لوریان لوژور لبنان: قاآنی در سفر به لبنان از حسن نصرالله خواست اسرائیل را تحریک نکند

العربیه :به گزارش روزنامه لبنانی لوریان لوژور، ژنرال اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، در سفری مخفیانه به لبنان داشت با حسن نصرالله دبیرکل شبه‌نظامیان حزب‌الله دیدار کند.

به گفته این روزنامه، هدف از این سفر این بود که از نصرالله بخواهد تا در این مرحله حساس اسرائیل را تحریک نکند.

براساس این گزارش قاآنی در دیدار خود با مقامات ارشد سیاسی و امنیتی شبه نظامیان حزب‌الله بر این مطلب تأکید کرد، «به هیچ اقدامی که باعث افزایش تنش با اسرائیل شود، دست زده نشود، تا اسرائیل نتواند از تشنج ایجاد شده برای شروع عملیات نظامی گسترده بهره ببرد.»

با کشته شدن محسن فخری زاده، مقام برجسته هسته‌ای ایران، پس از آنکه تهران اسرائیل را متهم کرد که عامل قتل او بود، نگرانی از اقدامات انتقامی در منطقه افزایش یافته است.

یک مقام ارشد حزب‌الله لبنان گفت: «پاسخ ایران هم‌وزن با ترور فخری‌زاده خواهد بود، با این همه تهران قصد ندارد تا از طریق لبنان یا سوریه به اقدام نظامی علیه اسرائیل دست بزند.»

بازتاب کشته شدن فخری‌زاده بر روحیه شبه‌نظامیان حزب‌الله و خاستگاه مردمی‌اش سنگینی می‌کند.

در این زمینه، مجله «تایمز اسرائیل» افزایش نگرانی‌های امنیتی در میان شبه‌نظامیان لبنانی در مورد حسن نصرالله یادآور شد و افزود رهبر حزب‌الله پس از مشاوره با تیم امنیتی‌اش تصمیم گرفت که در مکان سکونت خود مانده و از هرگونه نقل و انتقال خودداری کند.

«تایمز اسرائیل» نصرالله را «هدف آسان اسرائیل برای سال‌ها» توصیف کرد و احتمالاً در لیست بعدی آمریکا و اسرائیل قرار دارد.

با این حال تایمز اسرائیل احتمال کشتن نصرالله را «ضربه‌ای اسرائیلی که می‌تواند به شکل خطرناکی منطقه را پر تنش کند» توصیف کرد.

کشته شدن محسن فخری زاده به شدت از سوی تهران محکوم شد و مقامات ایران موساد را به دست داشتن در این عملیات متهم کرده و اسرائیل را به انتقام تهدید کردند. این موضوع آماده‌باش اسرائیل برای واکنش به اقدام احتمالی ایران را در پی داشت و همه سفارت‌های اسرائیل در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند.

ارتش اسرائیل اما در حالت عادی خود باقی مانده و اعلام کرد که احتمال واکنش ایران به شکل حمله نظامی فوری به لبنان و سوریه مطرح نیست.

ارتش اسرائیل در بیانیه کوتاهی اعلام کرد: «تحولات احتمالی در منطقه را زیر نظر داریم و در آمادگی کامل علیه هر گونه اعمال خشونت علیه [اسرائیل] باقی خواهیم ماند.»

ایران در سال 2020 سال پر حادثه‌ای را تجربه کرد و بارها مورد حمله قرار گرفت که مهم‌ترین آن کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه در منطقه پیرامونی فرودگاه بین‌المللی بغداد و انفجار تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم در نطنز بود
+15
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  جناب قاآنی! داداش! شیره ای عژیژ! خود حسن نصرالله الان پاپیون کرده. چون یه عکس سه نفره داشتن با قاسم کتلت و فخری املت! الان میگه نفر سوم منم که باید از دار فانی برم بالا. شما خودت رو ژحمت نده! شیرت خشک میشه
  5
  24
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۶
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  ترجمه از عربی به فارسی‌. ۴۰ سال داریم "گ..." زیادی می‌‌خوریم. هیچ خبری نشد. شما از ما یاد بگیرد.
  0
  12
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
  ۵۷
  Agha kamran - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  اینا که اینقدر از اسراییل میترسن چرا اینقدر زر میزنن
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۰
  نظر شما چیست؟