علت مرگ آیلار ٨ساله در بندرعباس مشخص شد :کیمیا ، دختر ١٢ساله همسایه قاتل است

فرماندهی انتظامی هرمزگان به بیان جزئیاتی از نتایج پیگیری‌های پلیس آگاهی استان از علل مرگ دختربچه ٨ساله بندرعباسی پرداخت.

در پی اعلام کلانتری ١٧ شهرستان بندرعباس مبنی بر مرگ یک دختربچه در  بندرعباس، مأموران انتظامی جهت بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

پدر دختر ٨ساله با حضور مأموران در اظهاراتش گفت: ‌«دخترم شب گذشته با دخترِهمسایه برای بازی به پشت‌بام منزل رفته و وقتی صبح از خواب بلند شدم، دیدم دخترم در منزل حضور ندارد به پشت‌بام رفته و مشاهده کردم که با طناب خود را حلق‌آویز کرده است.»

با هماهنگی به عمل آمده اکیپی ازکارآگاهان مجرب پلیس آگاهی متشکل از کارشناسان بررسی صحنه و رئیس اداره مبارزه با جرایم جنایی به محل حادثه اعزام و تحقیقات از خانواده و دوستان او آغاز شد.

به لحاظ اهمیت و حساسیت موضوع پیگیری پرونده به صورت ویژه و جدی در دستور کار قرار گرفت و کارآگاهان با حضور مجدد درصحنه نسبت به تحقیق از همسایگان، دوستان و تمام افراد که با متوفی در ارتباط نزدیک بودند، اقدام کردند.مأموران طی اقدامات پلیسی به یکی از دوستان متوفی که دختری ١٢ساله است، مظنون شدند. کیمیا ١٢ساله  ابتدا منکر حضور در صحنه حادثه شد اما با مشاهده ادله پلیسی بیان داشت که شب حادثه به منظور بازی به بالای پشت‌بام رفتیم و با توجه به اختلافات شدید خانوادگی و از آنجا که تحت‌تأثیر خودکشی یکی از دوستان خود بودیم، تصمیم گرفتیم خودکشی کنیم.

این دختر نوجوان در ادامه اظهاراتش بیان داشت: «نخست من خودم را حلق‌آویز کرده که تحمل نکردم و خودم را نجات دادم و سپس دوستم خودش طناب را دور گردنش پیچید و سپس من نیز طناب را به سمت بالا کشیدم تا بی‌حال شد که با دیدن وضعیت او ترسیده و برای نجات او اقدام کردم اما نتوانستم طناب را از گردنش باز کنم و از روی ترس محل را ترک کردم.»

متهم که دختری ١٢ساله است، جهت نگهداری تحویل اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس شد.

اما خانواده آیلار راز مرگ مرموز او را چیز دیگری می‌دانند. خاله آیلار می‌گوید: «خودکشی آیلار دروغ است و ما به پلیس فتا، از منتشرکنندگان این خبر شکایت کردیم. همین الان پلیس آگاهی بودیم و آنها باز هم تأیید کردند که آیلار به قتل رسیده است. قاضی پرونده هم این موضوع را تأیید کرده و گفتند نظر قطعی و نهایی روی این پرونده همین است.»
خاله آیلار در ادامه گفت: «یکتا، دختر ١٢ساله همسایه خواهرم که شب آخر در حال بازی با آیلار بوده است، به اتهام قتل آیلار بازداشت است. به ما گفتند که او در بازی خود می‌خواسته ببیند که یک انسان چطور می‌میرد و مرگ چطور است. برای همین طناب را دور گردن آیلار انداخته و محکم فشار داده تا جایی که آیلار بی‌حال شده و دیگر نفس نکشیده است.»
+24
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  باعث تاسف است! جا دارد تیمی از روانشناسان کودک، این حادثه را مورد بررسی قرار دهند و علل ریشه ایی آن را بیابند، شاید که بشود جلوی تکرار اینگونه حوادث تاسف بار را گرفت!
  0
  52
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  بچه 12 ساله رو نمیشه قاتل نامید. یک اشتباه کودکونه کرده.
  21
  46
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  وقتی بچه ها را زمان اعدامهای خیابانی با خودتون میبرید و یا میگذارید جلو تلوزیون با شما هر فیلمی را نگاه کنند, تعجب نکنید که همچین اتفاقاتی هم بیفته
  2
  116
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  titi88 - امستردام، هلند

  چه بر سر مردم اوردن که دختر 12 ساله میشود قاتل پدر ومادر این کودکان کجا هستند فکر خرید یا مواد
  1
  50
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. آفرین عزیزم. درست انگشت را گذاشتی جای دقیق
  1
  36
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  این گزارش پر از نقاط تاریک است، پدر بچه شب خوابید، صبح که بیدار شد به فکر بچه افتاد؟ هر حیوانی شب جوجه های خود را می شمارد، بعد می خوابد، دوم اینکه تحت تاثیر اختلاف خانوادگی بودیم! بچه هشت ساله؟ کشور دارد به کجا نا آباد می رود
  0
  32
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  مملکتی که هر روزه خبر اعدام و سنگسار در رسانه ها و حتی صحنه های اعدام در خیابانها راه می اندازد و در کتابهای مدرسه از اعدام و کشتار و مرگ بر این و آن میفرستند پس دور از انتظار نیست دیدن و شنیدن چنین خبرهای هولناکی
  3
  35
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  فیلم و سریالها و حتی برنامه کودک صحنه های کشتار و اعدام را آنقدر عادی و راحت نشان میدهند
  3
  32
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان

  بزرگان قاطر. کودکان قاتل
  3
  32
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.