بازجویی از خانواده همکاران و محافظان فخری‌زاده

ایران وایر : بنا بر اخبار رسیده به «ایران‌وایر» خانواده «حامد اصغری»، یکی از محافظان «محسن فخری‌زاده»، هنوز از وضعیت سلامتی فرزندشان خبری ندارند. هم‌زمان، گزارش‌هایی از کشته‌ شدن حامد اصغری حکایت دارند.
 
بنا بر گفته منبع ایران‌وایر، خانواده اصغری مقامات امنیتی را به اهمال در انجام وظیفه و زورگویی متهم می‌کنند و می‌خواهند از سرنوشت فرزندشان باخبر شوند. پس از ترور آقای فخری‌زاده، تیم محافظ ایشان به بیمارستانی در تهران منتقل شد، ولی نام و محل بیمارستان به خانواده‌ها اعلام نشده است.
 
بنا بر خبر رسیده، بسیاری از همکاران و نزدیکان آقای فخری‌زاده از جمله تعدادی از اعضای خانواده اصغری و محافظان دیگر، تحت بازجویی هستند. آقای اصغری در دهه ۱۳۸۰ مدتی محافظ «منوچهر متکی» بود و پس از آن محافظت از مقامات مختلف دولتی را بر عهده داشت.  
 حفاظت از مقامات جمهوری اسلامی در اختیار یگان حفاظت شخصیت‌های نیروی انتظامی است، ولی حفاظت از تعداد معدودی از مقامات در اختیار سپاه پاسداران است. هم نیروی انتظامی و هم سپاه برای محافظت از مقامات از داده‌های وزارت اطلاعات استفاده می‌کنند. ترور آقای فخری‌زاده شوک بزرگی به سیستم اطلاعاتی و حفاظتی ایران وارد کرده و به بسیاری از مقامات عالی‌رتبه گفته شده است که حتی‌الامکان از منزل خود خارج نشوند.
 
روز شنبه ۸ آذر «جواد موگویی»، نویسنده نزدیک به سپاه پاسداران، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «پس از حمله به خودروی آقای فخری‌زاده، حامد اصغری خودش را روی ایشان می‌اندازد و چهار تیر می‌خورد. آقای فخری‌زاده در راه بیمارستان جان می‌بازند، اما چند نفر از محافظین ایشان زنده می‌مانند و به بیمارستان منتقل می‌شوند.» آقای موگویی در توضیح خود تعداد حمله‌کنندگان را یک تیم دوازده نفره با پنجاه پشتیبان ذکر کرده است. به گفته منبع ایران‌وایر چهار یا شش موتورسوار آقای فخری‌زاده را ترور کردند.
 
بنا بر گفته منبع ایران‌وایر، بسیاری از مقام‌های امنیتی و سپاه در زمان دولت «محمود احمدی‌نژاد» در منطقه دماوند با وام دولتی زمین یا ویلا خریدند. آقای فخری‌زاده هم یک ویلا در نیاوران خریده بود و پس از شیوع ویروس کرونا مثل بسیاری از همکارانش در ویلای خود زندگی می‌کرد. عده‌ای از مقامات اطلاعاتی و سپاهی و همچنین مردم عادی در مجاورت ویلای آقای فخری‌زاده زندگی می‌کنند. با توجه به ضربه اطلاعاتی ترور آقای فخری‌زاده تعداد بسیاری از مقام‌های کنونی و بازنشسته دولتی در منطقه دماوند هم مورد سوء‌ظن هستند و در حال حاضر یا بازجویی می‌شوند یا در صف بازجویی قرار دارند.
 
به گفته منبع ایران‌وایر تعدد نیروهای اطلاعاتی موازی در ایران باعث درگیری و فساد در این نیروها شده است. با رشد سازمان اطلاعات سپاه بسیاری از نیروهای کارآمد وزارت اطلاعات یا بازنشسته شده‌اند و یا از کار برکنار شده‌اند.
 
به گفته این منبع، بسیاری از نیروهای ضد جاسوسی سپاه حتی به زبان انگلیسی تسلط ندارند و اطلاعات آن‌ها از سیستم‌های جاسوسی در حد تماشای سریال‌های تلویزیونی مانند سریال آمریکایی «هوم لند» و سریال اسرائیلی «تهران» با زیرنویس فارسی است. این منبع می‌گوید: «زور سپاه به مردم عادی، کارگرها و معلم‌ها می‌رسد و الآن همه ما نگرانیم که یک سری افراد بی‌گناه را بیاورند جلوی تلویزیون، قربانی کنند و بعد هم بی سر و صدا اعدام‌شان کنند.»
 
روز شنبه ۸ آذر، «شیو وانگ»، پژوهش‌گر چینی-آمریکایی هم که سه سال در اختیار سپاه پاسداران بود، نوشت: «در سریال تلویزیونی "گاندو" (محصول تلویزیونی سپاه پاسداران)، ماموران اطلاعات سپاه به عنوان مامورانی چندزبانه تصویر شده‌اند، اما بازجوی اصلی من که حوزه کارش هم آمریکا بود، حتی انگلیسی هم بلد نبوده است. بله، این است درجه کارآمدی سپاه.»
+11
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  حسنلو - باکو، آذربایجان

  وقتی رییس همشون طایب باشه باید .....بود داد به جمهوری لجن مهدوی علوی جعفری،چرا طایب محاکمه نمیشه؟؟؟ حسین طایب را محاکمه کنید...
  2
  57
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  vg2000 - اسلو، نروژ

  نه بابا صد نفر بودند
  1
  32
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خود رژیم اخوندی محسن فخری زاده را ترور کرد چون اسرائیل میخواست فخری زاده از بین برود.
  1
  6
  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.