ویدیویی دیدنی از دبستانی در آبادان در ۴۲ سال پیش

اگر اون صحنه پیکان توش نبود کسی باور نمیکرد این مدرسه در ایران بوده
+240
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  اگر اخوندهاایران مارا تصاحب نمی کردن در 42 سال پیش حالا مردوم ایران وضع زندگیش از 99 درصد مردم کشورهای دنیا بهتر بود! لعنت بر اخوند جماعت
  9
  67
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  بنده در زمان شاه. افتخار.مدتی‌ در دهات دور لرستان اموزگار باشم.در زمستان. که رفت و آمد به شهر زیاد آسان نبود.اواهل پاهیز. ماشین کامیون اداره می‌‌آمد. و یک تا دو تن غذا تحویل می‌‌داد. جنگ اول را با آخوند روستا داشتیم. که سهم امام حسین را می‌‌خواست. که با تهدید .شرش را کم می‌‌کردیم. ساعت ۸ صبح. شیر مایع غلیظ .انگلیسی. دوستان خوزستانی می‌‌دانند چیست؟ در استور شرکت نفت فقط وجود داشت. یک قاشق از آن. ۲ لیوان شیر می‌‌شد.بمب کالری بود.حدود ۱۰. دسر بود. معمولا .کیک شیری .یا کمپوت میوه. ناهار .یک قوطی ۱۰ کیلو .لوبیا بود. غلیظ و در آن تیکه بزرگ گوشت.بعد از یک مدتی‌ متوجه.که شاگردان دیگر لوبیا و گوشت را نمی‌‌خورند. پی بردیم. دار و دسته آذری آن زمنا. جهبه ملی‌ ها. نهضت آزادی ها.بنی صدر ها.شایعه. که در لوبیا‌گوشت. خوشت خوک است و از اسراهیل می‌‌یاد.هرچه داد.که یهودی‌ها خودشان هم گوشت نمی‌‌خورند.زور مسلمان‌ها بیشتر بود. تغذیه در مدارس در همه جا دنیا وجود درد. خیلی‌ ارزان. ایران تنها کشور دنیا در آن زمان بود. که مجانی‌ بود
  49
  38
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  با گذاشتن این نوع کلیپ ها«نمایه ها»نمی توانید حکومت دست نشاندهُ پهلوی را تطهیر کرده و منزه جلوه بدهید.در مقامِ مقایسهُ سطحی،الان در برخی مهدهای کودک هم موسیقی آموزش میدهند وهم زبان انگلیسی وهم مدل خودروها از پیکان تبدیل به سانتافه وتویوتا وکاین و پانامرا شده اند.
  59
  31
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  بحثِ پهلوی،سیاست کثیفی بود که در جریان بود،وگرنه خودِ شاه انسان خوبی بود و قبلأ هم نوشته ام که او شاهِ خوبی برای سوئیس می توانست باشد ولی برای ایران شاید حداکثر یک وکیل دادگستری می توانست باشد.سیاستِ کثیف،دادن نقش بیش از حد به اشرف پهلوی"جهنم خدا نصیب او باد" و ایجاد دولت در دولت توسط فرح پهلوی وباز گذاشتن لولهُ مجانی نفت بروی آمریکاییها بود. آنقدر ساده و نادان وبیفکربود که قدرِ کالای استراتژیکی مانند نفت رانمیدانست.نمیدانست که«انرژی ابزار قدرت است». مثل اینکه شما صاحبِ باغی باشی ولی تمام درختانش را به نام کسی سند بزنی،او هم سی درصد میوهُ درخت را به شما بفروشد!
  55
  30
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران

  یک آزادی واقعی. کاش نظر قبلیمو پخش میکردین.
  3
  25
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  hovakhshatare - تهران، ایران
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. یعنی شما واقعا واقعا واقعا فکر می‌کنید که شاه نمی‌فهمید نفت چیه؟! یعنی واقعا فکر می‌کنید یک مُنگل شاه ایران بوده که مثلا از آمریکا می‌اومدند بهش می‌گفتند: «عمویی نفت رو می‌دی ما ببریم؟» اون هم می‌گفته «باوشه»! چرا این‌قدر کودکانه فکر می‌کنید؟ یا مثلا فکر می‌کنید که اگر ایران در اون زمان امکان استخراج نفت به تنهایی و فروشش رو داشت شاه مملکت عقلش نمی‌رسید که به خارجی‌ها درصد برای استخراج ندهد؟! آیا ایران اون زمان مهندسان و تکنولوژی مورد نیاز برای حفر چاه‌های عمیق نفت در دل دریا را داشت؟ اگر شما شاه بودید دانش فنی و تکنولوژی مورد نیاز رو از علی‌آباد کتول فراهم می‌کردید؟! . حرف زدن آسون است. سعی کنیم بفهمیم.
