آمریکا: سپاه پاسداران برای جنگ در منطقه جنگجو استخدام می‌کند

دویچه وله :وزارت خارجه آمریکا با انتشار سه پست توییتری از "استخدام جنگجویان بیگانه" توسط سپاه پاسداران خبر داده است. اشاره این نهاد به سپاه فاطمیون در افغانستان و همچنین زینبیون در سوریه است. آمریکا هر دو گروه را تحریم کرده است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه ۱۰ آذر (۳۰ نوامبر)  (۱۰ آذر) سه پست توییتری جدید در ارتباط با جمهوری اسلامی منتشر کرده است. این پست‌ها به زبان فارسی انتشار یافته و به فعالیت‌های سپاه پاسداران در خارج از مرزهای ایران می‌پردازند.

موضوع بر سر تشکیل دو سپاه فاطمیون و زینبیون توسط سپاه پاسداران است. در پست نخست وزارت امور خارجه آمریکا در این باره آمده است: «سپاه پاسداران جنگجویان بیگانه را برای افزایش نفوذ خود در خارج از کشور استخدام می‌کند. سپاه پاسداران لشکر فاطمیون متشکل از شیعیان افغان و تیپ زینبیون متشکل از شیعیان پاکستانی را برای مبارزه در درگیری‌های منطقه‌ای بویژه در سوریه به وجود آورد.»

وزارت امور خارجه آمریکا در پست‌های بعدی خود اعلام کرده است که این کشور هر دو سپاه را در سال ۲۰۱۹ به دلیل فعالیت‌های تروریستی تحریم کرده است.

این وزارتخانه به نقل از مرکز "مبارزه با تروریسم وست پوینت" گزارش داده است که شمار سربازان فاطمیون بین ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار نفر برآورد می‌شود. وزارت امور خارجه آمریکا در پست دوم خود در توییتر به نقل از یکی از مقامات لشکر فاطمیون از "کشته شدن بیش از ۲۰۰۰ نفر از شبه‌نظامیان در سال ۲۰۱۸ در سوریه" خبر داده است.

در پست سوم این وزارتخانه به استفاده از کودکان سرباز در لشکر فاطمیون توسط سپاه پاسداران اشاره شده است. در این پست آمده است: «سازمان دیده‌بان حقوق بشر به کارگیری کودکان سرباز در لشکر فاطمیون توسط ایران را ثبت و محکوم کرد و از شواهد مبنی بر مرگ افغانان ۱۴ ساله در جنگ در سوریه پرده برداشت.»
+31
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  دولت افغانستان و پاکستان و عراق چرا از رژیم اخوندی نمیخواهند که حق این را ندارد از شهروندانشان برای جنگ و خرابکاری بر علیه هیچ دولت و دسته و گروهی استفاده کنند؟
  2
  14
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
  ۵۱
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد
  اینا چرا سلام نازیستی هیتلری در عکس دارن , این چه مسخره بازی و افتضاحه
  1
  15
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
  ۵۵
  ادوینو - گوالف، کانادا
  شرایط امروز مثل شرایط جنگ با عراق نیست و مردم ایران خسته ،گشنه،تحقیر شده در دنیا بخاطر مشتی آخوند مفسد هستند واین ضحاکان چاره کار را در اجیر کردن اجانب و بر باد دادن آنچه از ایران مانده را چاره بقایشان می دانند اما با نگاه به آینده این رژیم فاسد بی لیاقت میشود دید دیگر به بن بست رسیده اند وتلاش دارند این تیرهای آخِر را هم رها کنند بلکه فرجی شود برای بقای ذلت بارشان حتی برای چند صباحی .
  0
  1
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
  نظر شما چیست؟