سیدنی گرمترین شب ماه نوامبر را پشت سر گذاشت

بی بی سی :شهر سیدنی، استرالیا گرمترین شب ماه نوامبر خود را پشت سر گذاشت و یک رکورد جدید را ثبت کرد. این شهر دمای شبانه حداقل ۲۵.۴ درجه سانتی‌گراد را ثبت کرد. انتظار می‌رود که دمای این شهر، امروز یکشنبه به ۴۰ درجه سانتی‌گراد برسد.

موج گرما باعث شده است که خدمات آتش‌نشانی در ایالت نیو ساوت ولز برپاکردن آتش در مناطق شرق و شمال شرق این ایالت را اکیدا ممنوع کند.

ماموران آتش‌نشانی در تلاش هستند تا دهها مورد آتش‌سوزی در این ایالت را خاموش کنند. دما در آخر هفته، در سایر مناطق کشور هم افزایش یافته است.

این اولین تعطیلات آخر هفته در سیدنی برای انجام فعالیت‌های فضای باز و برپا کردن آتش پس از یک سال بود. اواخر سال گذشته، این کشور یکی از شدیدترین آتش‌سوزی‌های فصلی جنگلی را شاهد بود.

در آتش‌سوزی فصلی سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، آتش ۲۴ میلیون هکتار زمین را سوزاند.

آتش‌سوزی‌های سال گذشته همه ایالت‌های استرالیا را تحت تاثیر قرار داد، بطوریکه بیش از سه هزار خانه ویران و بیش از سه میلیارد جانور کشته و یا آواره شدند. حداقل ۳۳ نفر هم در سراسر استرالیا کشته شدند.
به گزارش روزنامه "مورنییگ هرالد"، رکورد جدید دمای سیدنی در رصدخانه "منطقه سنترال بیزینس" ثبت شده است؛ این دما در ساعت ۴:۳۰ صبح به وقت محلی به ۳۰ درجه سانتی‌گراد افزایش یافت.

رکورد ثبت‌شده پیشین، دمای ۲۴.۸ درجه سانتی‌گراد در سال ۱۹۶۷ بود.

تصاویر رسیده از سیدنی، جمعیت عظیمی از مردم را نشان می‌دهد که به سمت ساحل هجوم می‌برند.

وزارت بهداشت ایالت نیو ساوت ولز به مردم یادآوری کرده است که برای جلوگیری از گسترش احتمالی ویروس کرونا، قوانین مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

اداره هواشناسی استرالیا پیش‌بینی کرده است که موج گرما پنج تا شش روز در بخش‌های شمالی ایالت نیو ساوت ولز و جنوب‌شرقی ایالت کوئینزلند همچنان ادامه خواهد داشت.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.