یک فرمانده سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه کشته شد

دویچه وله :خودروی حامل یک فرمانده سپاه پاسداران در منطقه مرزی عراق و سوریه هدف حمله هوایی قرار گرفت. این فرمانده سپاه و سه شبه‌نظامی دیگر این خودرو در اثر این حمله هوایی کشته شدند. هویت این فرمانده سپاه اعلام نشده است.

حمله به خودروی حامل یک فرمانده سپاه پاسداران در ساعات بامدادی روز یکشنبه نهم آذر (۲۹ نوامبر) روی داده است. این در حالی است که مقامات امنیتی عراق این خبر را روز دوشنبه ۳۰ نوامبر اعلام و تایید کرده‌اند.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از بغداد خبر حمله به خودروی حامل این فرمانده سپاه پاسداران را منتشر کرده است. گفته می‌شود که سه نفر دیگر نیز در جریان این حمله هوایی کشته شده‌اند. خودروی آن‌ها پر از سلاح بوده است.

خبرگزاری رویترز در گزارش خود در مورد هویت این فرمانده سپاه پاسداران و سایر سرنشینان این خودرو ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

مقامات امنیتی عراق اعلام کرد‌ه‌اند که حمله هوایی به این خودرو در مرز مشترک عراق و سوریه و پس از ورود این خودرو به خاک سوریه صورت گرفته است.

شبه‌نظامیان عراقی به ماموران در رابطه با بیرون کشیدن اجساد این افراد از خودروی یاد شده کمک کرده‌اند.

رویترز در ادامه گزارش خود نوشته است که حمله به خودروی حامل این فرمانده سپاه چندی پس از حمله به خودروی حامل محسن فخری‌زاده روی داده است.

خبرگزاری آناتولی به نقل از مقامات محلی نام این فرمانده سپاه را مسلم شهدان و محل وقوع این حمله هوایی را حوالی روستای السویعیه در شهر ابوکمال، واقع در شرق دیرالزور اعلام کرده است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران اسرائیل را مسئول حمله به خودروی حامل فخری‌زاده می‌دانند. این در حالی است که روشن نیست مسئولیت حمله هوایی به خودروی این فرمانده سپاه با که بوده است
+17
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  دستشون درد نکنه
  0
  14
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.