عذرخواهی عیسی کلانتری بابت توصیف خمینی به عنوان «فرزند ناخلفِ آمریکا»

 عیسی کلانتری، معاون رئیس جمهور ایران و رئیس سازمان حفاظت محیط زیسترادیو فردا :معاون رئیس جمهور ایران روز شنبه در واکنش به انتقادات از خود به این دلیل که آیت‌الله خمینی را «فرزند ناخلف آمریکا» و پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ را ناشی از «خالی کردن پشت شاه توسط آمریکا» دانسته عذرخواهی کرد.

عیسی کلانتری، معاون حسن روحانی که ریاست سازمان حفاظت محیط زیست را هم بر عهده دارد، در یادداشتی که روز هشتم آذر در سایت این سازمان منتشر شد پخش چهل ثانیه از یک مصاحبه دوساعته را موجب «سوءبرداشت» از کلیت مطلب دانسته و در انتها عذرخواهی کرده است.

انتشار ویدئویی کوتاه از یک مصاحبه عیسی کلانتری، در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های بسیاری را از سوی مقامات و چهره‌های مختلف جمهوری اسلامی به دنبال داشت.

در این مصاحبه که به گفته آقای کلانتری تاریخ آن به سه سال پیش باز می‌گردد، خبرنگار از عیسی کلانتری می‌پرسد: «فکر می‌کنید بین امام و آمریکایی‌ها مذاکره صورت گرفت؟»

او در جواب می‌گوید: «نمی‌دانم خبر ندارم، شاید به این صورت بشود گفت که حضرت امام فرزند ناخلفی برای آن‌ها بود. آن‌ها پشت شاه رو خالی کردند و حضرت امام هم از این فرصت استفاده کردند.»

قائم مقام «موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی» روز شنبه در واکنش به این ویدئو اظهارات کلانتری را ناشی از بی‌اطلاعی او از «حقایق تاریخ انقلاب» عنوان کرد.

حمید انصاری در یادداشتی که در خبرگزاری ایسنا منتشر شد با بیان این که «به موجب قوانین، انتشار مطالب توهین‌آمیز ممنوع است و هرگز حق آزادی بیان و حق اطلاع‌رسانی موجب جواز چنین اقدام مجرمانه‌ای نمی‌باشد»، خواستار عذرخواهی معاون رئیس جمهور شده بود.

سایت جماران، وابسته به حسن خمینی، هم در انتقاد به اظهارات معاون رئیس جمهور در حالی که آن را «ادبیات منحط و مبتذل» خوانده، آورده است که «آقای کلانتری ظاهرا از کمترین میزان از ادب سیاسی و اجتماعی برخوردار نیست که درباره مقتدای کشور از این واژه زشت و توهین‌آمیز بهره می‌گیرد.
+6
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  اقای کلانتری::کاملا درست گفتی،تکمیل شده حرفت اینستکه امریکا پشت شاه را خالی کرد و فرزند خودش یعنی خمینی را تقویت کرد تا حکومت ایران را بدست بگیرد و سپس خمینی ناخلف شد و گروگانگیری کرد
  0
  13
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.