چگونه دیگو مارادونا ثروت بی حساب خود را به باد داد؟

دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین در شرایطی در سن ۶۰ سالگی درگذشت که ابهامات زیادی درباره ثروت خالق «دست خدا»‌ی فوتبال وجود دارد.

فرارو- دیگو مارادونا، ستاره‌ای که بسیاری او رابهترین بازیکن تاریخ می‌دانند به علت عارضه قلبی و در ۶۰ سالگی درگذشت. او که با آرژانتین ۴ بار طعم حضور در جام جهانی را چشیده بود یک بار به فینال رسید و یکبار هم جام قهرمانی را بالای سر برد.

دیگو البته در بندر ناپل حکم یک الهه را دارد؛ او بعد از بارسلونا با مبلغ ۱۲ میلیون یورو که آن زمان رکورد بود راهی ناپولی شد تا به این تیم فقیر بندرنشین در رقابت‌های فوتبال ایتالیا کمک کند؛ دیگو ناپولی را نه تنها در ایتالیا بلکه در فوتبال اروپا هم به قله رساند.
برای بازیکنی که دو بار در طول دوران حرفه‌ای اش رکورد نقل وانتقالات را شکسته و در تیم‌های مطرحی همچون بوکاجونیورز، بارسلونا و ناپولی بازی کرده قاعدتا مشکل مالی نباید جایی در زندگی اش داشته باشد. او علاوه بر این موارد دستی هم در دنیای مربیگری داشت و به نظر می‌رسید شرایط مناسب مالی داشته باشد.

به گزارش سرویس ورزشی فرارو، با این حال «به نظر رسیدن» با واقعیت زمین تا آسمان متفاوت است! طبق گزارشی که چندین رسانه اروپایی نوشته اند مارادونا نه تنها درآمد زیادی در سال‌های اخیر نداشته بلکه ارزش دارایی اش بین ۱۰۰ تا ۴۵۰ هزار یورو تخمین زده شده است!
ثروت دیگو مارادونا چقدر بود؟
اکسپرس انگلیس ارزش دارایی مارادونا را ۱۰۰ هزار دلار و اسپورتون فرانسه این رقم را حدود ۱۵۰ هزار یورو برآورده کرده است؛ این درحالی است که مجله آلمانی ورمو، ارزش دارایی مارادونا را ۴۵۰ یورو برآورد کرده است!

هرکدام ازاین رقم‌ها صحت داشته باشد در اصل تفاوتی ایجاد نمی‌کند و برخلاف ظاهر، نشان دهنده این است که مارادونا در لحظه مرگ اصلا ثروتمند نبوده است! نکته جالب توجه درباره دیگو مارادونا اینکه در طول زمان بازی اش با اسپانسر‌های گردن کلفتی قرارداد داشت که مهمترین آن‌ها برند آلمانی پوما بود.

به گزارش فرارو، به غیر از پوما، مارادونا مدتی با برند میزانو هم همکاری کرد، ولی بعد دوباره به پوما برگشت. این در حالی است که او بعد‌ها با برند ساعت سازی «اوبلو» هم قرارداد تجاری منعقد کرد. سوال، اما اینجاست که پول‌های حاصل از دوران بازی، مربیگری و قرارداد‌های تجازی دیگو مارادونا و ثروت او چه شده است؟
در پاسخ، سه رسانه اروپایی مذکور که نامشان در بالا ذکر شد، اینطور نوشته اند که او در واقع همه را به باد داده است! زندگی نه چندان سالم مارادونا بیرون از زمین فوتبال و اعتیادش به مواد مخدر و الکل باعث شده او نتواند ثروت اندوزی کند. البته مهمترین عامل از دست رفتن ثروت مارادونا بدهی سنگین مالیاتی او به ایتالیا بود.

آنطور که روزنامه کویره دلا سرا نوشته مارادونا عنوان کرده ۳۵ میلیون یورو مالیاتش را داده است تا دیگر تحت تعقیب نباشد. او زمانی که از ناپولی رفت مالیاتش را پرداخت نکرد تا ۳۰ سال جریمه شامل حالش شود. دیگو چندسال بعد و زمان ورودش به ایتالیا موقتا بازداشت شد و ساعت رولکس گران قیمتش هم ضبط شد.

