واکنش خامنه‌ای به ترور محسن فخری‌زاده: باید اول عاملان و آمران ترور مجازات شوند

بی بی سی: رهبر ایران یک روز پس از ترور محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع، در پیامی گفته که مسئولان باید اول عاملان و آمران ترور را مجازات کنند و بعد تلاش‌های علمی او را ادامه دهند.
 
آیت‌الله علی خامنه‌ای تاکید کرده است: "دو موضوع مهم را همه‌ دست‌اندرکاران باید به جد در دستور کار قرار دهند، نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخش‌هایی که وی بدانها اشتغال داشت."
 
دولت ایران می‌گوید "نشانه‌های جدی مسئولیت اسرائیل" در ترور محسن فخری‌زاده وجود دارد. در متن پیام آقای خامنه‌ای عاملان ترور "مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه" خوانده شده‌اند.
 
حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران هم پیش‌تر گفته بود که ایران در "دام توطئه" نخواهد افتاد.
 
رهبر ایران محسن فخری‌زاده را از "عناصر علمی کم‌نظیر" خوانده که جانش را به خاطر تلاش‌های علمی "بزرگ" و "ماندگار" داد. او گفته که "مقام والای شهادت، پاداش الهی" برای آقای فخری‌زاده بوده است.
 
شماری از چهره‌های تندروی نزدیک به حکومت از انتقام سخن گفته‌اند اما در پیام رهبر ایران فقط به مجازات عاملان و آمران اشاره کوتاه شده است.
 
آقای خامنه‌ای پس از ترور قاسم سلیمانی در عراق از "انتقام سخت" سخن گفته بود که چند روز بعد حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکا در عراق نتیجه آن تعبیر شد.
+6
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  رهبر عزیز، شما با یاد ما سربازان گمنام آسوده خاطر باش.
  62
  5
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  omidnaomid - بروکسل، بلژیک

  دورود! نه کار شما بود و نه کار من ۰ همه می دونند که کار خودشونه ۰همون طور که اُس قاسم فروختن ۰این رو هم معامله کردن۰حالا عموش حسن میاد تلافی کنه۰دوروز دیگه دوتا بدبخت رو میارن جلو دوربین و فیلم تکراری که:آره اله بله۰اصل خودشون هستن۰الان سه تا آزاد شد از انطرف ،اینو دادن۰فکر کنید چرا الان و امروز درست بعد از آزادی سه تا بمب گذار؟؟؟؟
  5
  41
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  هموطن عزیز من طرفدار رژیم نیستم ولی اسراییل به شاه پناه نداد یکدونه از توله سگهای نظام و فرزندانشون رو بیرون مرز محض رضای دل ایرانیها نکشته و نخواهد کشت. اینها مردمانی بدوی با دینی خرکی تر و باستانی تر از اسلامند. اینها یک هدف دارند شخم زدن ایران و نسل ایرانی .دلیلش؟ خدای خیالی و وعده اینکه شرق و غرب عالم ارض موعود آنها خواهد (همان ورژن احمقانه امام زمان مسلمانها) آنها شما را عمالیق میدانند همانطور که عموزاده‌های عربشان شما را مجوس و رافضی مینامند. برای اینها تمدن دین است و دین تمدن آفرین نیست.‎ دلیلش؟ خود کوچک بینی ملتهای اطراف در توراتشان از پارسیان میخوانند در انجیلشان از مگی‌ها میگویند در تاریخشان کلامشان از پدر من و تو در تاریخ میگویند. دموکراسی میوه رسیدگی فکر جوامع است دموکراسی مانند آبستنیست زود اتفاق بیافتد کودک نارس است دیر شود بچه خواهد مرد. دشمنی ما با ملاها دلیل دشمنی با سرزمین پدریمان نیست ملاها زمان خود خواهند رفت و بمب اتم آنها را از ماندن در این مملکت حفظ نخواهد کرد همانطور که شوروی رفت ولی مارا از دشمنان حفظ خواهد کرد. ما برادری بجز خود نداریم.
  2
  11
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  الأنه که یکی دو تا از هوپیماهای مسافربری خودمان را با موشک بزنند و بعد هم تکذیب کنند.
  6
  20
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  سربازان ..نام امازمان , چند بی گناه را دستگیر و به زور شکنجه به انها اعتراف میکنن که ترور آقای فخری‌زاده و همراهنش کار انها بوده!
  4
  15
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. می نوشتی رهبر ترسو کم مزدوران خودت را بکشتن بده ان هم بدست ماموران امنیتیت تا جلوی حمله امریکا و اسرائیل را به پایگاه های تاسیسات اتمیت را بگیرید!
  4
  16
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  حرفهای پوچ و بی معنی دست اسرائیل درد نکنه
  5
  11
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. ترسو اونایی بودند که تو مرصاد پشت دامن مری لچکوت قایم شدند.
  12
  2
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  بزرگترین تروریست دنیا خودِ این مفتخورِ احمقِ کلم به سر است که با سر به نیست شدنش جهانی نفس راحت خواهد کشید!
  1
  20
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  ای ملت ایران .بترسید اگر آقا پیغام انتقام می‌‌دهد. بروید پنهان شوید. در زیر زمین. آذوقه و آب ذخیره کنید. این وقتی‌ می‌‌گوید. انتقام. دست کم. دو تا هوپیما .خودی.چند تا کشتی. با بمب و تانک و مسلسل در کوچه .پس کوچه‌ها محله خود. همه این کار‌ها را انجام.که اسراهیل بترسد. آقا مثل ممقلی خودمان است.که در خط حمله تیم فوتبال محله ما بود.کمی‌ چشمش شیرین بود.و دروازه خودی را همیشه. با تیم مقابل عوضی‌ می‌‌گرفت. و تق و تق به خود گلی می‌‌زد. یک زمان مربی‌ فریاد. با با .حمله کنان تیم مقابل را ول کنید. دو دستی‌ ممقلی خودمان را بچسبید.حال از من گفتن این وقتی‌ می‌‌گوید انتقام. اسرهیل و آمریکا را ول کنید. خود آقا را سفت بچسبید.
  1
  5
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.