جزئیات جدید از عملیات ترور فخری زاده/ ۲ پهپاد برخاسته از آذربایجان در عملیات ترور مشارکت داشتند

سایت رویداد 24 :جزئیات جدیدی از عملیات ترور محسن فخری زاده منتشر شده است. روزنامه کویتی الجریده ادعا کرده است که این عملیات با مشارکت ۲ پهپاد که از منطقه قره باغ به سمت ایران پرواز کرده‌اند، انجام شده است.

 در یکی دو روز گذشته روایت‌های متفاوتی از نحوه ترور محسن فخری زاده مطرح شده است؛ یکی از سلاح‌های نیمه خودکار گفته و دیگری از دستگیری از عاملان ترور و منابع دیگر از سلاح‌های کاملا خودکار سخن گفته‌اند و مشخص نیست این ترور چگونه انجام شده است. در میان این روایت‌های متفاوت که بعضا متناقض هم هستند، روزنامه کویتی الجریده روایت جدیدی درباره جزئیات نحوه ترور محسن فخری زاده منتشر کرد و مدعی شده که این عملیات از سوی دو پهپاد که از منطقه قره باغ به پرواز درآمده بودند، انجام شده است.

روزنامه الجریده در روزهای گذشته اخبار متفاوتی درباره ایران منتشر کرده است؛ از جمله خبر مذاکرات محرمانه ایران در عمان و سفر چهره‌هایی همچون جیک سالیوان برای مذاکره با ایران در این رسانه منتشر شده است. این بار الجریده در میانه مناقشه آذربایجان و ارمنستان، مدعی شده عملیات با پهپادهایی که از قره باغ برخاسته، انجام شده است.

پیش از این اخباری درباره اینکه آذربایجان پایگاه‌های نظامی خود را در اختیار اسرائیل گذاشته منتشر شده بود، اما اینکه از این پایگاه‌ها برای حمله به ایران استفاده شود، خبری بود که الجریده مدعی تایید آن است.

به گزارش رویداد۲۴ الجریده نوشته عملیات با استفاده از ۲ پهپاد که از ناحیه دریای خزر وارد ایران شده بودند انجام شد. گمانه‌هایی از سوی مقام‌های ایرانی وجود دارد که این ۲ پهباد بخشی از یک مجموعه پهپاد‌ها بودند که در بحبوحه جنگ ارمنستان و آذربایجان، از پایگاه‌هایی در جمهوری آذربایجان از زمین برخاسته و چند هفته قبل از عملیات ترور محسن فخری زاده بر فراز دریای خزر پرواز کرده بودند.

در ادامه آمده است که «این ۲ پهپاد از رادار‌های ایرانی محو شدند، اما بعد‌ها مشخص شده که در محلی در ایران به زمین نشسته‌اند و به دست جاسوسان محلی پنهان شده‌اند. این در حالی بود که دستگاه‌های امنیتی ایران گمان می‌کردند که این پهپاد‌ها گم شده یا سقوط کرده‌اند.»

الجریده مدعی است بعد از ورود این پهپاد‌ها، وزارت اطلاعات ایران به دستگاه‌های ذیربط به ویژه شخصیت‌هایی که به منطقه دماوند و شهر آبسرد تردد داشتند هشدار داد. فخری زاده از جمله کسانی بود که این هشدار را دریافت کرده بود چرا که به طور مرتب و هفتگی به این منطقه تردد می‌کرد.

گزارش‌های امنیتی حاکی از آن است که ۲ پهپاد در روز حادثه بر فراز منطقه دماوند به پرواز درآمدند. زمانی که کاروان فخری زاده به محل عملیات رسید یکی از این ۲ پهپاد موشکی را به سمت یک خودروی پارک شده در مسیر (نیسان) شلیک کرد. موضوعی که باعث شد خودرو جلویی کاروان فخری زاده آسیب ببیند. فخری زاده و همراهانش از بیم آنکه هدف یک موشک دیگر قرار نگیرند از خودروی خود پیاده شدند، اما هشت فرد مسلح سوار بر موتورسیکلت در کمین آن‌ها بودند و آن‌ها را به رگبار بستند. در حین تبادل آتش میان محافظان فخری زاده و مهاجمان، ۲ نفر زخمی شدند. یکی از افراد مهاجم مسلح و دیگری از مردم عادی.

