شواهد قوی در مورد یافتن خانه دوران کودکی عیسی مسیح

در ورودی خانه در صخره یک غار طبیعی تراشیده شده استبی بی سی :یک باستان‌شناس گفته است که "شواهدی بسیار قوی" وجود دارد که خانه‌ای که در کاوش‌های باستان‌شاسی در شهر ناصره در اسرائیل یافت شده خانه‌ای است که عیسی مسیح کودکی خود را در آن سپری کرده است.

پروفسور کن دارک، استاد دانشگاه ردینگ در بریتانیا، چهارده سال را به مطالعه آثار باقی مانده از یک منزل مسکونی متعلق به قرن یکم میلادی اختصاص داده است. این خانه در کاوش در محوطه صومعه‌ای یافت شده که امروزه مورد استفاده گروهی از راهبان قرار دارد.

او گفته است که برای اولین بار در قرن نوزدهم این نظر مطرح شد که این خانه محل سکونت عیسی، مریم، مادر او و یوسف، همسر مریم بوده است. اما در دهه ۱۹۳۰ باستانشناسان این نظر را مردود دانستند.

از آن پس این محل کمابیش به دست فراموشی سپرده شده بود تا اینکه در سال ۲۰۰۶ پرفسور دارک طرحی را برای بررسی مجدد آن آغاز کرد.

او گفته است که "من برای یافتن خانه عیسی به ناصره نرفتم بلکه هدف من از این سفر در واقع مطالعه این شهر به عنوان یکی از زیارتگاه های مهم مسیحیان در دوره امپراتوری بیزانس بود."

به گفته او، یافتن شواهد حاکی از اینکه این محل به احتمال زیاد خانه دوران کودکی عیسی است "نمی‌توانست کسی را بیش از من متعجب کند."
"نزدیک‌تر از این ممکن نیست"
کن دارک می‌گوید که این خانه باستانی در زیر یک کلیسای متعلق به دوره بیزانس یافت شده ساختمان صومعه متعلق به راهبه‌های "خواهران ناصریه" روی آن ساخته شده است.

او می‌افزاید "براساس مدارک مکتوب، در دوره بیزانس این اعتقاد وجود داشت که کلیسا در محل خانه عیسی ساخته شده و خانه در سردابه کلیسا محفوظ است."

به گفته پرفسور دارک "تقریبا به یقین می‌توان گفت که کلیسای زیر صومعه همان کلیسای خواهران ناصره است و در یک سفرنامه زیارتی متعلق به قرن هفتم از آن یاد شده است."

پروفسور دارک مشخص کرده است که قدمت این خانه به قرن اول میلادی باز می گردد و در دل یک صخره واقع در دامنه یک تپه تراشیده شده است.

به گفته او، سازنده این خانه یک سنگ تراش ورزیده و از جمله افرادی بوده است که به تکتون شهرت داشتند. تکتون‌ها، صنعتگران بسیار ماهری بودند و انجیل در اشاره به یوسف، همسر مریم، این واژه را به کار می برد.

این باستان‌شناس نتیجه گرفته است که اگرتمامی این شواهد نمی‌تواند با قاطعیت اثبات کند که خانه یافت شده محل سکونت عیسی مسیح بوده است اما اعتبار این شواهد و مدارک در حدی است که "بتوان گفت امکان ندارد به واقعیت یافتن خانه کودکی عیسی از این نزدیک‌تر شد."
+39
رأی دهید
-44

