چگونه است که اسرائیل دارای شبکه بسیار قوی اطلاعاتی در داخل ایران شده است؟ پاسخ کارشناسان اسرائیلی

رادیو پیام اسرائیل : هلاکت محسن فخری زاده که حکومت ایران را تکان داد، در دو روز اخیر در رسانه های اسرائیلی نیز، در کنار معضل کورونا، مهمترین مساله روز می باشد. شماری از بازنشستگان موساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) در مصاحبه هایی که با رسانه های داخلی انجام دادند، از این احتمال قوی سخن گفتند که این دستاورد بزرگ اطلاعاتی توسط عوامل وابسته به اسرائیل انجام شده است.
 
این احتمال که یک هیات اعزامی از اسرائیل برای انجام این سوء قصد به تهران فرستاده شده، کاملا منتفی به نظر می رسد و تقریبا همه کارشناسان ارزیابی کردند که اجرا کنندگان این نقشه، همگی ایرانیان و احتمالا ساکن تهران و اطراف آن بوده اند و محیط عملیاتی خود را به خوبی می دانستند.
 
برخی از مضاحبه شوندگان در رسانه های اسرائیلی، به هلاکت فرد شمار دو القاعده در تهران را یادآوری کردند و گفتند که این دو سوء قصد شباهت های بسیاری به هم دارد – با این تفاوت که عبدالله احمد عبدالله و ملقب به ابومحمد امصری، فاقد محافظ بود و اتومبیل او در حال گذر، در خیابان سلطنت آباد و یا خیابان پاسداران در شمال تهران هدف گلوله قرار گرفت و همراه با دخترش که بیوه حمزه بن لادن سرکرده معدوم القاعده بود از پای در آمد.
 
ولی محسن فخری زاده همراه با چند محافظ در خیابان ها تردد می کرد و از این نظر هلاکت او هنگام گذر از خیابان، کار ساده ای نبود.
 
کارشناسان اسرائیلی به تحسین از شیوه عملیاتی در این زمینه پرداختند و گفتند: لحظاتی پیش از این حمله، انفجاری در یک اتومبیل نیسان که در کنار بولوار پارک شده بود رخ داد تا توجه محافظان فخری زاده به آن سو متوجه گردد. در این هنگام بود که ضارب یا ضاربان راه را بر اتومبیل فخری زاده بستند و با پیاده شدن از اتومبیل خود، به اتومبیل او آتش گشودند. در این حمله، محافظان مسلح نتوانستند به ضارب یا ضاربان آسیبی برساند و آن ها به اتومبیل نزدیک شده و به سوی آن اتش گشودند و فخری زاده به شدت زخمی شد و در بیمارستان فوت کرد.
 
یک کارشناس امور امنیتی اسرائیل ابراز شگفتی کرد که چرا چنین شخصیتی اتومبیل ضد گلوله در اختیار نداشت و چگونه ممکن است که محافظان او به قتل برسند و نتوانند به ضارب یا ضاربان آسیبی برسانند.
 
بخش اطلاعات سپاه پاسداران روز گذشته (شنبه) ادعا کرده بود که فخری زاده در حافظت آن گروه قرار نداشته است – ولی آگاهان می گویند که این نیز یکی دیگر از دروغ های سپاه پاسداران برای توجیه شکست شرم آور خود می باشد.
 
اکثر کارشناسانی که در مصاحبه های رسانه ای در اسرائیل شرکت کردند، این ارزیابی را مورد تائید قرار دادند که اسرائیل از شبکه اطلاعاتی بسیار گسترده ای در داخل ایران برخوردار است.
 
این واقعیت در واکنش های امروز بسیاری از دست اندرکاران امور اطلاعاتی و سیاسی در داخل ایران و همچنین شمار زیادی از رسانه های داخل ایران مورد بحث قرار گرفته است.
 
یک کارشناس پیشین موساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) این احتمال را مطرح ساخت که اسرائیل از همکاری های سازمان مجاهدین خلق در داخل ایران برخوردار است. او یادآوری کرد که در دوران شاه فقید، افرادی مانند مجاهدین و فدائیان چند افسر آمریکایی در ایران را ترور کردند و در این زمینه تجربه دارند. ولی معلوم نیست ارزیابی با استناد به وقاعی چهل و چند سال پیش، تا چه حد می تواند امروز معتبر باشد.
 
یک کارشناس دیگر اسرائیلی، ارزیابی کرد که در داخل حکومت افراد زیادی وجود دارند که با عملکرد رژیم مخالفند و آن را به زیان مردم ایران می دانند و برای خنثی کردن آن، با کشورهای مخالف رژیم داوطلبانه همکاری می کنند.
 
