ارتش اسرائیل: آماده مقابله با هرگونه اقدام احتمالی ایران هستیم

آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیلرئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در بازدید از محل استقرار نیروهای این کشور در مرز سوریه گفت اسرائیل آماده است با تلاش جمهوری اسلامی ایران در مستقر شدن در سوریه و هرگونه اقدام احتمالی از سوی ایران مقابله کند.

ارتش اسرائیل روز یکشنبه ۹ آذر (۲۹ نوامبر) در توییتر خبر داد که ژنرال آویو کوخاوی برای بازدید از ''لشکر ۲۱۰ فرماندهی شمال'' به مرز سوریه رفته است. این لشکر مسئولیت پاسداری از مرزهای اسرائیل با سوریه را بر عهده دارد.

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در بازدید از محل استقرار سربازان این کشور در مرز سوریه گفت: «من به اینجا آمدم برای اشراف اوضاع امنیتی در پی تلاش‌های جمهوری اسلامی در مستقر شدن در سوریه، آمدم.» روزنامه اسرائیلی "تایمز اسرائیل" با انتشار سخنان این مقام عالیرتبه ارتش اسرائیل نوشته است که اظهارات کوخاوی همزمان با تحولات پس از کشته شدن دانشمند هسته‌‌ای ایرانی و وعده جمهوری اسلامی برای گرفتن انتقام ‌بیان شده است.

برخی مقامات جمهوری اسلامی در واکنش به کشته شدن محسن فخری‌زاده به نقش اسرائیل اشاره کرده و این کشور را تهدید کرده‌اند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران از واکنش در لحظه مناسب خبر داد و علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی خواستار مجازات عاملان و آمران شد.

روزنامه کیهان پس از اظهارات خامنه‌ای در "یادداشت روز" خود به قلم سعدالله زراعی به تهدیدهای پیشین ایران مبنی بر زدن حیفا اشاره کرده و خواستار عملیاتی شدن این تهدیدها شد.
+28
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  تا اخر دوره ترامپ اگر اسرائیل به زن و بچه آخوندها هم تجاوز کرده و بقتل برساند ج.ا برای حفظ بقایش همه را زیر سیبیلی رد میکند
  0
  4
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.