پس از انتقال فخری زاده با هلیکوپتر به تهران، یک آمبولانس ۲ مجروح این حادثه شامل فرد عابر و فرد مهاجم را به بیمارستان منطقه منتقل کرد، اما در میانه راه، یک نیسان حامل چهار فرد مسلح و نقاب‌دار اقدام به تیراندازی به سمت آمبولانس کردند. هنوز مشخص نیست که هدف آن‌ها کشتن همکار زخمی خود بوده یا اینکه گمان می‌کردند فخری زاده در آمبولانس است. فرد عابر در این تیراندازی جان خود را از دست داد، اما فرد مهاجم زنده مانده و به یک بیمارستان نظامی منتقل شد، اما به دلیل ملاحظات امنیتی بازداشت او اعلام نشده است. فرد مهاجم بازداشت شده، در تحقیقات اولیه اعلام کرد که گروه‌هایی که در عملیات ترور مشارکت داشته‌اند یکدیگر را نمی‌شناختند.

دستگاه‌های امنیتی توانستند محل پنهان شدن ۲ پهپاد تا روز عملیات را شناسایی کنند. این محل، ویلایی است که مالکان آن ۲ هفته پیش از انجام عملیات از ایران خارج شده بودند. بعد از تمام شدن عملیات ۲ پهپاد به سمت عمق دریای خزر پرواز کرده و به احتمال زیاد در یک عملیات خودتخریبی نابود شده‌اند.

صاحب خودرویی که جلوی کاروان فخری زاده منفجر شد نیز یک ماه پیش از ایران خارج شده بود. هنوز معلوم نیست چه کسی این خودرو را به محل عملیات برده است.
+12
رأی دهید
-67

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  یواش یواش اطلاعات بیشتری منتشر میشه از مشارکت سه زیردریایی و پنج ماهواره و ده تا هواپیمای آواکس و سیزده تا اجنه که همگی در ترور این گاگول دست داشتند.
  5
  140
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Masterweb - تهران، ایران

  وقتی 8 نفر انسان اونجا کمین کرده بودن دیگه نیاز به فرستادن پهباد از آذربایجان نبوده
  5
  97
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  گربه من نیز که در همان روز بطور مشکوکی رفت بالای بام منزل و گنجشکی را فراری داد احتمالاً در این ترور مشارکت داشته.
  9
  91
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  هر روز یک دروغ در موردکشتن فخریزاده تحویل مردم مید هند ! حالا فخریزاده نه به دست نیروهای خودی نه به دست نیروهای اسرائیل بلکه توسط ترکهای قرباغ یا اذربیجان قارلمیش شده است. از اول گمانم بر این بود که نظام اخوندی محسن اقایش را قربانی کرده تا به هدفهایش برسد و مظلوم نمایی کند. حالا کمی باورم شده که ترکها این ترور عظیم را کرده باشند, بخاطر اینکه جواب خوبی رهبر عنقلاب را بدهند که گفته بود قره باغ از ان ترکها است نه ارمنیها!
  6
  42
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  بنظر مطلب احمقانه ای است ،بسیار پر هزینه و بسیار مشکل از نظر فنی بدون اینکه نیازی به اینهمه زحمت باشد. پس پهبادهای خیالی فقط نقش منفجر کردن وانت را داشتند؟ اگر پهباد بوده اصلا چه نیازی به فرستادن تیم مسلح و ریسک اضافه اش هست؟ همان پهباد نمیتوانست موشک را جای وانت به خود ماشین هدف بزند؟ بعضی این خبرهای نشریات عربی اینقدر سفیهانه و ابلهانه است در حد کمدی. واقعیت این هست که احتمالا آنها اول وانت پر از مواد منفجره رو در مسیر حرکت اینها منفجر کردند تا تمرکز محافظین به هم بخورد و بعد هم چند نفر با سلاح به آنها هجوم بردند و تمام.همه اینکار با اطلاعات جاسوسی و چند نفر مامور که احتمالا ایرانی هم بودند قابل انجام هست.
  2
  60
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  اقا چند تا ورژن از ترور!!! این یارو وجود داره. سلاح خودکار ۱۲c مهاجم با موتور , ۱۲ تا مهاجم با موتور و سانتافه, و حالا ته باد! حالا این پهباد ها را کی دیشب خواب دیده خدا میدونه. امروز مجتبی واحدی اصلاح طلب قدیمی و برانداز نوین! میگفت ایشون خودش پشت ماشین بوده و با زن صیغه ای (معشوقه) داشته میرفته خونه مجردی که خستگی در کنه و محافظ و این داستان های رستم و سهرابی (صحرای کربلایی ) همش برای رد گم کردنه. البته چیزی هم که در صحنه ترور! میبینیم تیم محافظتی و ماشین انها در صحنه وجود ندارند
  2
  37
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران

