نوزاد مادر سنگاپوری مبتلا به کرونا با آنتی بادی کووید۱۹ به دنیا آمد

آزمایشگاه تهیه واکسن کرونادویچه وله :یک زن حامله در سنگاپور که در دوران بارداری به کووید۱۹ مبتلا شده بود نوزادی را به دنیا آورد که در خونش آنتی‌بادی ویروس کرونا مشاهده شده است. سازمان جهانی بهداشت تایید کرده که تا کنون ویروس کرونا در شیر مادر یافت نشده است.

روزنامه محلی "استریت تایمز" سنگاپور روز یکشنبه ۲۹ نوامبر (۹ آذر) گزارش داد یک زن سنگاپوری ۳۱ ساله به نام سلین نگ-شین که در دوره بارداری به کووید-۱۹ مبتلا شده بود پسری به دنیا آورده است که دارای آنتی‌ بادی کووید۱۹ است.

این زن سنگاپوری در مارس ۲۰۲۰ در هفته دهم دوره بارداری خود در حین بازگشت از اروپا کرونای خفیف داشته و پس از دو هفته بستری شدن از بیمارستان مرخص شده است.

این زن اکنون پسری به نام آلدرین به‌دنیا آورده است که پزشکان معالج اثری از ویروس کرونا در بدن او نیافته‌اند.  

مادر این نوزاد گفته است که آنتی بادی‌های کووید۱۹ خود او از بین رفته اما پسرش این آنتی‌بادیها را در خون دارد. پزشکان معالج به او گفتند که پسرش احتمالا در دوره بارداری این آنتی بادی را از او دریافت کرده است.

روزنامه "استریت تایمز" سنگاپور نوشته است که احتمالا فرزند او نخستین نوزادی نیست که در این کشور بدون ابتلا ویروس کرونا با آنتی بادی کووید۱۹ به دنیا آمده است.

شش ماه پیش نیز یک زن سنگاپوری دیگری به نام ناتاشا لینگ نوزادی را با آنتی بادی کووید۱۹ به دنیا آورد. لینگ در هفته سی و ششم دوره بارداری خود به کرونا مبتلا شده بود.

پزشکان چینی گزارش داده‌اند که این آنتی بادی در نوزادان متولد شده از زنان مبتلا به ویروس کرونا با گذشت زمان کاهش می‌یابد.

یک مطالعه پزشکی که ماه گذشته توسط پزشکان آمریکایی منتشر شده نیز نشان می‌دهد که انتقال ویروس از مادران به نوزادان نادر است.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید تحقیقات پیرامون  انتقال ویروس کووید-۱۹ از مادر باردار به نوزاد متولد نشده (جنین) یا نوزاد تازه متولد شده هنوز ادامه دارد و فعلا درباره انتقال ویروس کرونا به نوزادان اطلاعی در دست نیست. اما این سازمان تاکید کرده است که "تا کنون این ویروس در نمونه‌های مایع آمنیوتیک یا شیر مادر یافت نشده است".
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.