پنکه‌ای که دنبال افراد راه می‌افتد!

یک پنکه جدید به نام "Following Fan" به معنی پنکه دنبال کننده قادر است به منظور خنک نگه داشتن فرد، وی را در اتاق دنبال کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، پنکه ها معمولاً فقط می‌توانند در یک حالت قفل شوند یا نهایتا به حالت چرخشی هوا را خنک کنند، اما یک پنکه جدید همانطور که از نام آن پیداست، کاربر را دنبال می‌کند!

این دستگاه توسط مهندسان نرم افزار مستقر در مینه سوتای آمریکا طراحی شده است و در حالی که به نظر می‌رسد یک پنکه معمولی با بدنه فولادی و تیغه آلومینیومی است، اما در مرکز خود دارای یک دوربین است که آن را قادر می‌سازد تا کاربر را دنبال کند.

یک الگوریتم بینش رایانه‌ای که روی یک ریزپردازنده یکپارچه اجرا می‌شود، تصاویر گرفته شده از دوربین را تجزیه و تحلیل می‌کند و مکان افراد را تشخیص می‌دهد و روی هر شخصی که نزدیک به دوربین است، قفل می‌شود.

با این وجود باز هم می‌توان این پنکه را روی حالت‌های ثابت یا چرخشی ایستاده با سه سرعت مختلف تنظیم کرد. ضمن اینکه وقتی در حالت دنبال کردن است، هنگامی که کاربر از اتاق خارج شود، به طور خودکار دمیدن را متوقف می‌کند تا به ذخیره انرژی کمک کند و وقتی دوباره کابر وارد اتاق شود، دمیدن را از سر می‌گیرد.

کاربرانی که نگران حفظ حریم خصوصی هستند نیز خوشحال خواهند شد که بدانند این پنکه کاملاً آفلاین کار می‌کند، بنابراین هیچ ویدیویی از آنها به اینترنت ارسال یا ذخیره نمی‌شود.

سازندگان این پنکه می‌گویند: هنگامی که ما در حال آماده‌سازی برنامه ثبت اختراع خود بودیم، یک جستجو انجام دادیم و هیچ پنکه مشابه با قابلیت ردیابی اشخاص را پیدا نکردیم که مانند ما از دوربین و یادگیری ماشین استفاده کند.

در گذشته تلاش‌هایی برای ساخت یک پنکه دنبال کننده انجام شده است، اما آنها به طور کلی از حسگرهای مادون قرمز ساده برای تشخیص حرارت بدن کاربر استفاده می‌کنند که غیرقابل اعتماد هستند و محدوده محدودی دارند و منجر به یک محصول نه چندان کاربردی شده‌اند.

قیمت خرده فروشی این پنکه 299 دلار برنامه‌ریزی شده است.
+6
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.