سازمان مجاهدین خلق دست داشتن در عملیات کشتن محسن فخری‌زاده را رد کرد

 جنازه محسن فخری‌زاده روز دوشنبه تشییع و در امامزاده صالح به خاک سپرده شد.رادیو فردا :سازمان مجاهدین خلق روز دوشنبه ۱۰ آذر اتهام‌های مقامات ایران مبنی بر دست داشتن این گروه در عملیات کشتن محسن فخری‌زاده را رد کرد و آن را «کینه‌توزی و دروغ‌» جمهوری اسلامی خواند.

محسن فخری‌زاده مهابادی، چهره ارشد در برنامه هسته‌ای ایران و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع ایران، روز هفتم آذر ماه در «منطقه آبسرد» دماوند هدف سوءقصد قرار گرفت و کشته شد. جنازه او روز دوشنبه تشییع و در امامزاده صالح به خاک سپرده شد.

سازمان مجاهدین در بیانیه روز دوشنبه خود گفته که متهم کردن این سازمان به «کشتن کارشناس هسته‌ای رژیم موضوع تازه‌ای نیست و واکنشی به افشای کلیت ساختار و برنامه هسته‌ای ملاهاست».

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، روز دوشنبه گفته بود: سوابق کسی که این عملیات را «طراحی» کرده، «مکشوف» است و سازمان مجاهدین خلق و «رژیم صهیونیستی و موساد» را به دست داشتن در این ترور متهم کرد.

سازمان مجاهدین خلق در بیانیه خود، آقای شمخانی را به «عصبانیت، کینه‌ورزی و دروغگویی علیه این گروه» متهم کرده و «افشاگری‌های پیشین درباره برنامه هسته‌ای ایران و پایگاه‌های مخفی آن» را ناشی از اقدامات خود دانسته است.

این تشکیلات می‌گوید: «سازمان مجاهدین خلق نخستین بار در سال ۱۳۸۳ محسن فخری‌زاده را به عنوان مقام مسئول تشکیلات رژیم برای ساخت بمب شناسایی کرد».

به گفته سازمان مجاهدین خلق، اقدامات این گروه «جهان و مردم ایران را از خطر دستیابی سریع ملاها به بمب هسته‌ای نجات داد و راه آن‌ها را سد کرد».

به رغم گذشت سه روز از عملیات کشتن محسن فخری‌زاده هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این ترور را برعهده نگرفته است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در این زمینه گفته است که در حادثه منجر به ترور فخری‌زاده، «هیچ فردی در صحنه حضور نداشت و از تجهیزات الکترونیکی استفاده شده بود».

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران نیز در گزارشی نوشت که در این ترور از خودرو نیسانی استفاده شد که در فاصله ۱۵۰ متری ماشین فخری‌زاده متوقف بوده و از یک دستگاه تیربار اتوماتیک کنترل از راه دور روی آن، شلیک‌های متعددی» صورت می‌گیرد که در نهایت منجر به کشته‌شدن فخری‌زاده می‌شود.

تلویزیون انگلیسی زبان «پرس‌تی‌وی» وابسته به جمهوری اسلامی روز دوشنبه مدعی شد که سلاح تیربار در محل ترور ساخت اسرائیل است.

سازمان مجاهدین خلق طی چهار دهه گذشته بارها علیه اهداف مختلف در ایران دست به عملیات مسلحانه زده و مسئولیت آن‌ها را به عهده گرفته است، ولی در سال‌های اخیر به ندرت مسئولیت عملیاتی را به عهده گرفته است
+15
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  باید هم انکار کنند آخر یک عده پیر ‌پاتال زوار در رفته سبیلو رو چه به این چیزها،الان که دهه شصت نیست،اینها همه لب گورند و جمع شدند دنبال اون مریم بیوه عجوزه،تنها کارشون پست زدن در فضای مجازی هست و جمع کردن مردم در تجمعات سالانشون اونهم با دادن ناهار و خرج سفر مجانی و از جمله تعدادی کارتن خواب و معتاد و ولگرد خارجی رو هم به طمع غذا و کمی پول میارند. اسرائیل در ایران جاسوس و نفوذی زیاد داره،عده زیادی ایرانی رو هم استخدام کرده و آموزش داده برای اینجور عملیات مشکلی نداره.حتی آموزش فارسی هم به برخی نیروهاشون میدند.
  11
  28
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.