ترامپ:‌ اگر کالج انتخاباتی به جو بایدن رای بدهد کاخ سفید را ترک خواهم کرد

بی بی سی :دونالد ترامپ اعلام کرده است در صورتی که کالج انتخاباتی رسما پیروزی جو بایدن، رییس جمهوری منتخب آمریکا، را تایید کند او کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

رییس جمهوری آمریکا تا به حال شکست در انتخابات روز سوم نوامبر امسال را نپذیرفته و دموکرات ها را به تقلب گسترده متهم کرده است - ادعایی ثابت نشده که در خصوص آن هیچ مدرکی ارائه نکرده است.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه (۲۶ نوامبر) در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا در صورت رای دادن الکتروال کالج به جو بایدن، کاخ سفید را ترک خواهد کرد یا خیر گفت: "مطمئنا این کار را انجام خواهم داد. مطمئنا این کار را انجام خواهم داد و شما این را می دانید."

آقای ترامپ در عین حال گفت قبول کردن نتیجه برای او دشوار است زیرا "ما می دانیم تقلب گسترده ای انجام شده است."

او افزود: "در این یک انتخابات تقلب شده بود ...در بالاترین سطح."

در ظرف چند هفته اخیر دادگاه ها در ایالت های مختلف اتهام تقلب انتخاباتی را رد کرده اند.

دونالد ترامپ در حالی به مطرح کردن اد عای تقلب انتخاباتی را ادامه می دهد که روز دوشنبه (۲۳ نوامبر) پذیرفت روند انتقال قدرت به جو بایدن را آغاز کند.

اظهارات آقای ترامپ به دنبال چندین شکست در دادگاه برای آقای ترامپ و تائید پیروزی آقای بایدن در ایالت‌های مهم از جمله پنسیلوانیا و جورجیا صورت گرفت. هم زمان، سناتورهای ارشد جمهوریخواه از او خواستند که شکست را بپذیرد. ۱۶۰ نفر از رهبران تجاری- از جمله کمک کنندگان بزرگ مالی جمهوری خواه هم از آقای ترامپ خواسته‌اند شکست خود را بپذیرد و به او گفتند عدم انجام چنین کاری به آمریکا ضرر می‌رساند.
جو بایدن از ظهر روز ۲۰ ژانویه رسما وارد کاخ سفید خواهد شددر جریان انتخابات امسال جو بایدن به ۳۰۶ رای کالج انتخاباتی دست پیدا کرد. ترامپ ۲۳۲ رای مذکور را از آن خود کرد. حد نصاب برای ریاست جمهوری ۲۷۰ رای است. رای مردمی جو بایدن همچنین حدود شش میلیون بیشتر از آرا دونالد ترامپ بوده است.

قرار است که اعضای کالج‌ انتخاباتی ماه آینده در روز ۱۴ دسامبر دور هم جمع شوند تا نتیجه آرا را نهایی کنند.

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در ظرف چند روز اخیر شروع به اعلام اعضای کابینه خود کرده است. جنت یلین، قرار است به عنوان وزیر دارایی فعالیت کند و آوریل هینس هم برای ریاست اداره اطلاعات ملی معرفی شده است. این نهاد بلندپایه ترین سازمان اطلاعاتی آمریکاست. فعالیت هر دو مستلزم تائید سنای آمریکا است.

آقای بایدن پیشتر آنتونی بلینکن را به عنوان گزینه خود برای وزارت امور خارجه معرفی کرده بود.

رییس جمهوری منتخب آمریکا گفته است اولویت او مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا است.
+22
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  پس خیالش راحته که کالج انتخاباتی به بایدن رای نمیده... منتظر برگشتت هستیم مرد. برگرد و کارهای نیمه تمومت تموم کن.
  27
  30
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
  ۳۳
  sara-de - برلین، آلمان
  [::پرنده آبی - شیراز، ایران::]. من طرفدار کسی‌ نیستم ولی‌ به همین خیال باش،این آدم یک دلاله و بس نه فکر مردمه نه هچکس فقط جیبش هنوز خیلی‌ مونده بفهمی؟
  22
  18
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
  ۳۲
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  [::sara-de - برلین، آلمان::]. نه ترامپ و نه اوباما طرفدار حقوق بشر نیستن و باشما موافقم که تغییر رژیم رو نمیخواد. اوباما خرداد 88 و دیماه 96 چیکار کرد ؟؟؟ ترامپ آبان 98 چیکار کرد ؟؟؟ هییییچی. ترامپ اما، یه حس مثبت به مردم ایران منتقل میکنه که میخواد رژیم رو عوض کنه و همین انرژی، شاید باعث بشه مردم حرکتی بزنن. ولی بایدن بیاد، کاملا این حس و انرژی از بین میره.
  3
  6
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
  ۴۱
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::sara-de - برلین، آلمان::]. البته اسم واقعی این طرف چرنده آبی -شیراز-ایران هست
  8
  8
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
  ۵۰
  آزاذه - تهران، ایران
  البته ترامپ گفت که امکان نداره جو بایدن ببره. با تقلبات دموکراتها در انتخابات رای های بایدن از اوباما هم بالاتره که محال و غیر ممکن است. ترامپ گفت محاله جو بایدن باللی شصت میلیون رای آورده باشه. متاسفانه شبکه سوشیال مدیای دموکراتها اعم از توییتر و فیس بوک اخبار درست را به مردم نمیگویند. ترامپ در مقابل دنیای کمونیسم چپ و اسلام سیاه همچنان قدرتمند ایستاده.
  10
  8
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::پرنده آبی - شیراز، ایران::]. ایشالا. اگر در آمریکا هم عدالت برقرار نشه و این تقلب به کرسی بشینه باید قاطعانه فتحه ملتها رو خوند و کل دنیا رو در اسارت لابیهای گلوبالیسم و رسانه های مفت خور اونها دونست.
  7
  11
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
  ۳۲
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  [::henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا::]. هروقت گفتن سگ شما بگو واق واق.....
  4
  5
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
  ۷۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::پرنده آبی - شیراز، ایران::]. بهش بگو دفعه بعد آلو و انجیر زیاد بخوره تا کارش نیمه تموم نمونه!
  4
  11
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::پرنده آبی - شیراز، ایران::]. خخخخ. خیلی خوب بود. عمال رژیم رو باید سرکوب کرد چون مفت خوردن هار شدن. البته سگ خیلی باشرفه. بهشون مگس
  0
  2
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
  نظر شما چیست؟