حمله مرد مست با خودرو در آلمان؛ قاضی متهم را به بیمارستان روانی نفرستاد

یورونیوز :با تصمیم قاضی پرونده، مرد ۵۱ ساله آلمانی که مظنون به قتل پنج نفر از جمله یک کودک، بدلیل زیرگرفتن آنها در شهر تری یر آلمان بود، به آسایشگاه روانی منتقل نمی شود.

روز سه شنبه این مرد با خودرو اش با سرعت وارد یک پیاده رو شد. پنج رهگذر را کشت و پانزده نفر را زخمی کرد.

در اولین واکنش ها نیروهای پلیس اعلام کردند که این حمله تروریستی نبوده و راننده دارای اختلالات روانی است. اما کمتر از ۲۴ ساعت بعد مشخص شده که یکی از دلایل این سانحه احتمالا مصرف بیش از اندازه الکل از سوی شخص راننده بوده است. به گفته دادستان پرونده « در ارزیابیهای مقدماتی هیچ نشانه مشخصی برای حذف کامل مجرمیت این شخص(بدلیل اختلالات روانی) مشاهده نشده است.»

البته دادستان تاکید کرد که این فرد «با سرعت زیاد به سوی رهگذران در پیاده رو حمله ورشده است.» دادستان می گوید این مرد ۵۱ ساله به نظر می رسد قصدداشته بیشترین تعداد قربانی را برجای بگذارد.

پلیس هویت این مرد را عنوان نکرده است و تنها رسانه های آلمان او را برنت.و معرفی کرده اند. البته هنوز هیچ فرضیه مجددی درباره اهداف ملی، مذهبی ویا سیاسی عامل حمله مطرح نشده است.

ساکنان شهر تری یر و همچنین سیاستمداران در محل سانحه بیاد قربانیان شمع روشن کردند. مالو درایر، وزیر اول ایالت راینلاند فالتس آلمان با صدای شکسته به تلویزیون محلی گفت که «بغض او برای مادری است که شوهر و فرزندش را در این حمله از دست داده است.»
+30
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  کاش آقای برنت به فرانکفورت حمله میکرد
  51
  4
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
  ۵۰
  paniranist - پراگ، چک
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. چرا ؟ ترور به هر حال ترور است ، مهم نیست که چه کسی آن را انجام دهد. تروریسم دولتی اسرائیل ، ترورهای وهابی و داعشی عربستان سعودی یا تروریسم اسلامی پراکنده ، تروریسم دولت ایران علیه ملی گرایان مانند فروهرها و اقدامات تروریستی این نوع مرد آلمانی تروریسم است و باید محکوم شود ، قربانیان مردم بی گناه هستند.
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱
  نظر شما چیست؟