رویترز: ایران میلیون‌ها دلار را صرف توسعه عتبات عراق می‌کند

العربیه :گزارش تحقیقی رویترز نشان داد که ایران با صرف میلیون‌ها دلار برای توسعه عتبات «مقدس شیعه» در عراق، در راستای تقویت نفوذ خود در این کشور گام برمی‌دارد که آخرین اقدام از این دست، توسعه «حرم حسینی» است که چیزی بالغ بر 600 میلیون دلار صرف آن شده ‌است.

تهران در راستای راهبرد توسعه‌طلبانه خود در عراق، میلیون‌ها دلار را برای توسعه زیارتگاه‌های شیعه و بهره‌برداری سیاسی و فرهنگی از این سرمایه‌گذاری‌ها هزینه می‌کند.

ناظر اجرایی پروژه توسعه حرم حسینی در کربلا بر عهده «حسن پلارک» فرمانده برجسته سپاه پاسداران و رئیس ستاد بازسازی عتبات است که اخیراً به اتهام قاچاق اسلحه و اقدامات اطلاعاتی و پولشویی در لیست تحریم‌های آمریکا قرار داده شده ‌است.

پیمانکار این پروژه، شرکتی است که پلارک و سپاه پاسداران مالک آن هستند و مرتبط با خامنه‌ای رهبر نظام بوده و در لیست تحریم‌های آمریکا گنجانده شده‌ است.

در گزارش رویترز آمده‌ است که این پروژه بر میزان نفوذ ایران در عراق خواهد افزود و تعامل بازرگانی میان دو کشور را از طریق گردشگری دینی عمیق‌تر خواهد کرد که دومین منبع درآمدزا برای عراق بعد از نفت است.

گزارش رویترز تأکید دارد که ایران از این ویژگی و پتانسیل گردشگری دینی در دیگر مناطق نیز برای مقابله با تحریم‌های غرب علیه خود استفاده می‌کند
+8
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک

  منبع اکثر اخبار شما شبکه alarabia متعلق به مرکز پخش رادیو و تلویزیون خاورمیانه است. (دولت عربستان سعودی (60٪) ؛ ولید بن ابراهیم آل ابراهیم (40٪)) ، پس چه چیزی باید بگوید؟
  24
  2
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  تصمیم گیرندگان به گور ننه هاشون میخندن که بخوان از پول مردم بینوای ایران از این غلطها بکنن!
  4
  17
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  باید بهشون گفت این قبری که سرش گریه میکنین مرده توش نیست
  3
  19
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  هر کاری که دلشان بخواهد با این مردم می کنند مردم ایران مثل مرده های متحرک فقط بلدن خودکشی کن و بر ن تو صف
  2
  19
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
  ۳۳
  antislam2500 - قم، ایران
  اگر به حرفهای خمینی ملعون در بدو ورود منحوس اش به ایران خوب گوش میکردید این سوال برایتان پیش نمی امد. او گفت اینها (منظورش اموال مملکت بود ) همه غنائم اسلام است. بنابر این هر طوری که بخواهند خرجش میکنند و به موالی ربطی ندارد.
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۶
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  قدیمها اعتقاد داشتن،اما حالا اینها بیشتر برای رقابت میرن مثلا برای مدیر شدن،مدیران همه حتما باید برن عتبات.انواع رقابتهای کاذب از مدرک گرایی تا پناهندگی
  2
  8
  جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
  ۴۲
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  این شیعه را خودتون در ایران با ترویج ناسیونالیسم ساختید تا اسلام و شرف و علم و فرهنگ مردم را بگیره و بتونید هرکاری خواستید با این مردم بکنید و هر کالایی خواستید بهشون بفروشید. حالا هم فاز دوم کارتان که معترض کردن مردم و ایجاد آشوب به قصد تجزیه ایرانه کلید زده اید. روزی میرسد ....
  1
  6
  جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
  ۴۱
  mahdi moud - تهران، ایران
  چیزی نمیگذره با چهار تا موشک با خاک یکسان میشن
  1
  6
  جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۱
  نظر شما چیست؟