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  دو تا کوچه بالاتر هم کارگاه یوسف نجاره بوده!
  42
  49
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  خوشبختانه ما به این سوسول بازی‌ها محتاج نیستیم. ما هر چه داشتیم. خانه رسول بود. زن .بچه .خواهر. خانه. شتر.اگر هم می‌‌گفتیم. یک کم باری ما هم باقی‌ بگذار. می‌‌گفت نمی‌‌شه. دستور جبراهیل است. برای همین هم پیش ما آسان است. می‌‌شود، گفت. همه ایران سرای رسول است. آذری خوب گفتم؟ به مذاق شما خیلی‌ خوش آید. همه دنیا سرای رسول. واو
  6
  26
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  عیسی فرد دلسوز و انسان دوستی بود که خواست مردم رو از چنگ آخوندهای یهودی و قوانین سخت و بی معنی شان آزاد کنه همین.بعدها هی بال و پر دادن و بخاطر قدرت ،کنترل مردم و حکومت بر اونها این مذهب مسیحیت رو ساختند و اون رو پسر خدا یا حتی خود خدا نامیدند این همه اختلاف بین فرقه های مختلف مسیحی هم یک نشونه اش. کمی فکر کنید آیا خدا یا پسرش که موجودات فرابشری و غیرعادی باید باشند! توی یک غار زندگی میکنند و میخورند و دستشویی میرند و..اینها چه فرقی با اعتقادات مذهبی هندوها داره که هزاران خدا دارند از جمله یک موش،یک انسان با سر فیل و یک زن هشت دست و..همه این داستانها قصه های ساخت بشره،که در طول تاریخ از روی زندگی و افکار افراد کاریزماتیکی که یا به قصد خوب (عیسی،بودا،زرتشت،..) یا به قصد قدرت طلبی و ثروت (یهود و اسلام،..) حرفهایی زده بودند و پیروانی دور خودشون جمع کرده بودند ساخته شده.و هنوز هم برای کنترل انسانها توسط قشر زرنگ تر و باهوشتر استفاده میشه.
  9
  26
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  یک دکان جدید که از توی ان بیلیون ها دلار پول ساخته میشود
  3
  41
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  گویا در حمام همین منزل ایشان تمرین روی آب راه رفتن میکرده. الته بهیچوجه قصد اهانت به مسیحیان را ندارم، اما در مجموع به این نتیجه رسیده ام که همه ادیان در نهایت باعث صدمه خوردن به انسانیت شده اند.
  9
  40
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  بازم اینا به دکان اخوندا رونق دادن!. یعنی ببینین ما غربیای مترقی هم دنبال جزییات و ریز و درشت ایمه اطهارمون هستیم!. بیخیال خشم مردمتون! ما بودنتونو میخوایم! مانی مانی
  2
  15
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. یا شاید خوک زاده ها پ و و مردار زاده هایی هستند که تو هم مسلکات اونو میپرستید.کم هم نیستند از امام زاده قل قلی تا امام زاده پیژن و امام زاده اینور و انور
  5
  18
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  یک خبر بسیار خوش پاسدار تروریست محسن فخریزاده مسول برنامه اتمی سپاه توسط ماموران اسراییل امروز ترور شددختر قاسم کتلت زینب کپک بعد از کتلت شدن باباش به عمو نصرالله جون و دیهای لنگی یمنیش متوسل شد ببینیم دختر این به کی برای انتقام متوسل میشه، به عمو کیم ایل اون یا دایی مادورو ...الان است که ستگاه تبلیغات اخوندی یک ذرت فروش را بیارن و که بگه اینجا فقط کی کپسول گاز بوده که منفجر شده و سردار سرخر سلامی بگه سند کاخ سفید را از امریکایی ها به زور گرفتیم
  9
  18
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::Pahbod666 - لندن، انگلستان::]. نمیدونم چقدر دلسوز و انسان دوست بوده. چون تو کتاب‌های خودشون نوشته تو بازار مانند اشرار دست به کمربند می‌شده و لات بازی از خودش درمی‌آورده.
  12
  3