  چرت محض اگر پهپاد تا اونجا بتونه بیاد تو خونه طرف رو میزنه.احتمال زیادی وجود داره خود رژیم دخل این بابا رو آورده چون خیلی سریعتر از حد معمول زیر سبیلی ردش کردن حتی تو نماز جمعه‌ها هم در موردش صحبت نکردن این به ایران در مذاکرات دست بالا میده که خودش رو مظلوم نشون بده.اگر کار اسراییل بود ایران و آمریکا رو در موضع تخاصم قرار میداد. من احتمال بالا میدم کار خودشون باشه.اسراییل اگر دست داشت باید تا الان رد ماشین گروه ترور رو با مرور دوربین ترافیک پلیس پیدا میکردن.این خبر برای دو بهم زنی ایران و آذربایجانه. آذربایجان همچین هزینه سیاسی نمیکنه.اینها دارن یک تصفیه درون گروهی مثل دوران پس از جنگ از عوامل خودشون برای دوران پسا خامنه‌ای میکنن. سپاهیها دو گروهن یک گروه قدیمی با کمی اعتقاد به ولایت فقیه و یک گروه ولایت اسکناس که بعد از دروه خامنه‌ای به ایرانی مثل عربستان با دادن آزادی قطره‌ای به مردم مدل بن سلمان فکر میکنن و برای اینکار باید باند پیرپاتال رو از دور خارج کنن اگر برای اسراییل ممکن بود حتما در لبنان عملیات مشابه میکرد قتل سلیمانی فخری و تهرانی مقدم با همکاری داخل و اسراییل انجام شده.
  2
  34
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  مهدی۲ - دوسلدورف، آلمان

  هنوز نمیدونن از کجا خوردند احتمالن کتلت های دیگری هم در راه است
  3
  39
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  P.O.P - تهران، ایران

  فیلم جدید جیمز باند ۰۰۷. بزودی در کلیه سینماهای کشور بصورت اولترا اچ دی.
  2
  40
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Parsina - بروکسل، بلژیک