با این حال مسئولان مالیات ایتالیا اعتقاد داشتند او باید رقم ۳۷ میلیون یورو جریمه بپردازد. به نظر می‌رسد این عوامل دست به دست هم داده و ثروت مارادونا را به باد داده است. این در حالی است که به غیر از رقم عنوان شده که باید بین ۵ فرزند او تقسیم شود خانه مارادونا هم پیش‌تر ارزش گذاری شده و عنوان شده است که رقمی نزدیک به دو میلیون یورو ارزش دارد. خانه دیگو، تنها چیزی بوده که ظاهرا برایش باقی مانده است.
+43
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  هیچ فرقی نمیکنه، چه در کاخ پادشاهی چه در کوخ بینوایی. رفتنی هستیم و فقط اعمالمان در قیامت قیاس می‌شود. گر به سعادت ابدی میخواهید برسید، تنها راه، ایمان به اهل بیت امیرالمؤمنین ع است.
  172
  20
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  مرد بزرگ و فراموش نشدنی . روحت شاد
  4
  101
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  خدای فوتبال بود.از دل فقر بیرون آمد و چون مادرش به او گفت تو بهترین هستی،خواست که برای مادرش بهترین باشد و بهترین شد.«ژائو هاوه لانژ» برزیلی،آن مرد منفور که خود به اتهام مالی دستگیر شد،او را نابود کرد.«پلاتینی» هنوز از او نه با عنوان بهترین یاد میکند.«پیتر شیلتون» و «تری بوچر»هنوز یادشان است چگونه دریبل خوردند و نتوانستند مانع از گلزنی اش شوند.«گری لینه کر»گرچه دوروزقبل احترام کافی به او گذاشت اما نخواست اورا اسطوره بنامد.تیتر روزنامه«دیلی استار»طعنه آمیز بود.
  7
  26
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  اما اینها از «دیه گو آرماندومارادوانا»چیزی کم نمی کند.او نمادِ مبارزهُ آرژانتین در برابر انگلیس بود،کشوریکه هزاران مایل از سواحل آرژانتین دور است اما بر سر جزیره مالویناس(فالکلند)جنگ راه انداخت،مثال ملموس تر این موضوع، یعنی اینکه آمریکا ادعا کند مالکیت تنب کوچک و بزرگ و ابوموسی ازآن آمریکاست ونه ایران!و بر سر آن جنگ راه بیندازد!
  10
  28
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. توکه هر روز چرس ناب می زنی و به عرش اعلا میروی
  5
  48
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. درسته همه رفتنی هستند،ولی نام یک عده ماندنی است،مثل نام ماندلا و گاندی به نیکی.و یک عده دیگر مثل هیتلر و خمینی و مزدوران ساندیس خور آنها به بدی و نکبت!
  2
  18
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. ماندلا رو نمیدونم کیه، ولی منظورت اگه مادونا هست، بله. نامش میمونه، چون بیشترین تعداد دوست پسرا رو داشته.
  8
  3
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. مدونا صد تا دوست پسر داشته دمش گرم بهشون عشق خودش رو عطا کرده ..توی بدبخت چی که با خودت ور میروی خیرت به هیچکس نمیرسه؟
  3
  9
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. آخه چند بار باید روتو کم کنم؟ اون جماعتی که اینکاره هست عمریون هستند. اینهم سندش از کتب خودتون: المصنف ج7 ص391 المؤلف: أبو بکر عبد الرزاق بن همام بن نافع الحمیری الیمانی الصنعانی (المتوفى: 211ه)، المحقق: حبیب الرحمن الأعظمی، الناشر: المجلس العلمی- الهند، یطلب من: المکتب الإسلامی - بیروت، الطبعة: الثانیة، 1403،عدد الأجزاء: 11. از مجاهد نقل شده است که گفت : جوانان خود را امر به استمناء می‌کنند و همچنین به زنان چیزی را در بدن خود فرو کنند .به عبدرزاق گفتیم: آن چیزی را داخل می‌کنند چیست؟ گفت : چیزی بنام سق میباشد.
  4
  1
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  مارادونا رو ول کن فاطی رو بچسب
  2
  3
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. ماندلا را نمیشناسی چون با مرام دین و مسلک تو جور در نمیاد ولی مدونا و کاردشیان را خوب میشناسی چون از کمر به پایین فکر کردن و نظر داشتن به زنهای دیگه و پسر بچه پایه و اساس احکام دینت هست
  0
  4
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران
  مالیات نمی ذاره که شمامالک چیزی باشی، فقط کافیه که شما مالیات اموالت رو ندی دولت ان اموال رو بر میداره. در واقع تو مالک هیچ چی نیستی مثل کمونیستی، فقط اسمش ظاهرا سرمایه داری هست. شاید ایران سرمایه داری باشه چون مالیات ضعیفه
  0
  7
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.