درخواست دیه برای قتل جوان ایرانی در گرجستان

پدر و مادر پسر ایرانی که 3 سال قبل در گرجستان به ‌طرز فجیعی به قتل رسیده است وقتی قاتل پسرشان پیدا نشد از دادگاه تقاضای دریافت دیه از بیت المال کردند.

به‌ گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از سه سال قبل و با شکایت زوجی میانسال مبنی بر قتل پسر جوانشان در گرجستان آغاز شد. پدر و مادر بهرام با مراجعه به پلیس در حالی که خواهان شناسایی و دستگیری قاتل پسرشان بودند به مأموران گفتند: بهرام برای کار به گرجستان رفته بود و وضع شغلی و مالی خوبی داشت ما تقریباً هر روز با او تلفنی در تماس بودیم تا اینکه چند روزی خبری از او نشد خیلی نگران شدیم با دوستانش تماس گرفتیم اما کسی به ما جوابی نداد و به ناچار تصمیم گرفتیم خودمان به گرجستان برویم.
پدر بهرام گفت: من راهی این کشور شدم اما وقتی به خانه پسرم رسیدم با صحنه هولناکی رو به رو شدم خانه پسرم بهم ریخته و خون همه جا را گرفته بود فهمیدم پسرم را در خانه‌اش کشته‌اند، در حالی که شوکه بودم با پلیس و دوستانش تماس گرفتم. وقتی به اداره پلیس رفتیم آنها گفتند پسرم را با ضربه‌های متعدد چاقو به قتل رسانده‌اند و پرونده ای در این زمینه تشکیل داده و به‌دنبال قاتل هستند اما هنوز سرنخی پیدا نکرده‌اند.
 پدر بهرام در ادامه گفت: پسرم خیلی آرام بود سرش به کار گرم بود و با کسی کاری نداشت البته نمی‌دانم در گرجستان چه اتفاقی افتاده اما تا جایی که می‌دانم کسی با او دشمنی نداشت، حالا هم از پلیس ایران درخواست دارم قتل پسرم را پیگیری کند.

با شکایت این مرد دستگاه قضایی از پلیس بین‌الملل خواست که پرونده قتل را مورد رسیدگی قرار دهد اما ردی از عاملان جنایت به دست نیامد، تا اینکه پدر ومادر مقتول از دادگاه ایران درخواست پرداخت دیه از بیت المال کردند.

جلسه بررسی این درخواست در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد و برادر مقتول که در دادگاه حاضر شده بود به قضات گفت: مرگ برادرم زندگی ما را نابود کرد پدر و مادرم افسرده و بیمار شده‌اند. پلیس گرجستان همکاری خوبی با ما نداشت حتی برای اینکه جسد برادرم را تحویل بدهد خیلی اذیت شدیم،مدت ها پیگیری کردیم تا جسد برادرم را تحویل ما دادند. سه سال از این ماجرا گذشته و هیچ سرنخی در این جنایت کشف نشده است حالا ما خواهان دریافت دیه برادرم هستیم. با این حال می‌خواهیم پرونده همچنان باز بماند تا قاتلش بالاخره شناسایی و دستگیر شود.

بعد از گفته‌های این مرد جوان با توجه به مدارکی که در پرونده موجود بود قضات شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران برای تصمیم‌گیری در این باره وارد شور شدند.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.