منشه امیر امروز (یکشنبه) در یک مصاحبه،  به زبان عبری، ارزیابی کرد که جوانان وابسته به خانواده های داغدار در ایران، که شمار آنان بسیار زیاد است، می کوشند به هر شیوه انتقام خون عزیزان خود را بگیرند.
+69
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  حسنلو - باکو، آذربایجان

  #حسین_ طائب_ را_ محاکمه_ کنید
  5
  64
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اگر در هر حمله دو سه تا آخوند هم همزمان کشته نشود که نباید اسم اونو حمله گذاشت! پس پیش بسوی حملات واقعی!!
  5
  62
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این کار کماندوهای اسرائیلی دیگه چیزی از مجاهدین نمونده همشون پیرپاتال شدن کماندو هایی که ایرانی خیلی قشنگ صحبت می‌کنند و زن هم توشون زیاده
  11
  30
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
  ۴۶
  شهلای من - بروکسل، بلژیک

  متاسفانه خیانت درمیان ایرانیان از زمان اریوبرزن تا به امروز در میان ایرانیان نهادینه شده چون سربازان با جان و دل از وطن دفاع میکنند زمانیکه اریوبرزن در تنگه ابوالحیات در نزدیکی شیراز راه را بر اسکندر بست چوپانی خیانت کرد و راه دور زدن کوه را به اسکندر نشان داد زمان شاه وقتی رونق ایران را دیدند از طریق خیانت اخوند به ایران ایران از رونق بازماند زمان جنگ منافقین خیانت کرده با دشمن به ایران حمله کردند داعش نتوانست نیرو وارد کند پس با ایرانیان به رزه اهواز حمله کرد حال اسراییل از خایین ها استفاده کرد اسراییل توان نفوذ افراد اطلاعاتی به ایران را نخواهد داشت متاسفانه از زمانیکه اطلاعات بیسواد سپاه قدرت را از نیروی اطلاعات گرفت امار ترور بالا رفت
  51
  28
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
  ۴۹
  ordak - بن، آلمان

  مقالات علمی دانشمند هسته ای محسن فخریزاده: معجزات بادمجان، سیره العدس و بادمجان و اقراهها بلولایت (این مقاله به عربی بوده چون این دانشمند مملکتون هنوز نتونسته معادل فارسی ان را پیدا کند).این هم مثل دک ترررر فیروزابادی که بخاطر چند ماه کارکردن در یک دندانپزشکی شده دکجتر و مقالات و کتب علمیش هم در مورد ولایت است. همچنین فواید الشلغم و رابطه فوتبال با اسلام از مقالات علمی دکتر فوق اکابر فخریزاده بوده
  6
  41
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  یک دفعه یاد اریو برزن افتادی.؟ کم که می‌‌آورید. جنتی می‌‌شود. کاوه اهنگر. آقا می‌‌شود. جمشید. فیروز آبادی می‌‌شود. آرش کمانگیر. سردار می‌‌شود سیاوش.بقیه چی‌؟ خاتمی هم گیو مازندران. ۳ تا لاریجانی‌ها چی‌ ؟جمع کن. عزیز جمع کن. این خزبلات دیگر خریداری ندارد.زوری زوری حسین را نچسبان به ما. جالب است. طرف هر کی‌ برود. به طرف تخت جمشید. کتک با چماق می‌‌زنند. پس گردنی که می‌‌خورند. اریو برزن. اخر زبون بسته. کسی‌ که ریش آقا لیس می‌‌زند. می‌‌داند. اریو برزن کیست؟
  6
  51
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
  ۴۵
  شمرالله - مونیخ، آلمان

