معمای کوه گرونتن آلمان؛ سازه عجیب چوبی به شکل آلت مردانه ناپدید شد

این سازه در کوه گرونتن در جنوب غربی مونیخ قرار داشتبی بی سی :پلیس آلمان در حال بررسی ناپدید شدن یک سازه عجیب چوبی به شکل آلت مردانه از کوهستان گرونتن در ایالت باواریای آلمان است.

به نوشته روزنامه آلگوئر تسایتونگ ظاهرا این سازه دو متری در تعطیل آخر هفته گذشته قطع و تکه‌تکه شده و اکنون یک پایه و خرده‌های چوب باقی مانده است.

این سازه ار چهارپنج سال‌ پیش بالای کوه گرونتن در جنوب غربی مونیخ بود و نماد قله ۱۷۳۸ متری آن شده بود و هر سال کوه‌نوردان زیادی برای دیدنش راهی این منطقه می‌شدند.

این مجسمه حتی در نقشه گوگل هم مشخص بود و بعنوان "یادبود فرهنگی" معرفی شده بود.

سازنده اثر معلوم نیست و کسی هم نمی‌داند که این سازه ۲۰۰ کیلویی چطور به بالای کوه حمل شده بود.

به گزارش رسانه‌های آلمان، یک تئوری این است که چند مردان جوان برای شوخی آن را تراشیده و به یک دوست هدیه داده بودند. وقتی هدیه پذیرفته نشد، آن‌ را با سورتمه به بالای کوه بردند و رها کردند تا دیگران کارشان را ببینند.

دیروز دوشنبه (۳۰ نوامبر) پلیس باواریا در شهر کمپتن گفت پرونده تحقیق در مورد این سازه را گشوده است اما هنوز نمی‌دانند در صورت یافتن مقصر یا مقصران با آنها چه کنند.

سخنگوی پلیس محلی به روزنامه آلگوئر تسایتونگ گفت: "ما هنوز نمی‌دانیم جرمی رخ داده است یا نه."

او همچنین گفت چون سازنده نامعلوم است فرد خسارت‌دیده را هم نمی‌توان بسادگی مشخص کرد.

شهردار رتنبرگ، شهر مجاور، ناپدید شدن این سازه را "شرمساری" نامید.

ظاهر و ناپدیدشدن سازه‌‌های مرموز اخیرا تیتر رسانه‌های دنیا را به خود اختصاص داده‌اند.

هفته گذشته یک قطعه سنگ یکپارچه عجیب ۳۶۰ سانتیمتری در بیابان‌های یوتای آمریکا کشف شد. پیدا شدن این شیء مرموز موجب حدس و گمان‌های فراوانی در مورد ماهیت و منشاء آن در آمریکا و جهان شد.

این شیء "عجیب" هنگامی یافت شد که ماموران محیط ‌زیست داشتند با بالگرد گوسفندهای مناطق دوردست جنوب‌شرقی این ایالت آمریکا را می‌شمردند. به گفته آن‌ها این سازه درون صخره‌های سرخ ‌رنگ کاشته شده بود. هیچ نشانه‌ای از شخصی که این سنگ را نصب کرده پیدا نشد.

مدت زیادی نکشید که سنگ ناپدید شد. به گفته دفتر مدیریت اراضی یوتا، بنا به "گزارش‌های موثق" این شیء بشکلی نامعلوم روز جمعه از محلی که شناسایی شده بود، برداشته شده است.
+8
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  ordak - بن، آلمان
  احتمالا اون سازه را در المان برای تقدیم کردن به این اخوند که میخواد پرچم مردار ها بالا باشه به ایران فرسرتادن تا در مواقع عیر ضرری بعنوان میله پرچم هم استفاده بشه!
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.