  باز هم یک خودزنی تازه و داستانسرایی و خیالبافی و دشمن فرضی، برای مردم عادی که خوشبختانه دستشون برای همه رو شده .داستانهایی میبافند که مرغ توی دیگ خنده ش می گیره ۰ داشتیم کم کم داستان مسلسل خودکار رو می پذیرفتیم ولی حالا موندیم داستان پهباد کجای دلمون بذاریم
  2
  45
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۱
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  دروغ پشت دروغ ،تاحالا دستگاه تمام اتومات جدید‌ترین تیر بار سوار بر وانت بود حالا پهپاد،فردا فانتوم،هفته آینده،اپولوی آمریکا.
  3
  35
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  از چاخان با هم مسابقه گذشته. همین نیم ساعت پیش مسلسل روی کامیون بود. اصلا می‌‌دانید چطور بود؟ ترامپ و نتان یاهو.پادشاه عربستان.در یک جلسه سری .با هم نقشه ریختند. موساد وCIA. برنامه ریزی کردند. یک ناو هواپیمابر. ۱۴ ف‌۱۶. ۱۲ حتا هلیکوپتر اپاچی. ۴ تا پهپاد . چند تا تانک. لئوپارد آلمانی‌. و بیشت ۲۰۰ نفر کماندو از کشور‌های غربی.همه با هم. شهید هم یک تنه می‌‌توانست حریف این‌ها شود. البته همه این چیزها برای رد گم کردن بود. شهید .هفت تیر کشیده. منتظر .ناو هواپیمابر. تانک. هلیکوپتر. ف‌۱۶ بود. که با یک شلیک همه را نابود. نامردا .کلک زدند. با نیسان آبی مرغ فروشی آمدند. و با چماق زدن بر سر شهید.این نتیجه آن است. که مسافر‌ها را بذرید .توی بسیج سایبری با اینترنت بدون سانسور و بگید. جنگ سایبری با کفار. برادران چکار می‌‌کنند؟یواشکی. بت من. سوپر من. کاپیتان آمریکا. مرد عنکبوتی نگاه می‌‌کنند.
  0
  21
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  من شنیدم این ته بادها چون باکشون کفاف رسیدن به آبسرد رو نمیداده تا برن و برگردن پمپ بنزین رشت و چالوس و قائمشهر هم بنزین آزاد 3000تومنی زدن. برگشتنی از جاده قزوین رفتن که ظاهرا تو قزوین فهمیدن ته باده گروگان گرفتنشون. احمقا خجالت میکشون که توسط یه نیان گاوی آبی هات داگ شدن. کم کم میگن جنگ ستارگان زدشون.
  7
  16
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  همین دست فرمون برن جلو احتمالاٌ تا اول سال جدید میخوان از نقش نیروهای فرازمینی نام ببرن برای از بین بردنه یه چاقال .
  0
  17
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  هیگ یک از مهاجمان در این حادثه دسگیر نشده است این یک نفر برای اینکه را برای اینکه فردا یک نفر بی گناه اعدام خواهند کرد کقته اند تا همه بدانند یکی از انها دسگیر شد و ان این نفر است. پهباد از آذربایجان هم دروغی بیش نیست چون ایران بیشترین ضرر را شگست ارمنستان متحمل شد و نتوانست کاری کند در حمایت از ارمنی این را بهانه ای برای فشار و حتی تنش در شمال غرب کشور استفاده خواهد شد تا ان منطقه را به یک بحران تیدیل کند چون ارمنستان باید 50 میلیارد دلار غرامت بپردازد که احتمالش صفر است و توان این پول از کشور فقیری به نام ارمنستان بر نمی اید و باید تمام خاکهای جنوبی اش را به اذربایجان بپردازد و این یعنی قطع کامل ارمنستان و ایران و درامد ترانریت ایران و به نوعی قدرت گرفتن آذربایجان و ترکیه که دیگر به ایران و انرژی ایران نیاز ندارند . این ترور کار خود رژیم است برای بهره برداری برای یک کاری از ان. پهباد و آذربایجان و اسراییل همه اینها بهانه است . رژیم اسراییل گفت که ما خبر نداریم.
  9
  12
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  چی شد چرا سرخرهای تروریست سپاه لگن اقیانوس پیمای خودسون را به دریای خذر پرواز ندادند که جلوی رخنه پهبادها را بگیرند، به این میگن اقتدار، روزی نیست از یک سیتم دفاع هوایی جدید به پسوند ۳۱۳ رونمایی نکنند و روزی هم نیست نیروی هوایی اسراییل نه تنها در سوریه،لبنان و عراق بلکه تو اتاق خوابش سوسکشون نکنه. راسری سرخر سلامی و سرخر رضایی تئوریسینهای حماقت نظام چرا ساکتند، سرخر سلامی میخواست کرک و پشم بتراشه؟خوب بفرما این را هم دادند دستت ،کرک و پشمش را بتراش اگر جرات داری؟
