلامی از تامین امنیت را به سخره می‌گیرد.

همچنین قسمتی از سریال تلویزیونی معروف «پایتخت» در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن «نقی معمولی»، شخصیت طنز اصلی این سریال، از قضا از «نیسان آبی» برای انجام حمله تروریستی سخن می‌گوید. این سریال مدت‌ها پیش پخش شده بود.

یکی از کاربران توئیتر درباره این قسمت از سریال نوشته است: «نقی معمولی فهمید ترور به وسیله نیسان آبی انجام می‌شود اما امنیتی‌ها می‌گویند این روش‌های پیچیده‌ای است»

نمونه‌های دیگری از جوک‌‌سازی با «نیسان آبی»:

«نیسان آبی، امیدوارم جبران کنیم برات سالار».

«تو روایت بعدی ترورِ محسن فخری زاده قراره یه نوجوان سیزده ساله با نارنجک بره زیره نیسان آبی..»

«نیسان آبی مقدسه، با نیسان ابی ترور میکنن تا با مقدسات ما بازی کنن. هیهات گول قرآن بر سر نیزه رو بخوریم.»

«دائم تو فکر مهار F35 رادارگریز بودیم، نامردا با نیسان آبی حمله کردند.»

«البته نیسان آبی قبل این ماجرا نیز عامل انتحاری جاده‌ها بود مخصوصا جاده‌های تهران شمال اما این حرکت آخری به آغ محسن دیگه آخرین ضربه رو زد.»

«لطفا به نیسان توهین نکنید! نیسان خدمتگزارترین و بهترین دوست برای مردم ایران بوده و هست! این ماشین هرگز به سوی هواپیمای حامل ایرانیان بیگناه شلیک نکرده! نیسان اسطور جدید ایران!»

یکی از کاربران نیز عکس محمود احمدی‌نژاد را روی یک نیسان آبی در یکی از سفرهای استانی‌اش منتشر کرده و نوشته است: «اصولگرایان و اصلاح طلبان و صداسیما هنوز نگفتن نیسان آبی برای احمدی نژاد بوده؟؟؟»

«موساد: پهبادهای ما را پیدا کنید و یک نیسان آبی جایزه بگیرید.»

«آخرین توصیه حسین سلامی به اعضای سپاه :تا اطلاع ثانوی نیسان آبی دیدید، توقف نکنید و سریعاً از آن محل فاصله بگیرید.»

همزمان با این موج جوک‌سازی با «نیسان آبی»، باشگاه خبرنگاران جوان روز سه‌شنبه خبری از «شمارش معکوس برای خداحافظی با نیسان آبی» خبر داد و نوشت که تولید این خودرو قدیمی تا پایان سال متوقف می‌شود.

در واکنش به این خبر، برخی از کاربران نوشتند: «انتقام سخت۲ گرفته شد: توقف تولید نیسان آبی تا پایان سال».

اولین بار «انتقام سخت» در واکنش به کشتن قاسم سلیمانی مطرح شد که همزمان با حمله موشکی سپاه به یک پایگاه نظامی در عراق، پدافند هوافضای سپاه یک هواپیمای مسافربری اوکراینی را سرنگون کرد.

برخی دیگر نیز با اشاره به توقف تولید نیسان آبی، به طعنه این «انتقام سخت۲» را «سخت‌تر» از مصوبه جدید مجلس دانسته‌اند که خواستار توقف بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سایت‌های هسته‌ای ایران شده است.

یکی از کاربران نیز نوشت: «می‌خوان خاطره‌ قشنگ نیسان آبی رو از اذهان ما پاک کنن، ولی کور خوندن».
+47
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.