شیء فلزی مرموز بیابان یوتا «ناپدید» شد

بی بی سی :خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات رسمی گزارش کرده که شیء عجیبی که در بیابان‌های یوتا آمریکا پیدا شده بود، "ناپدید" شده است.

پیدا شدن این شیء مرموز موجب حدس و گمان‌های فراوانی در مورد ماهیت و منشاء آن در سطح آمریکا و جهانی شده بود.

این شیء مونولیتی عجیب ابتدا توسط خدمه یک بالگرد در بیابان‌های یوتا کشف شد و باعث سردرگمی مقامات محلی گردیده بود.

دفتر مدیریت زمین‌های یوتا گفته است که آنان "گزارش‌های موثقی" دریافت کرده‌اند که این شیء توسط به طرز ناشناخته شده‌ا‌ی روز جمعه از محلی که کشف شده بود، برداشته شده است.

این دفتر در بیانیه‌ای گفته است: "ما این شیء را برنداشتیم زیرا آن محل یک ملک خصوصی بود" و افزوده که "ما مسئول تحقیق در خصوص جرم صورت گرفته در یک ملک خصوصی نیستیم و این مسئله باید از طریق ماموران پلیس پیگیری شود".

این شیء "عجیب" هنگامی یافت شد که ماموران محیط ‌زیست داشتند از هوا گوسفندهای موجود در مناطق دوردست جنوب‌شرقی این ایالت آمریکا را می‌شمردند.

به گفته آن‌ها این سازه درون صخره‌های سرخ ‌رنگ کاشته شده بود.

هیچ نشانه‌ای از شخصی که این مونولیت ۳.۶ متری را نصب کرده است وجود نداشت.

برت هاتچینگز، خلبان بالگرد، در مصاحبه با یکی از شبکه‌های خبری محلی گفت "من در همه سال‌هایی که بر فراز آن منطقه پرواز کرده‌ام تا به حال با چنین چیز عجیبی روبه‌رو نشده بودم."

او گفت که اولین فردی که متوجه این سازه شد زیست‌شناسی بود که داشت از هوا گوسفندهای بزرگ‌شاخ را می‌شمرد.

آقای هاتچینگز گفت "یک دفعه برگشت و گفت 'اوه، اوه، اوه، دور بزن، دور بزن!'. من هم گفتم 'چیزی شده؟'. جواب داد 'یه چیزی آنجاست - باید بریم دقیقتر ببینیم!'."

حدس آقای هاتچینگز این بود که این مونولیت توسط "یک هنرمند موج نو" نصب شده است، یا یکی از دوست‌داران فیلم ۲۰۰۱: ادیسه فضایی که در سال ۱۹۶۸ توسط استنلی کوبریک کارگردانی شد.

این فیلم بر اساس نوشته‌های آرتور سی کلارک ساخته شده است و مونولیت‌های سیاه‌رنگ باابهتی که توسط موجودات فرازمینی خلق شده‌اند یکی از عناصر داستانی آن است.

اداره امنیت عمومی یوتا هفته پیش تصاویری از این شیء فلزی مستطیل‌شکل را در اختیار عموم قرار داد.
مقامات محلی در شبکه‌های اجتماعی خواهان اطلاعات درباره این مونولیت شدند
مقامات محلی در شبکه‌های اجتماعی خواهان اطلاعات درباره این مونولیت شدندبه گفته این اداره مقامات دارند "نیاز به تحقیقات بیشتر" را بررسی می‌کنند. به گفته این سازمان "نصب سازه و آثار هنری در اراضی عمومی تحت نظارت دولت فدرال بدون مجوز غیرقانونی است و فرقی هم نمی‌کند که از کدام سیاره آمده باشید."

این اداره محل دقیق این مونولیت را اعلام نکرده است تا کاشفان احتمالی خود را "به مخمصه" نیاندازند. گوسفندهای بزرگ‌شاخی که ماموران برای شمردنشان رفته بودند گونه بومی مناطق صعب‌العبور جنوبی این ایالت محسوب می‌شوند.
گوسفندهای بزرگ‌شاخ گونه بومی مناطق جنوبی یوتا محسوب می‌شوندتا این لحظه هیچ شخصی مسئولیت نصب این سازه را نپذیرفته است.

