اسرائیل «پیشرفته‌ترین ناو» خود به نام «سپر» را از آلمان تحویل گرفت

دویچه وله :اسرائیل به موازات افزایش تنش با ایران، صاحب پیشرفته‌ترین کشتی جنگی خود شد. ناو "سپر" ساخت آلمان که عصر چهارشنبه در حیفا لنگر گرفت، سنگری برای حفاظت از سکوهای گاز ‌آسیب‌پذیر در مدیترانه خوانده شده است.

 چهارشنبه دوم دسامبر، اسرائیل مدرن‌ترین کشتی جنگی خود را که به آلمان سفارش داده بود، تحویل گرفت. خبرگزاری رویترز با اعلام این خبرنوشت: «ناوچه سپر هم‌زمان با  تشدید تنش با تهران بر سر کشته شدن کارشناس اتمی ایران تحویل تل آویو شد.»

رویترز افزوده که این کشتی جنگی در بندر حیفا پهلو گرفته و سه مدل مشابه دیگر آن قرار است سال آینده میلادی به نیروی دریایی اسرائیل بپیوندد. با تحویل این ناوچه و سه فروند بعدی، ناوگان "ساعر-۶" تکمیل می‌شود و توان قایق‌های موشک‌انداز نیروی دریایی اسرائیل  برای ماموریت‌های دورتر در دریای سرخ افزایش می‌یابد.

در گزارش رویترز آمده که اسرائیل در صدد حراست از میادین گاز طبیعی خود برآمده که در نزدیکی لبنان قرار دارند. این خبرگزاری می‌نویسد، مذاکرات میانجی‌گرانه آمریکا برای تعیین تکلیف خطوط مرزی دریایی با این دشمن قدیمی ناکام مانده‌اند.

رئیس جمهور اسرائیل در مراسم کشف این میادین گازی در حیفا گفته بود که مجموعه‌ای از اقدامات حفاظتی در این زمینه ضرورت دارند.

به نوشته رویترز، اسرائیل بیم دارد که حزب‌الله لبنان، پس از تهدیدهای مقامات جمهوری اسلامی به تلافی کشته شدن محسن فخری‌زاده، عملیاتی ایذایی علیه سکوهای گازی این کشور انجام دهد.

این خبرگزاری به نقل از یک مقام امنیتی اسرائیلی نوشت: «ایرانی‌ها دنبال اقداماتی هستند تا با تلفاتی کم و دامنه‌ای محدود، اعاده حیثیت کنند اما سوال اینجاست که آیا حزب‌الله اکنون دست به عمل می‌زند یا نه.»

حزب‌الله لبنان گرچه پیش‌تر هم اسرائیل را به حمله به سکوهای گازی تهدید کرده بود اما گفته که پاسخ کشته شدن فخری‌زاده را باید خود ایران بدهد. بیروت از طرفین خواسته خونسرد و خویشتندار باشند.

ایران اسرائیل را به دست داشتن در عملیات کشتن محسن فخری‌زاده متهم کرده است. تل‌آویو این اتهام را نه تکذیب کرده و نه تایید.
+41
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان

  این چیه خوب کاکو اینکه خیلی خزه تازه رنگشم که سفیده زود کثیف میشه ، همین چند روز پیش مگه ندیدین ای کوردلها که ملا های ما قبل از شما یک ناو زرد قناری خریدن که مال یک خانم دکتره تو هلند بوده چهل سال فقط باهاش تا مطب مبرفته میومده شوهرشم البته گاهی میدون تره بار باهاش مسافر کشی میکرده، اما عوضش ملاها مفت خریدن سریع رنگش کردن بعدم یک دایره سفید با پرگار کشیدن توش ماکت هلیکوپتر و دوتام موشک انداز با شیش تا موشک گذاشتن که صاحب قبلیش هم ببینه عمراً لنگنش را دوباره بشناسه ، تازه اسمشم گذاشتن ناو جنگی اقیانوس پیمای رودکی ،همینکه ببینیش پشمات فر میخوره اونم فر شیش ماهه ،فتبادکنک الله
  10
  45
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  paniranist - پراگ، چک
  خاک بر سر اسرائیل
  9
  6
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  مالیات پردازیهای بدبخت تو آلمان باید برای یکسری پوفیوز حـ... اسرائیلی کتیف جنایتکار ناو و زیردریایی بسازن مفت مفت فقط بخاطر اینکه برچسب جنایت جنگ ج جهانی دوم بهشون چسبوندن.... امیدوارم همه شونو اینجا بتونیم پذیرایی کنیم
  11
  7
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.