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::پیکان۵۸ - مالمو، سوئد::]. [::پیکان۵۸ - مالمو، سوئد::]. فانتوم؟ اخه جز ایران کی از این ابو تیاره هنوز استفاده میکنه
  1
  10
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. میگن امریکا ۴ تا ناو هواپیمابرنزدیک به ۲۰۰۰۰ مارین را تو مسیر جاده پنهان کرده بود ، اخه میگن این مردک هالو تو قابلمه انرژی اتمی درست میکرد!
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. شما هم که وسط دعوا نرخ مشخص می‌‌کنید.رجب را کردید. ناپلئون بناپارت. تا آنجا که ما می‌‌دانیم. این اواخر پشمش ریخت. و شروع کرد. به التماس کردن. در اروپا
  5
  16
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  امریکا قراره تمام اف-١٨ های روی ناوها رو برداره جاش نیسان ابی بذاره.
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. اوغلان! آذربایجان پایگاه اسراییل رو توی خودش جا داده. فکر کردی برای چی وقتی نطنز رفت رو هوا سریع اعلام بیطرفی کرد؟
  4
  6
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  هشتاد میلیون ایرانی، پهباد و تار و پودشان را به دریای خزر خواهند ریخت، اگر واقعا این خبر درست باشد، که یک اویغور چنین جسارتی به ایران بکند، انگاه مسائل به معنای واقعی جدی خواهد شد،
  14
  6
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. کاربر عزیز, اطلاعات شما در مورد غرامت ۵۰ میلیاردی از کجاست؟ و کدام قسمت خاک ارمنستان باید به اذربایجان واگذار شود؟
  3
  14
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  فعلا هرکس برای خودش قصه ای میسازد و این ها هم موثق نیستند. مخصوصا خیالبافان نشریات کاغذی که در ساختن سناریوهای هالیوودی استاد شده اند
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  احتراز - دورف، آلمان
  یه مثل هست میگن همچین میزنم که نفهمی از کجا خوردی، حالا نقل این برادران زرنگ
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. اگر فراموش نکرده .هفته گذشته .ما را سرزنش.که موافق خشونت هستیم.امروز می‌‌خواهید.همه اویغور را به دریا ریزید. شما هم انگار هم هم به در می‌‌زنید. هم به تخته. پایه این برادران سپاه.که وسط آید. انگار کمی‌ قلب شما.قیلی ویلی می‌‌رود. داشتیم در اینجا. که هر دو تا پا را.در یک کفش و اعتقاد. خیر سردار با آخوند فرق دارد. سردار و سپاه وطن پرست. ولی‌ آخوند خوب نیست. اگر خشونت بد است. برای همه بد است. برای اویغور به قول شما هم. هر چند که نمی‌‌دانستیم. اویغور فحش است. بعد هم ناراحت هستید. که چرا آذری فارس فاسد می‌‌گوید.
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  به گمانم شما تفسیر پرهیز از خشونت، که ایرانیان دنبال هستند را، با پاسداری از مرزهایمان قاطی کرده اید. هموطن عزیز من! مرزهای ایران مقدس و جاویدان هستند، چه با شاه، چه با اخوند، و یا هر دولتی که روی کار باشد، و در این مسیر همه مان مسئولیت داریم، دفاع از مرزها به معنای مبارزه با خشونت هم هست، بویژه در مقابل انها که ممکن است فکری به سرشان بزند! اول با زبان خوش و بدون خشونت، و بدون اینکه پایشان از بیخ بریده شود، در مورد اویغور هم شما اگر تاریخ ایران را بخوانید، که می دانم حتما خوانده اید منظورمان روشن است، مگر اینکه برای ملت نجیب ایران احترام قائل شوند، و برابر و مساوی عمل کنند، و خود را ایرانی بدانند، نه اینکه ملیونها دلار را از ایران ببرند توی ترکیه، بعد از آن آروغ اویغوری بزنند!
  2
  5
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.