پلیس راه یوتا برای یافتن پاسخ سراغ شبکه‌های اجتماعی رفت و در اینستاگرام نوشت "اذهان پرسشگر دوست دارند بدانند این چیز چیست؟ کسی می‌داند؟"

بیشتر ناظران عقیده داشتند که این مونولیت کار یک مجسمه‌ساز است، و بعضی‌ها می‌گفتند که شبیه آثار جان مک‌کرکن، هنرمند مینیمالیست فقید، است.

بعضی‌ها هم ظاهرا به شوخی مشغول پرداخت نظریات فرازمینی بودند.
+14
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  #ماموران محیط ‌زیست داشتند از هوا گوسفندهای موجود در مناطق دوردست جنوب‌شرقی این ایالت آمریکا را می‌شمردند#. کار کلان خطرناکی کردند. چون به من آموختند وقتی که خوابت نمی‌بره، گوسفندان رو بشمار تا لالاییت بیاد.
  29
  12
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. فاطی جون اینجا بهت میخواستم مثبت بدم ولی دیدم باز به بیراهه رفتی . تو در حقیقت باید ناراضی باشی که چرا در شمارش گوسفند ها تو را بیاد نیاوردند! اونموقع بهت مثبت میدادم
  1
  26
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  البته بنده در صحت و سقم این ماجرا کمی مشکوک ام،اما ناپدید شدن ناگهانیِ برخی افراد در برخی کشورها،مانند ایران وآمریکا،ظن وجود نیروی فرازمینی را افزایش میدهد.درهمین صفحه در هفتهُ قبل شاهد بودیم که سه نفر بدون جا گذاشتن هیچ اثر مشکوکی از محل کار یا محل قرار با فردی دیگر مفقود شده اند.درآمریکا هم سال قبل چند نفرناگهان مفقود شده اند.حتی یکنفر از مفقود شدگان با باز گذاشتن سوئیچ اتومبیل و روشن گذاشتن آن در فاصله چندده متری ازآن مفقود شد که خبرش خیلی جاها رسید.
  10
  1
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::اقای شاکی - برمن، آلمان::]. مشکلی نیست جانم. شما فقط بده، حالا چه مثبت چه منفی. بقول شاعر توبی یا نتوبی، هر دو یکیست.
  14
  1
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این ها شبیه فیلم های سینمائی و برای کسب درامد هست و جنبه ی حقیقی و علمی ندارند
  2
  2
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. اینها از نشانه های ظهور هستند که شما به آن اعتقاد داری. امیدوارم همه کسانی که طرز فکری مشابه شما دارند به یکجا مفقود شوند تا باقی مردم نفس راحتی بکشند.
  1
  8
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  جو لابل شکارچی کانادایی وقتی حوالی نیمه شب دنبال سرپناهی برای خود میگشت. گذرش به دهکده آنجیکنی افتاد اما در کمال شگفتی هیچ اثری از موجود زنده ای نیافت. بنا به گفته لابل تعداد ساکنین این دهکده، بنا به افرادی که آنها را میشناختند بین ۳۰ تا ۲۰۰۰ نفر بودند. لابل در کمال وحشت متوجه شد این تعداد افراد بدون بردن ره توشه ای از دهکده رفته اند. آنها هیچ چیز با خود نبردند. سلاح ها، خوراکی ها حتی تمام لباس هایشان سرجایش بود. در این میان پلیس سوار نظام کانادا چند روز قبل از این اتفاق در آسمان نورهای عجیب و اجسام نامتعارف دیده و آنرا گزارش داده بود.
  10
  1
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. اره اتفاقا دادن خوبه و تو و فرقه تو در حوزه خوب یاد میگیرید
  1
  9
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۲
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  خداوند در قرآن کریم می فرماید: «هر چه در آسمان ها و زمین است از جنبندگان و ملائکه، بدون هیچ تکبر تسلیم و خاضع در برابر پروردگارند» (فصلت/11). بنابراین اصل وجود موجوداتی در آسمان ها (کرات دیگر) مورد تأیید قرآن است، گرچه جزئیات آن برای ما مکشوف نیست.
  11
  2
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. قربانت گردم، اینها را در مطبوعات حکومتی میخوانی؟ آخه طرف آنها را میشناخته اما تعدادشان را بین ۳۰ تا ۲۰۰۰ نفر تخمین زده؟ باید دید قبل از تخمین چی زده بوده! از کجا فهمیده خوراکی با خودشون نبردن؟ مگه آمار یخچالشون رو داشته؟
  0
  12
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.