  حالا وقتشه که اون خبر نگار بازجو بره پیش توله های فخریزاده و از اونها بپرسه ،بابا بهتره یا موشک. حاضرید موشک نداشته باشیم، انرژی اتمی نداشته باشیم ولی بادمجان داشته باشیم؟
  5
  48
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  این را هم می‌‌دانم. در حوزه به شما.فارسی یاد نمی‌‌دهند. اریو برزن قبل از اسلام بود. چیزی به اسم تنگه ابوالحیات وجود نداشت. تنگه ابوالحیات عربی‌ است. ۲۰۰ تا ۳۰۰ سال بعد از اسکندر بود. اسم هم تنگه ابوالحیات نبود. در شیراز هم نبود. در نزدیکی‌ یاسوج بود. اسمش‌ها تنگه سوزا بود. سوزا هم از نام شوش می‌‌یاد، اسم قدیم شوش بود.ریش مقدس دوست داری. حرفی‌ نیست. ولی‌ اینقدر دری وری نگو.کم خودتان امام دارید؟ خوب از اونها مثل بیار. دست از سر تاریخ ما ایرانی‌ ها.بر دارید.
  6
  51
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  علت اینست که این ملت از این حکومت غیر ایرانی نفرت دارند و وقتی تظاهرات مسالمت امیز هم به جائی نمی رسد این اغاز ماجرا هست
  3
  28
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. میخواستم جواب شهلا خانم را بدهم ، ولی شما بطور کامل ، کوبنده پاسخ دادید ، خیلی با حال بود
  2
  12
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۲
  ۴۶
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  برقراری سیستم جاسوسی یک برنامه دراز مدت است . گاهی جاسوس جوان در یک مسجد ، با پخش قیمه امام حسینی شروع میکنه ، بعد از یکی دوسال تو بسیج و بعد مثلا سپاهی میشه ، در تمام این مدت جاسوس غیر فعال است ، فقط تظاهر به مذهبی بودن میکنه ، با چاپلوسی و ماله کشی و گاهی با کمک جاسوس مخفی دیگر کم کم وارد سیستم میشه و در یک پروسه ۱۰ -۲۰ ساله نقش کلیدی پیدا میکنه و دقیقا در همین لحظه جاسوس را فعال میکنند و الی آخر . یکی از متخصصین اسراییلی برای جاسوس ساختن در کتابش چنین تعریف می‌کرد ، در مرحله اول مثلا میرفتیم و از یک قصاص گوشت میخریدم ، و طرح دوستی میرختیم ، مرحله دوم بهش میگفتیم که آشنا عمده فروش داریم که گوشت را ارزان بهت میفرشد ، قصاص بعد از مدتی درآمدش چند برابر می‌شد ، به زندگی بهتر ، خانه و ماشین خریدن قسطی عادت می‌کرد ، بعد به یک باره منبع کسب درآمد او را خفه می‌کردند و قصاب را دچار فشار مالی می‌کردند ، مرحله آخر با پیشنهاد همکاری متقابل در مقابل حمایت مالی و خبر چینی از فلسطینی های متعصب طرف را همکار خود می‌کردند
  1
  6
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
  ۶۲
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. غیر ممکن است کار مجاهدین باشد همانطور که گفتید اونها مشتی پیر مرد هاف هافوی سبیلو و زوار در رفته هستند دور یک عجوزه جمع شدن و افرادی همکه در تجمعاتشون جمع میکنند همه به هوای نهار مفتی،دادن خرج سفر و تشویق مالی میایند و در فیلمها و تصاویر حتی بینشون از کارتن‌خوابها و الکلی های ولگرد خارجی هم دیده میشه. اسراییل خیلی راحت میتوند از داخل خود ایران نیرو بگیره و آموزش بده برای این کارها و مسلما عده زیادی ایرانی آموزش دیده هم استخدام کرده و در اسراییل ساکن هستند چون در اخبار حتی نشان میداد کلاسهای آموزش فارسی برای برخی نیروهایشان دارند هیچ احتیاجی به فسیلهای لب گور دارو دسته رجوی یا اعزام نیروهای ویژه اسرائیلی و ریسکش نیست.
  0
  2
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  چرا و چگونه ندارد چون ۴۲ سال است اسرائیل کشور ایران را اشغال کرده و تمامی آخوندها همگی یهودی زاده هستند و اصلا مسلمان نیستند و همگی مهره های اسرائیل و صهیونیست ها هستند و برای ماموریتی که از طرف ارباب دارند عمل میکنند و برای نسل کشی نژاد آریایی، صهیون ها با لباس آخوندی ایران ما را اشغال کردند و از هیچ گونه جنایتی کوتاهی نمیکنند
  0
  2
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
  ۴۶
  شهلای من - بروکسل، بلژیک
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان به شما حق میدهم تنگه بولحیات یا ابوالحیات را نشناسی چون ایرانی نیستی نه تاریخ و جغرافیا ایران را نمیدانی زمانی که اسکندر کوه را دور زد و از فیروزاباد حمله کرد با دفاع سرسخت سرداران اریوبرزن مواجهه شد برای تطمیع و تسلیم قاصدی فرستاد اریوبرزن در جواب گفت ایستاده مردن بهتر از در تسلیم و خواری مردن در صحنه جنگ انقدر تیر در بدن این سردار فرو رفته بود که جنازه در خالت ایستاده بود واسکندر به خاطر این دلاوری دستور داد تشیع جنازه در شان اریوبرزن برگزار شود و اسکندر در تشیع شرکت کرد من از اینکه تاریخ ایران ما را نمیدانی ناراحت نیستم اما نام این تنگه را در گوگل سرچ کن
  0
  0
  شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
  نظر شما چیست؟