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  دکان دین تمامی ندارد
  1
  9
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  ختنه آیین یهود رو یه عده یهودیان اجرا نکردن . آن یهودیان ختنه نشده شده که گوشت خوک رو پاک شمردند شدن مسیحی
  3
  3
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  مانند بقیه ادیان با کتاب یا بی کتاب محلی جدید برای پول دراوردن برای قشر روحانی و ایجاد هیجان واعتقاد بیشتر به پیروان.مثل احادیث و امامزادهها یا قبر ۶ متری حضرت آدم در سوریه. برای توجیح خود همه کار می‌کنند حالا مگه کسی میتونه به پیروان سرسخت بگه این دروغه،بعد از مدتی این نقطه تبدیل به یک زیارتگاه توریستی بزرگ خواهد شد.
  1
  10
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  عیسی کسی بوده مهربان و سخاوتمند و هیچگاه در پی ان نبود که مثل پیامبر و امامان پدرومادرنمان نیرو جنگی داشته باشد تا از او محافظت کنن در برابر دشمنانش!
  1
  8
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::] اینجا خانه یوسف حجار است(با توجه مصالح استفاده شده در ساخت خانه). کارگاه یوسف نجار، همانطور که بدرستی اشاره کردید، دو کوچه بالاتر نبش همون کاروانسرایی که ممد کلک شترهای خدیجه را می بست واقع شده بود . مری جون کلا دوست پسراش رو از بین کسانیکه تو کار ساخت و ساز بودند انتخاب می کرد.
  3
  6
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. خودش بله ولی بعد از مرگش شاگردانش و بعد بتدریج ولی پیوسطه مقامات حکومتی و مسیحی داستان زندگی اون رو در حد کتابهای بتمن و سوپر من تحریف و بزرگنمایی کردند و تبدیلش کردند به خدا و ابر انسان فقط و فقط هم برای سوار شدن بر مردم و کنترل جوامع و قدرت.کلی جنگ و جنایت و خفقان در اروپای قرون وسطا تا اینکه در عصر امروز دین را از سیاست جدا کردند و مسیحیت را دوباره ملایم و دوستانه اش و دین محبت کردند هرچند هنوز هم در بعضی نقاط آسیا و آمریکای لاتین ‌و خود آمریکا و شرق اروپا کاتولیک ها و دیگر مذاهب ساختگی مسیحی ابزار سیاسی و کنترل فکر و رفتار انسانهای ساده لوح هستند در دست قدرتمندان سیاستمدارها.
  1
  1
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::] جهت اطاع شما از اینکه چقدر کشور های «عضو اتحاد مقدس» براستی دین را از سیاست جدا کرده اند، سه مورد برایتان می نویسم: ۱. نیم نگاهی بیاندازید به پرچم کشور سوئد. چه می بینید «صلیب» ۲. جلد روی پاسپورت: از پایین به بالا: در راس پاسپورت(نشان هویت) بالاترین جایگاه یک صلیب نقش بسته است این یعنی سمبل بلند مرتبه ترین نشان قدرت و اقتدار سیاسی(دقیقا شبیه نشان حکومت اسلامی در ایران) . ۳ ماده اول قانون اساسی سوئد Religionen for den svenske kongen, embetsverket og undersåttene er evangelisk-lutherske tro (§ 1). ماده اول قانون اساس سوئد می گوید دین پادشاه سوئد مسیحیت است.قانون اساسی بقیه کشورهای عضو اتحاد مقدس هم دست کمی از سوئد ندارند. شعار «جدایی دین از سیاست» در کشورهای عضو اتحاد مقدس چیزی است تا همین حد!
  0
  1
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  سوئد ، مملکتی که پرچم آن «صلیب» است، بالای گدرنامه مملکت «صلیب» نقش بسته،‌ و ماده یکم قانون اساسی آن الزام پادشاه و مقامات حکومتی را به«دین» و «التزام و اعتقاد به نظام مقدس مسحیت» می داند. جای شگفتی نیست که برای غارت ثروت و منابع خاورمیانه از یک طرف با جمهوری اسلامی لاس می زند و از طرف دیگر از گروههای تروریستی حمایت می کند .
  0
  1
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.