بازداشت دومین زن حیوان‌آزار در چهار سال اخیر

او را هدف می‌گیرد. با اسلحه‌ای که به سمتش گرفته، نگاهش‌می‌کند. همه چیز برایش مثل یک شوخی می‌ماند. اما ثانیه‌ای بعد گلوله حیوان را نقش بر زمین می‌کند. سگ، هدف شلیک این زن آزارگر قرار می‌‌گیرد. غرق خون می‌شود. صدای ناله‌اش بلند می‌شود.

اینها سکانس‌هایی از یک کلیپ غم‌انگیز در کرمانشاه است. زن جوانی که از آزار حیوانات لذت می‌برد، فیلمی ناراحت‌کننده را در فضای مجازی منتشر کرد و اقدام هولناکش را در برابر دید مردم جامعه قرار داد.
ورود دستگاه قضائی و پلیس

این فیلم مردم را تحت‌تأثیر قرار داد و آنقدر دست‌به‌دست چرخید که در نهایت پلیس وارد عمل شد. باید هرچه زودتر این زن بی‌رحم دستگیر می‌شد. مأموران پلیس کرمانشاه موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

شهرام کرمی، دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه صبح امروز به این مسأله واکنش نشان داد. او از دستگیری زنی خبر داد که سگ‌های ولگرد را آزاد می‌داد.
بازداشت زن سگ‌آزار
او به فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده و در آن زنی اقدام به شلیک گلوله به سمت یک سگ می‌کند، اشاره کرد و گفت: «انتشار این فیلم منزجرکننده که عملی غیراخلاقی و خلاف انسانیت بود، جریحه‌دارشدن افکار عمومی را به دنبال داشت. بنابراین در این راستا، دستگاه قضائی استان دستور شناسایی و دستگیری این زن حیوان‌آزار را صادر کرد. قرار شد به شکلی قاطع برخورد قانونی با او صورت گیرد. در نهایت نیز این زن روز هشتم آذر با تلاش اطلاعاتی ضابطان دستگاه قضائی شناسایی و دستگیر شد، همچنین پرونده قضائی برای او تشکیل شده است.»

اعدام سگ‌های ولگرد
پس از شناسایی این زن و دستگیری او مأموران پلیس دریافتند که این زن نخستین بارش نبوده که اقدام به حیوان‌آزاری می‌کند. با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که او قبلا نیز تلاش‌هایی برای اعدام چندین سگ ولگرد داشته است. اما هنگامی که قصد انجام چنین کار بیمارگونه‌ای را داشته، با دخالت همسایگان تلاشش ناکام مانده است.
تا اینکه این زن در آخرین اقدامش با تفنگ یک سگ را مورد هدف قرار داده و با شلیک گلوله آن را مجروح می‌کند. او از اقدام خود نیز فیلمی گرفته و در فضای مجازی پخش می‌کند.
این در حالی است که دادستان کرمانشاه خبر از مساعدبودن حال سگ مجروح داد: «سگی که توسط این زن مجروح شده بود، تحت مداوا قرار گرفته و طبق نظر دامپزشکان وضعیت مساعدی دارد.»
پرونده‌ای مشابه
اما این نخستین زنی نیست که دست به چنین اقدام هولناکی می‌زند. درواقع این زن در چهار سال اخیر، دومین زنی است که از آزار حیوانات لذت می‌برد و حتی آن را در معرض دید عموم قرار می‌دهد. پیش از این نیز پرونده‌ای مربوط به حیوان‌آزاری، سروصدای بسیار زیادی به پا کرد. دختری که چهار سال پیش به خاطر کلیپ‌های ترسناک و بی‌رحمانه‌اش معروف شد. اوایل سال95 بود که این پرونده روی میز پلیس قرار گرفت. دختر جوانی با انتشار چهار ویدیو در اینستاگرام از رفتار خشن خود با حیوانات پرده برداشت.
کلینیک حیوان‌آزاری
این دختر کلینیک نگهداری از حیوانات داشت. او حتی برای کارش تبلیغات هم کرده بود. به دلیل همین تبلیغات افرادی نیز حیوانات خود را نزد این دختر امانت دادند. اما او با انتشار کلیپ‌های وحشتناک پرده از رفتار خشن خود با حیوانات برداشت. با این حال، ادعا کرد که در این کلینیک از حیوانات به روش خودش نگهداری می‌کند و آنها را آموزش می‌دهد.
در یکی از کلیپ‌های بسیار خشن این فرد، او پایش را روی گلوی سگ گذاشت و اقدام به واردکردن فشار به گلوی سگ می‌کرد. در کلیپی دیگر نیز سر سگ‌ها را به زمین کوبید.
تجمع و اعتراض
پس از انتشار این کلیپ تعدادی از افرادی که حیوانات خود را برای نگهداری به این فرد سپرده بودند، مقابل خانه او تجمع‌کردند. آنها خواستار تحویل‌گرفتن حیوان خود شدند، ولی این دختر آزارگر مخالفت کرد و حیوانات را به صاحبان‌شان تحویل نداد. سرانجام نیز با دخالت کلانتری محله موضوع با تحویل‌دادن حیوانات به پایان رسید.
اختلالات روانی آزارگران خشن
این در حالی است که روانشناسان چنین اقدامی را ناشی از اختلالات روانی فرد می‌دانند. به اعتقاد آنها این مسأله در هر فردی و در هر کجای دنیا اگر دیده شود، به نوعی نشان از اختلال شخصیت فردی است. در نتیجه این موضوع محدودیت جغرافیایی ندارد. معمولا این افراد از مرزهای سلامت روان فاصله گرفته‌اند. به گفته روانشناسان حیوان‌آزاری، معمولا ناشی از عدم‌آگاهی است. این افراد با مقوله‌ای به نام حقوق حیوانات آشنا نیستند. درواقع از نظر کارشناسان، جامعه ما به اندازه کافی در بحث آموزش پیشرفت نداشته است و آموزش می‌تواند بسیاری از مسائل را کنترل کند. این موضوع طبیعتا بسیار موثرتر از مجازات‌های انضباطی و انتظامی خواهد بود
+22
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.