فیلم گریه و فریادهای مادر ماهشهری که خانه‌اش را سیل گرفته خطاب به مقامات:والله غیرت ندارید!

در پی شروع بارندگی های شدید از روز گذشته، امروز یکشنبه ۹ آذر ماه ۹۹، به دنبال بارندگی شدید، وقوع سیلاب و بالا آمدن فاضلاب در ماهشهر و درمعابر و خانه‌های چند شهر خوزستان، وضعیت مردم را در شرایط خطرناکی قرار داده است.

فیلمی از وضعیت دردناک یک مادر کهنسال از شهر ماهشهر منتشر شده است که در آن به زیر آب رفتن خانه و کاشانه‌اش بر اثر سیلاب و بالا آمدن فاضلاب شهری به نمایش گذاشته شده است.

این مادر پیر ضمن اعتراض نسبت به بی خیالی مسئولان و مقامات ماهشهر، خطاب به مقامات شهر با ناراحتی و خشم می‌گوید: «شما غیرت ندارید، مردم توی آب فرو رفته‌اند و تمامی زندگی‌شان خیس شده است خودشان نیز خیس شده‌اند. این چه زندگی و چه وضعیتی است.»

این مادر محروم با گریه دردناکی از بیماری‌های جسمی خود می‌گوید و ادامه می‌دهد:

«به خدا نه کمر دارم نه پا دارم. به کجا پناه ببرم؟ کجا برویم؟ هرچی آب از خانه بیرون می‌ریزیم باز پر می‌شود. شما مسلمان نیستید چرا لایروبی نکردید؟ چرا اقدام نکردید؟»

فیلم ها و تصاویر نگران‌کننده‌ای از سیلاب و بالا آمدن فاضلاب شهری در شهرهای خوزستان به خصوص در ماهشهر، به دلیل نبود حداقل زیرساخت‌های شهری وضعیت را در این شهر بسیار نگران کننده کرده است.
یاد‌آوری می‌شود که روز ۶ آذر ماه مجید ناصری نژاد یک نماینده مجلس از شادگان، بدون هیچ اقدامی برای کاهش آسیب دیدگی مردم، نسبت به احتمال بارش‌ شدید باران و جاری شدن سیل و طغیان فاضلاب در خوزستان هشدار داده بود.

در چند سال اخیر تنها اقدام دولت و ارگان‌های مسئول و نیز ستاد حوادث غیرمترقبه، دادن هشدار به مردم است. مردمی که در فقر مطلق، هیچ وسیله و امکانی برای بدر بردن خود و خانه و کاشانه‌شان از این بلایای طبیعی ندارند.
فریادهای آقایی که از سیل و آب گرفتگی خانه ها و معابر به امان آمده خطاب به مقامات :همه‌شان دزد هستند!
+38
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران

  تا وقتی ملاهای قاتل و دزد ایران هستند همینه که هست.
  4
  42
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد

