کارگر اخراجی پارس خودرو بخاطر پیگیری وضعیت پرونده اش ۷۴ ضربه شلاق خورد

العربیه :یک کارگر اخراج شده پارس خودرو که برای پیگیری پرونده‌اش به دادسرا مراجعه کرده بود توسط ماموران حکم بدوی 74 ضربه شلاق خورد.

ماموران حکم بدوی به داود رفیعی کارگر اخراج شده شرکت پارس خودرو که برای پیگیری وضعیت تجدیدنظر خود به دادسرا مراجعه کرده بود، 74 ضربه شلاق زدند.

این حکم به علت در دست داشتن شعاری علیه علی ربیعی وزیر وقت کار ایران و به خاطر آنچه «توهین به وزیر» توصیف شده، صادر شده بود.

این کارگر در شعارش نوشته بود: «مرگ بر آمریکا، مرگ بر وزیر کار، مرگ بر اسرائیل».

با اینکه علی ربیعی گفته بود شکایتی از داود رفیعی ندارد اما حکم او اجرا شد.

داوود رفیعی کارگر 50 ساله از هفت سال پیش بارها مقابل وزارت کار تحصن کرده و با بالا بردن دست‌نوشته‌هایی به اخراج خود اعتراض کرده و بازگشت به کار را خواستار شده بود.

بر اساس گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، داوود رفیعی 13 مه 2018 بازداشت شده بود و 31 مه همین سال با قید 50 میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه، از زندان فشافویه آزاد شد.

بر اساس این گزارش، رفیعی در حالی که برای پیگیری مطالباتش به وزارت کار مراجعه کرده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یک منبع آگاه درباره رفیعی گفته بود که این کارگر در روز بازداشتش قصد داشت مقابل وزارت کار پیشنهاد رشوه «200 میلیونی» وزیر کار را افشا کند که توسط نهادهای امنیتی بازداشت شد.

او با وجود اسناد، مدارک و احکام لازم به نفع خود نتوانست به کار برگردد و در اعتراض به این موضوع، مقابل وزارت کار، از 16 آوریل 2018 دست به اعتصاب غذا زد و پس از سه روز، اعتصاب غذای خود را با وعده‌ی وزارت کار مبنی بر رسیدگی به پرونده‌اش در اداره‌ی کل کار استان تهران شکست.
+58
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  البته کشیدن کاریکاتور اون که این قوانین متوحش رو بنیان کرد گردن زدن هست! به یک خر توی جوامع دیگه شلاق بزنی باید بری دادگاه جواب بدی , بعد در کشور فرزندان کورش انسان ها رو شلاق میزنن , چرا که یک وحشی ۱۴۰۰ سال پیش تو بیابون های عربستان زیر آفتاب ۶۰ درجه گفته
  1
  40
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  طبق قوانین اسلام حق و حقوقش را کف دستش(روی پشتش بیادگار)گذاشتند
  0
  2
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.