توزیع مرغ ۹ ماه تاریخ گذشته به عنوان مرغ دولتی در اهواز

یکی از شهروندان اهوازی، فیلمی از مرغ خریداری شده دولتی – تاریخ مصرف گذشته- در اهواز ارسال کرده است که سودجویی مقامات و بی توجهی نسبت به سلامت مردم را در این شرایط گرانی و کمبود مرغ به نمایش می‌گذارد.

در این فیلم این شهروند می‌گوید: « امروز یکشنبه ۹ آذرماه ۹۹ است. من از فروشگاه جهاد کشاورزی واقع در خیابان امام شرقی نبش کمپانی، این مرغ را خریداری کرده‌ام. بعد از ساعتها انتظار در صف مرغ، به هر خانوار ۳ تا ۴ تا مرغ فروخته می‌شد. ما سه نفر با یکدیگر ۹ تا مرغ خریدیم. بعد که برگشتیم و به تاریخ آن نگاه کردیم دیدیم که این مرغ‌ها ۹ ماه از تاریخ مصرفشان گذشته است.»

وی سپس در ادامه می‌افزاید: « مرغی که تاریخ مصرف آن ۹ ماه گذشته است دیگر ارزش غذایی ندارد. مرغی که بعد از چهار ماه ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد بعد ۹ از ماه دیگر هیچ ارزشی ندارد و الان تبدیل به هرمون شده است که تبدیل به غده می‌شود.» او سپس خطاب به مقامات می‌گوید: «اینهایی که در راس کار هستند خجالت بکشند که مرغ ۹ ماه تاریخ گذشته را به مردم می‌دهید بعد می‌گویید ما مرغ را به بازار وارد کردیم.»

در ادامه او با اشاره به وضعیت بد مالی مردم می‌گوید:
« این مردمی که با هزار بدبختی پول بدست می‌آورند این مرغ برای زن و بچه‌هایشان ببرند؟.»
در فیلم بعد صف طولانی مرغ در شهر سلماس را نشان می‌دهد که گستردگی کمبود مرغ و صف‌های مرغ را در شهرهای مختلف نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است که روز سه شنبه ۱۱ آذر، به گفته، اسداله‌نژاد، نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی، قیمت مرغ آماده طبخ در خرده فروشی‌ها به ۲۸ هزار تومان در هر کیلو به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی نیز از اعلام قیمت مرغ در بازار آزاد خودداری کرد ولی بنا به گزارش‌های رسیده از بازار، قیمت مرغ تازه در بازار آزاد، تا ۴۰ هزار تومان نیز رسیده است.
+27
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  کارش دیگر نمی‌‌شود کرد. زمانی‌.که امام امت فرمودند. با همه شما را به عزت می‌‌رسانیم. فقط منظورش ما آدما نبودیم. منظور امام امت. تمام پرندگان و چرندگان می‌‌بود.این مرغ‌ها دولت امام زمان. از زمانی‌.که درک کرده،گران شده. دیگر تخم می زارند. می‌‌گویند. ما را ببرید. به بیمارستان. سزارین .اندام ما با زاهیدن خراب می‌‌شود. مسافر به آرزو خود رسیدی. حتا مرغ‌ها شما هم به عزت رسیدند نه مثل زمان شما. مرغ ۸ ریال. هر گدا گشنه .مستضعف از راه می‌‌رسید. این مرغ بد بخت .بدون عزت را می‌‌خرید و کباب می‌‌کرد.یعنی‌ چه .
  1
  9
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۸
  نظر شما چیست؟