  پس کجا هستند این بیشرف نیروها ( بسیج وشهربانی ,صلیب سرخ, سپاه وووو اومسئولینه بی مسئول و بی وجدان خدا لعنتتون کنه
  1
  39
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  این مردم باید صبر انقلابی داشته باشند و از خانواده شهدا یاد بگیرند و همینطور از مردم جان برکف سوریه و فلسطین و لبنان، حالا سیلی آمده و سیلزدگان میتوانند چند روزی هم در قایق زندگی کنند چه میشه؟ الآن مردم سوریه خانه ندارند مردم لبنان مواجب کمتری میگیرند، رهبر معظم و رئیس جمهور کلید ساز هم موافق هستند که این مردم چند روزی در قایق بسر برند، الآن از واجبات این است که راه شهید فخری زاده ادامه پیدا کنه و هر چه زودتر بمب اتمی را بسازند و قدس را آزاد کنند و درضمن باران رحمت است ناشکری نکنید.
  4
  27
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بیچاره امام زمان اون منطقه. حتما تا حالا تو چاهش خفه شده!
  1
  21
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  بله حق دارند.برخی مسئولین هم در خوابند وفقط هشدار میدهند.اما اگر منهم گرفتار چنین مصیبتی باشم دست روی دست نمیگذارم و فریادزنان کسی را مخاطب قرارنمیدهم و فیلم هم نمیگیرم تا در مثلا یوتیوب بولد«پُررنگ» بشود.مثلأ در روستای آباء و اجدادی ما در ایران،برف گاهی تا دوونیم تا سه متر هم می بارد وبخاطر سرمای شدید وکوهستانی بودن، درششماه ازسال غریبه (حتی بااتوبوس یا تانک!)به آنجانمی تواند برسد،ولی کسی بفکر آمدن مسئولی از نزدیکترین شهرستان(که لااقل صدکیلومتر فاصله دارد)نمی ماند.
  26
  1
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  همه باهم با تراکتور و حتی بیل دستی برف را کنار می زنند.هر سال هم همین است.آیا باید این حرفها را با دادوفریاد اعلام کنم؟به خدا مردم مظلوم روستاها ازاین بدبختترند،اما نجیبانه تر رفتار میکنند و انتظاری از کسی ندارند.در روستاهای سیستان وبلوچستان ندیدید که مردم سیلزده چه نجیبانه رفتار کردند؟آیا یکی شان به هلیکوپتر حامل مواد خوراکی اهدائی حمله کرد؟خیر.البته منظورم فقط مقایسه بین مردم شهر با روستا بود.
  27
  1
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان

  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. زررر مفت نزن عامووو ،برو بگو رییست بیاد حرف بزنه ، پس این وسط وظیفه حکومت و شهرداری و ستاد رفع بحران و دولت و رهبر چیه ؟ فقط دزدی و اختلاس و شعار دادن ؟! خجالت بکش اگه جرأت داری برو این چرندیات را به مردم خوزستان بگو تا همونجا . بکشن سرت ،جای نقطه چینو با خشتک پر کن !پاچه مالی و مزدوریم حدی داره برو خجالت بکش.
  3
  24
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. اگر ماله تون ساییده شده باشه، یکی جدید براتون بخریم.
  1
  18
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  یادم رفت بنویسم که آن روستاها مانند فرانکفورت آلمان نیست که همه چیز مهیا باشد و روی کاناپه یا مبل لم بدهی تادرحالیکه یک لیوان چای دبش و عصرانه درآخرین روزهای پاییزی نوش میکنی و فی الحال دوعدد کامنت میگذاری، فورأ همه برفها توسط ماشینهای برف روب پاک شده باشند.خیر.درروستا مردم حرف مفت وسخیف نمی زنند.بلکه عمل میکنند.حالا تو ای نادان! این را بدان که:«نادانی،واگیردار است و تنها پاندمی دنیاست که کسی به دنبال واکسنی برایش نیست»ولی تویی که نادانی،از کجا میتوانی بفهمی که نادان هستی؟!
  19
  1
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. لطفأ یک بیل هم برای خودتان سفارش بدهید. برای روستاهای پربرف ولی چند ماشین«افزار»برف روب وبرای روستاهای خوزستان لایروب سفارش داده و بخرید.یک عدد ماله هم به فرانکفورت «در جهت تطهیر اعمال ننگین پهلوی ها»بفرستید. (((:
  17
  2
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. تو مال کدوم ولایتی؟ گاگول آباد که مردمش در عصر حجر زندگی می کنند؟
  4
  21
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Afshin51 - کلن، آلمان
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::] اینهمه بیشرمی ... را شما فقط از داخل ب... حوزه و محضر سعید طوسی می توانی کسب کرده باشی و بعد از کسب اینهمه منفی و توهین باز بیای با وقاحت اینجا چرندیاتت را منعکس کنی و باعث تنفر بیشتر حاضران نسبت به خودت و همکارانت بشی !بهت میاد تو آبدارخانه کنسولگری ایران در آنکارا مشغول مزدوری باشی،امیدوارم چاییهایی که برای اربابانت دم میکنی مثل نظریاتت شبیه آب زیپو نباشه ...
  3
  17
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  eternity - اوکلاهما، ایالات متحده امریکا
  عجب صبری خدا دارد..
  0
  3
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.