نکته ای بسیار جالب در باره این آگهی استخدام در یک روزنامه دهه ۵۰

چهل و سه سال پیش یک برق‌کار ۵۵۰۰ تومن حقوق می‌گرفته که با دلار ۷ تومنی می‌شده ۷۸۶ دلار که با دلار امروز چیزی حدود ماهی ۲۰میلیون می شود.
باور میکنید: با تورم تنها %۳.۵۸ حقوق امسال او می شد ۳۶۳۸ دلار در ماه!
+75
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خاک تو سر مردم سال 1357 ایران که ان حکومت خوب را داشتن بخاطر اینکه اخوند جماعت حق باز را بر خودشان حاکم کنن این بلا را بر سر خودشان و بر سر ما که بازماندگانشان هستیم اوردن که همه می بینیم!
  8
  77
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
  ۵۴
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  جالبه که حقوق پیشنهادی برای فورمن یا سوپر وایزر در این آگهی، از حقوق فعلی من به عنوان مهندس ارشد با بیش از بیست سال سابقه کار در یکی از شرکت های معتبر انگلستان مشغول هستم بیشتر است!!
  3
  44
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  به یاد دارم که زمانی که حقوق کارمندها دور و بر 300 تومان بود بعنوان مدیر روابط عمومی در گروه تولیدی ایرانا یک اگهی دادم که 10 نفر ویزیتور با حداقل حقوق 1000 تومان احتیاج داریم و زمان مراجعه را هم جمعه گذاشتم و باور نمی کنید که از ساعت 8 صبح الی 12 ظهر خیابان شاهرضا (انقلاب) متقاضی انقدر فراوان بود که راه بند آمد! البته بعدا که ایران با بالاتر رفتن قیمت نفت شکوفا شد دیگر از این خبرها نبود و با ذره بین عقب ادمیان شایسته می گشتیم
  5
  34
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۴
  ۵۵
  Ahmad1345 - گوتنبرگ، سوئد
  دقیقا! انقلابیون ۵۷ همه داد میزدند: مرگ بر پل سازی! مرگ بر تونل سازی! مرگ بر پشه کشی! بابا چرا نمیفهمید؟ مردم وقتی خوشی میزند زیر دلشان انقلاب میکنند!.
  9
  18
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Ahmad1345 - گوتنبرگ، سوئد::]. کفر نفرمائید عزیزم. عکس امام را در ماه دیدند و بدستور شریعت اقدام کردند تا امام زمان محبوبشان بعد از 1400 سال از ته چاه جهالت و بلاهت نزول اجلال فرموده و برای این تافته های جدا بافته تخم طلا بگذارد!
  0
  3
  ‌سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
  نظر شما چیست؟