طوفان یک ایرانی در شرکت خودروسازی نیسان

دویچه وله :پیمان کارگر، مدیرعامل جدید اینفینتی طرح جدید خودروهای این شرکت را معرفی کرده است که در آن از یک موتور احتراق داخلی خاص استفاده شده است.
اینفینیتی و یک موتور خاص
شرکت اینفینیتی برند لوکس شرکت خودروسازی ژاپنی نیسان محسوب می‌شود. نیسان تکنولوژی‌های پیشرو خود را در این برند معرفی می‌کند.

با تغییر مدیریت این شرکت و حضور پیمان کارگر، مدیرعامل جدید اینفینتی، این برند خودروسازی به سمت تازه‌ای در حال حرکت است.

اینفینیتی QX55 خودرویی است که پیمان کارگر آن را معرفی کرده است. این خودرو از موتوری با ضریب تراکم متغییر استفاده می‌کند. این روش در صنعت خودرو تازگی دارد.

ضریب تراکم به‌نسبت اندازه اتاق احتراق به حجم کل سیلندر مربوط است و معمولا در خودروهای امروزی عددی بین ۹ تا ۱۲ است. هرچه این عدد افزایش پیدا کند، راندمان موتور بیشتر می‌شود.

برای بالا بردن این عدد در موتور نیاز به بنزین‌های بسیار باکیفیت با عدد اکتان بالا است. اگر اکتان بنزین مناسب نباشد پیش از جرقه شمع، سوخت محترق می‌شود و به موتور ضربه می‌زند.

در موتورهای کنونی ضریب تراکم ثابت است اما در موتور جدید نیسان این نسبت با توجه به شرایط و نوع سوخت می‌تواند متغییر باشد که سبب می‌شود موتور در شرایط ایده‌آل‌تری کار کند و احتراق مناسب انجام شود. در نتیجه قدرت بیشتر و مصرف و آلودگی هوا کمتر می‌شود.

QX55 اینفینیتی با موتور ۲۶۸ اسب بخاری با یک جعبه دنده سی وی تی عرضه می‌شود.
+8
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  توفیق - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  یکی‌ به آقای کارگر بگه که موتورهای سوخت داخلی‌ خودشون رو بکشن هم به پای موتورهای برقی نمیرسن: بازدهی اولی‌ کمتر از ۳۰% هست، دومی‌ بالای ۹۰%. سرمایه گذاری روی تکینک‌هایی‌ که هیچ شانسی‌ برای رقابت ندارن هدر دادن پول هست.
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
  نظر شما چیست؟