جروزالم پست: ترور فخری‌زاده «مایه خجالت بزرگ» برای ایران است

محسن فخری زاده (نفر اول از سمت راست)
روزنامه جروزالم پست روز شنبه هشتم آذر ترور محسن فخری‌زاده، از مدیران ارشد برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران، را «مایه خجالت بزرگ» برای جمهوری اسلامی دانست.

به نوشته این روزنامه اسرائیلی، کشته شدن این مهندس کلیدی که پشت برنامه هسته‌ای مخفی ایران بود، نه تنها یک ضربه، که یک کشتار خونین و نمادین بود که آشکارا انجام شد.

نویسنده این گزارش در ادامه می‌گوید، فخری‌زاده به اندازه جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، شناخته‌شده نبود، اما دستگاه‌های اطلاعاتی که مسائل ایران را دنبال می‌کنند، او را می‌شناختند. وی از مقامات ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و به قول نشریه گاردین با وجود «دانشمند» نامیدن او، وی مقامی بلندپایه در سپاه بود و بنا به گزارش‌ها درجه سرلشکری داشت.

فخری‌زاده نخستین بار در سال ۲۰۱۱ توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی شناسایی شد و در سال ۲۰۱۸ نیز اسرائیل از او نام برد. او در قلب برنامه تسلیحات هسته‌ای ایران بود.

به عقیده نویسنده جروزالم پست، مرگ این شخصیت کلیدی تاثیر عمده‌ای بر فعالیت‌های جمهوری اسلامی، به مراتب بیشتر از مرگ سایر دانشمندان هسته‌ای در سال‌های اخیر، خواهد داشت.

نویسنده این گزارش می‌گوید که رژیم ایران خجالت‌زده است. کشته شدن فخری‌زاده در ماهی رخ می‌دهند که مرد شماره دو القاعده در تهران کشته شد و نشان داد جمهوری اسلامی قادر به تامین امنیت هیچ‌کس نیست
+49
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  Sepas - تهران، ایران

  اینجا مشخص شد که با دولت ایران که ما را گشنه نگه داشته مخالف نیستن مخالف پیشرفت تکنولوژی ایران هستن برا همینه که اون خدا بیامرز شاه را از ریشه زدن واین داستان ادامه داره
  7
  30
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲
  ۵۹
  فضول بک - سوئد، سوئد
  ۱- 1 مه 2018 سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل، به ساختمان نامشخص در تهران که حاوی پرونده های محرمانه هسته ای ایران که شامل پنجاه و پنج هزار صفحه و 183 سی دی .را به اسرائیل منطقل کردند. ممکن است بخواهید بدانید اصل این اسناد کجا هستند؟. سرویس اطلاعاتی موساد اسرائیل میگوید " خوب، می توانم بگویم آنها اکنون در یک مکان بسیار امن قرار دارند. ". کشور اسرائیل با جمعیت حدود ۹ میلیون نفر و مساحت ۲۰٫۷۰۰ کیلومتر مربع که به اندازه استان ایلام ایران و قرار است که نابود شود ? به تهران پایتخت رژیم جمهوری اسلامی ( که به قدرت بی‌بدیلی در منطقه تبدیل شده است‌) رخنه می کند و مهمترین اسناد کشور یعنی اسناد برنامه هسته ای ( که ۱۰۰ ها میلیارد دلار هزینه داشته است ) را می دزدد و این اسناد را ظرف یک روز به کشور اسرائیل منتقل می کند . ۲- حادثه نطنز انفجار یا آتش‌سوزی که ۱۲ تیر ۱۳۹۹ در تأسیسات هسته‌ای نطنز رخ داد. سخنگوی شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی گفت به دلایل امنیتی، علت حادثه در سایت اتمی نطنز، بلافاصله اعلام نخواهد شد و گویا هنوز هم نمیگویند پشت سراین حادثه کی وچه کشوری بود.
  1
  20
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
  ۵۹
  فضول بک - سوئد، سوئد
  ۳- امروز ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰ محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش وزارت دفاع توسط "عناصر تروریست مسلح" دربلوار آبسرد ترور شد. ایران اسرائیل را متهم کرده و مقام‌های امنیتی وعده "انتقام" داده‌اند.حتما"طبق روال به صورت نامرئی. ۴- و..و داستان همچنان ادامه دارد
  1
  13
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
  ۵۹
  فضول بک - سوئد، سوئد
  ۲- حادثه نطنز انفجار یا آتش‌سوزی که ۱۲ تیر ۱۳۹۹ در تأسیسات هسته‌ای نطنز رخ داد. سخنگوی شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی گفت به دلایل امنیتی، علت حادثه در سایت اتمی نطنز، بلافاصله اعلام نخواهد شد و گویا هنوز هم نمیگویند پشت سراین حادثه کی وچه کشوری بود. اسرائیل مشکوک شماره ۱
  1
  8
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
  ۵۹
  فضول بک - سوئد، سوئد
  گفته های (لاف‌زنی های) مقامات رژیم اسلامی با واقعیت ها همخوانی ندارد . اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد ‌دید٫گفته سید علی خامنه‌ای در یک سخنرانی درباره اسرائیل پس از توافق برنامه هسته‌ای. این جمله به عنوان مهمترین و به یادماندنی‌ترین جمله سید علی خامنه‌ای در سال ۹۴ بود و. Iran dar Jahan جمعه ۱۶ام فروردین ۱۳۹۲ . هزینه های ۱۰۰ میلیارد دلاری برنامه هسته ای ایران. طبق گزارشی جدید، تداوم برنامه هسته ای ایران تاکنون بدلیل از دست دادن درآمد نفت و سرمایه گذاری های خارجی یکصد میلیارد دلار هزینه داشته است. پس از نیم قرن تلاش در این زمینه، بازدهی برنامه هسته ای ایران بسیار اندک بوده. به نحوی که در سطح تامین دو درصد از نیازهای انرژی ایران و ایزوتوپ های پزشکی و به نمایش گذاشتن توانمندی علمی محدود بوده است .
  1
  12
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
  ۳۷
  kakolzari - لندن، انگلستان
  خجالت؟. مگه داریم؟
  1
  11
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۴
  ۳۳
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان
  به نظر من یارانه دو دلاری, بیشتر باید مایه خجالت جمهوری اسلامی باشد.
  1
  18
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۸
  ۲۶
  دنیای وارونه - اتیوپی، اتیوپی
  بله، چنین نتیجه گیری‌ای میشود کرد. این یه انتظار واهی است که این قدرتها تفاوتی‌ بین مردم و دولت یه کشور مزاحم قأیل باشن، یه انتظار واهی و تقریبا ساده لوحانه است. ولی‌ دقیقن همینطوره: هیچکس نباید ابزار دفاع داشته باشه جز خودشون. تمام سرمایه‌های کشور به فنا حالا هم وقت کشیدن دندونهای نیش اون.
  0
  6
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۶
  نظر شما چیست؟