ناو آمریکایی پس از آتش‌سوزی مشکوک از رده خارج می‌شود

یورونیوز :نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) اعلام کرد که پس از آتش‌سوزی مشکوک تابستان گذشته در ناوی که در سن‌دیه‌گو پهلو گرفته بود و خسارت زیادی که به آن وارد شد، این ناو را از رده خارج می‌کند چراکه تعمیر آن بسیار گران خواهد شد.

دریادار اریک ورهاگ، از مرکز نگهداری منطقه‌ای نیروی دریایی آمریکا گفت که هزینه تعمیر کامل ناو یو‌اس‌اس بونهام ریچارد برای توانایی‌های جنگی ۲.۵ تا ۳ میلیارد دلار برآورد شده است که پنج تا هفت سال نیز طول می‌کشد.

این ناو تهاجمی آبی-خاکی بیش از چهار روز در ماه ژوئیه گذشته در آتش سوخت که بدترین آتش‌سوزی در یک ناو نیروی دریایی آمریکا در خارج از محدوده جنگی توصیف شده است. این ناو با آسیب‌های وسیع ساختاری، الکتریکی و مکانیکی روبرو شد.

ترمیم آن برای مصارف دیگر مثلا به‌عنوان بیمارستان تقریبا به اندازه ترمیم کامل آن زمان می‌برد و هزینه آن یک میلیارد دلار برآورد شده است.

طبق گفته آقای ورهاگ، از رده خارج کردن این ناو ۹ ماه تا یک سال زمان می‌برد و ۳۰ میلیون دلار هزینه دارد.

یک مقام ارشد نظامی در ماه اوت گفته بود که آتش‌سوزی ۱۲ ژوئیه در این ناو مشکوک بود و یک ملوان نیروی دریایی نیز به عنوان مظنون مورد بازجویی قرار گرفت.

با این حال آقای ورهاگ از اظهار نظر درباره نتیجه تحقیقات درباره آتش‌سوزی در این ناو خودداری کرد و گفت: «زمان مناسب که برسد نتیجه‌گیری اعلام می‌شود.»

این کشتی احتمالا در سن‌دیه‌گو از رده خارج خواهد شد.

زمانیکه آتش‌سوزی در این ناو آغاز شد، ۱۶۰ ملوان و افسر در کشتی حضور داشتند و بیش از ۶۰ نفر مجروح شدند و تحت درمان قرار گرفتند.
+6
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.