شهروند یهودی زندانی در ایران، آزاد شد؛ سه سال زندان، مجازات سفر به اسرائیل برای دیدار با خانواده

صدای آمریکا :روزنامه جروزالم پست گزارش داد که ماشالله پسر کهن، شهروند یهودی زندانی در ایران که به دلیل سفر به اسرائیل برای دیدار با خانواده اش زندانی شده بود، آزاد شده است.

این روزنامه به نقل از جرج هارونیان، از یهودیان سرشناس ایرانی آمریکایی، روز دوشنبه ۱۰ آذر در مطلبی نوشت که آقای کهن که سه سال پیش بازداشت شده بود، به طور مشروط آزاد شده است.

این روزنامه به نقل از سازمان های حقوق بشری نوشت که ماشالله پسر کهن پس از بازداشت از داشتن وکیل و مراقبت‌های درمانی مناسب محروم بوده است.

آقای کهن که به سه سال حبس محکوم شده بود، زمستان سال گذشته در نامه ای از زندان در تشریح وضعیت خود نوشته بود که وضعیت جسمانی مناسبی ندارد، از ناراحتی گوارشی رنج می‌برد، دندان‌هایش شکسته شده‌اند، و نمی‌تواند غذا بخورد. او توضیح داد، در حالی که در حمام بود و حتی لباس بر تن نداشت، بازداشت شده بود. به نوشته آقای کهن، ماموران او را دو روز با چشم و دستان بسته شکنجه کرده و سپس به زندان منتقل کردند.

دولت ایالات متحده فشار جمهوری اسلامی بر اقلیت های دینی را همواره محکوم کرده است. وزارت خارجه آمریکا در آخرین گزارش خود درباره وضعیت اقلیت های دینی در ایران، از تبعیض و فشار برای محدودسازی جامعه یهودیان گزارش داد
+35
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  عجیبه که ایشون که یهودی هست اسمش ماشالله هست.
  10
  20
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
  ۵۶
  Sepas - تهران، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. نه عزیز اسم ایشون جرج هارونیان میباشد اگر دقیقا بخونید
  9
  3
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
  ۵۶
  Sepas - تهران، ایران
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. بله شما درست خواندید ماشالله میباشد من اشتباه خواندم
  0
  9
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳
  ۶۲
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. بیشتر یهودیان اسم خودشان را عوض کردند چون بیشترشان تجار بودند و مسلمان با یهودیان تجارت نمی کردند بیشتر اسامی مثل یاورها و نژادیان ها مثل احمدی نژاد ابراهیمی نژادها و کریمی ها یهودی هستند و پنهانی زندگی می کنند
  2
  9
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران
  دوران پهلویها، یهودیها آینجا رو وطن خودشان می دوتستن. تعدادشان صدهزارنفر بود، ده برابر امروز، برای همین بیشتر ایرانی بودن تا یهودی، برای همین اسامی ایرانی رایج بود بین آتها، مثلا القانیان یهودی معروف به حاج اقا القانیان، در حالیکه "حاج آقا" مال یهودیها نیست اما القانیان رو بانام حاج آقا القاتیان صدا می کردن، و بعد هم نامهای ایراتی رو گذاشتن کم کم
  2
  10
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
  ۵۷
  Agha kamran - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  ایرانیان یهودی در ایران ۴۰۰۰ سال زندگی کردن و ایرانیتر از مسلمانان هستن که ۱۴۰۰ ساله بزور همه رو مسلمان کردن این بدبخته هم که رفته بوده زیارت سه سال رفته زندان
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۱
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  لعنت به مذهب و دین که اگر نبود دیگه این همه جنگ و بدبختی و کشتن هم نبود. والا خدا هم اگر میدونست این دین و مذهبی که برای ارتقاء فهم بشر فرستاد خودش محل کشتار و تجاوز و بیزینس برای یک عده میشه بجای دین برای بندگانش علم و سواد و فهم می فرستاد. متاسفانه مشکل اساسی حکومت ولایت فقیه بخصوص مراکز امنیتی و اطلاعاتیش اینه که بجای اینکه کار اطلاعاتی و امنیتی برای امنیت مردم ایران انجام بدهند کارشون بازی کردن و بیزینس کردن و استفاده از این وضعیت بر ضد مردم هستش. اصلا ایشون جاسوس، از اینکه بالاتر نیست خوب اگر شماها کار امنیتی و حفاظت اطلاعات و شغلتون رو درست انجام بدهید جاسوسها چطوری میخوان جاسوسی کنند؟ولی سپاه و وزارت فاسد اطلاعات اول یک بدبختی رو به ظن جاسوس میگیرند زندگیش رو داغون میکنند بعد می فهمند اشتباه میکردند همه این کارها دو هدف داره یا انداختن اتفاقاتی که از ضعف آنها اتفاق افتاده رو بیاندازن گردن یعنی این افراد یک کیس خوب هستند واسه روز مبادا که تروری یا انفجاری انجام بشه و اینا سریع این کیس رو بگیرند و اقتدار نشون بدن.یا از ترس شون ترس از سقوط.
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۳
  ۱۰۴
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان::]. احتمالا درسته،ایران که بودم همکلاسی و همسایه یهودی داشتیم و اسم کوچیکشون که ایرانی بود (نه عربی) و اسم فامیلشون هم شبیه ایرانی،هر چی بود عربی نبود،و فرهنگشان هیچ فرقی با بقیه نداشت.
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۴
  نظر شما چیست؟