حمله با خودرو به رهگذران در آلمان با دستکم ۲ کشته و ۱۰ زخمی

دویچه وله :یک خودرو در شهر تری‌یر آلمان وارد منطقه مرکزی خودروممنوع این شهر شد و چندین رهگذر را زیر گرفت. بر اساس آخرین خبرها، دستکم دو نفر کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شده‌اند که خطر مرگ جان چندین نفر آنها را تهدید می‌کند.

پلیس تری‌یر (Trier) در شبکه اجتماعی توییتر روز سه‌شنبه اول دسامبر (۱۰ آذر) با اعلام این خبر گفته است که یک نفر دستگیر شده است. پلیس در خبرهای اولیه هم‌زمان از یک کشته و دو زخمی خبر داده است. پلیس می‌گوید خودروی فرد مهاجم را در اختیار گرفته است. در خبرهای بعدی از دستکم دو کشته گزارش شده که یکی از آنها یک کودک است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، علت و انگیزه این رویداد هنوز مشخص نیست.

به گفته پلیس، فرد مهاجم به هنگام دستگیری از خود مقاومت به خرج داده است. او مردی ۵۱ ساله آلمانی و ساکن حومه شهر تریر در منطقه تری‌یر زاربورگ بوده است. بر اساس ارزیابی پلیس، این فرد به تنهایی دست به این عمل زده است.

پلیس چهار دقیقه پس از دریافت اولین خبر، فرد مهاجم را دستگیر کرده است. گفته می‌شود بازپرسی از این فرد در جریان است و درباره انگیزه این فرد هنوز خبری منتشر نشده است.

به گزارش خبرگزاری کاتولیک، این فرد با خودروی خود از سمت کلیسای کنستانتین وارد منطقه خودروممنوع شده، به سوی پورتا نیگرا با سرعت حرکت کرده و بی محابا وارد جمع رهگذران شده است.

شبکه تلویزیونی جنوب غربی آلمان (SWR) با استناد به وولفرام لایبه، شهردار تری‌یر خبر داده است که دستکم دو نفر کشته و ده تن دیگر زخمی شده‌اند. یک سخنگوی پلیس از چندین زخمی نام برده است.

یک گزارشگر روزنامه "تری‌یرشر فولکس‌فرویند" گزارش داد که راننده خودروی شاسی بلند در میدان بازار مرکزی، ویرانه‌ای برجای گذارده و تمام میزهای فروش واژگون شده‌اند.

هلیکوپترها بر فراز شهر واقع در ایالت راین‌لندفالتس در پرواز هستند. به مدارس واقع در منطقه مرکزی شهر در مورد این رویداد اطلاع داده شده است. در دبستان آئوسونیوس تمام شاگردان می‌بایستی بعدازظهر سه‌شنبه را در مدرسه بمانند. به والدین اطلاع داده شده که یک نفر با خودرو وارد جمعیت در میدان بازار مرکزی شده است و هیچ شاگردی نباید بدون همراه راهی خانه شود.

پلیس با اعلام اینکه خودروی مهاجم را ضبط کرده است به مردم تری‌یر توصیه کرد محض احتیاط از ورود به حوزه میدان مرکزی شهر اجتناب کنند. در این میدان شمار زیادی نیروی پلیس و نیروهای امداد مشاهده می‌شود.

وولفرام لاینه، شهردار تریر پس از مشاهده صحنه خشونت، آن را دهشتناک توصیف کرده است. او گفت که کفش یک کودک را در میدان دیده است. او با چشمانی اشک‌آلود افزوده است: «این دخترک جان خود را از دست داده است.» پلیس نیز مرگ یک کودک را تأیید کرده است.

شاهدان عینی از پرتاب شدن انسان‌ها در پی برخورد خودرو با آنها گزارش داده‌اند.

اشتفان زایبرت، سخنگوی دولت آلمان در شبکه توییتر با ابراز تأسف شدید، همدردی دولت آلمان با تمام بستگان کشتگان و مجروحان و احساس همیاری با تمام کسانی که در عملیات امداد در رسیدگی به شهروندان آسیب‌دیده شرکت دارند را اعلام کرد.

مالو دریر، نخست‌وزیر ایالت راین‌لندفالتس و راجر لِوِنتس، وزیر داخلی این ایالت (هر دو از حزب سوسیال دموکرات) راهی شهر شده‌اند. خانم دریر ضمن ابراز تأسف عمیق و شوکه شدن از این رویداد در شهر زادگاه خود، به بستگان کشتگان تسلیت گفت و برای مجروحان آرزو کرد هر چه سریع‌تر سلامتی خود را بازیابند.

پلیس با اعلام رفع خطر گفته است در شامگاه سه‌شنبه کنفرانس خبری در شهرداری تری‌یر برگزار می‌کند.
+9
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این خبر ناقص هست. البته طرف المانی بوده ولی نوع مذهب و باور او را مشخص نکرده اند چون در المان تنوع مذهبی وجود دارد
  3
  16
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  حتما از آن آلمانی هایی بوده که الله اکبر می گفته این کار را کرده.
  3
  13
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  freedom of the press - تهران، ایران
  اگه این بابا مسلمان بود که پلیس سریعا اعلام می‌کرد عملیات تروریستی بوده ولی الان چون طرف آلمانی است دو احتمال وجود دارد اول اینکه پلیس اعلام میکنه طرف پنهانی و به تازگی مسلمان شده بوده و عملیات تروریستی بوده یا اینکه طرف یک آلمانی بوده که دچار مشکلات روحی روانی بوده
  5
  14
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.