  16
  29
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::hovakhshatare - تهران، ایران::]. اولا اینکه شاه بدنبال غلبه بر قانون اساسی مشروطه و شکستن اون بوده بدیهی هست . خودش گفته بود اگر قرار باشه من پادشاه مشروطه باشم قبول نمیکنم!! بعد هم حکومت شاه چند دوره داشته . از شهریور 20 تا ترور 1327 یه پسر جوان با رویاهای اروپایی ..از 28 تا 32 سیاسی میشه از 32 تا 40 وابسته به امریکا بخاطر وامهای دلاری و بخاطر سلاح و دادن امتیاز کنسرسیوم ...از 40 تا 50 پادشاه قدرقدرت اصلاح طلب دیکتاتور ...از 51 تا 57 یه مگالومنیاک بوده که به هیچکس و هیچ چیز توجه نداشته حرف هیچکس رو قبول نمیکرده فقط چاپلوسها رو دور خودش نگه میداشته به امریکا و انگلیس و فرانسه هم لیچار میگفته ادعا میکرده که دمکراسی شکست خورده و شاه یه نابغه هست که سیستم حکومتیش درنهایت همه دنیا رو میگیره غربیها تنبل و بی عقل هستند و بیشتر کارهایی که میکنند اجرای حرفهایی هست که توی پارتیها از دهنش میپریده به کسینجر و نیکسون و سفرای امریکا میگفته و اونها اون حرف رو میقاپیدند و فوری انجام میدادند!!!
  17
  23
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اصلاحات آمرانه معمولا باعث میشود آن جامعه خودش بی فکر و بی عرضه باقی بماند در صورتیکه اگر از طریق تقسیم قدرت با نخبگان به خود جامعه مجال داده شود این اصلاحات عمیقتر و ماندگار تر خواهد بود. شخصیت خود شما بعداز دهها سال زندگی در اروپا ثابت میکند کارهای شاه چقدر اشتباه بوده. در سنین پختگی پس از دیدن و لمس اروپا هنوز متلک پران- بی مسئولیت و خودبزرگ بین هستی ! یک مطلبی مینویسی دیگری به تو اثبات میکند سخن بیجا گفته ای و از تو میخواهد عادلانه به قضاوت بنشینی فرار میکنی میروی درجای دیگری متلک نثار میکنی!! کینه توز هستی در حد کودکان مهد کودک!! خوب میتوان حدس زد در سال 57 که هنوز گردی کلاه نمدی بر سرت جایش پاک نشده بود چطور بودی!! .
  13
  25
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اصلاحات از بالا و آمرانه کار نمیکنه چون بصورت وصله پینه هست...همون پنیر و غذایی که میره از خارج با پول نفت میاره چرخه اقتصادی رو داغون میکنه باعث میشه کشاورز و دامدار داخلی از بین بره ...اینرو دکتر عالیخانی و خداداد فرمانفرما زمانی که در سازمان برنامه بودند تذکر میدادند ولی کسی گوش نمیکرد برای همین در سال 50 استعفا دادند مجددا زمانی که قیمت نفت چند برابر شد اومدند به اسدالله علم و هویدا و دیگران توضیح دادند منتها بوی پول همه اینها رو دیوانه کرده بود گوش نمیدادند ...عاقبت اینقدر سلاح و مواد غذایی خریدند که اینها وارد گمرکات شد و گمرک رو بند آورد ! تجهیزات نیروگاهها پشت این گمرک گیر کرد ...از اونور به صنایع وامهای بی حساب دادند اونها در جاده قدیم کرج طرحهای گسترش اجرا کردند و باعث شد برق تهران کم بیاد روزی چند ساعت قطعی برق و کاهش ولتاژ در خیلی مناطق داشته باشی و باعث نارضایتی بشه. در شهرستانها کمبود برق و آب که پاسخگوی افزایش جمعیت نبود .
  14
  21
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.