دستگاه اطلاعاتی کانادا: میلیون‌ها دلار پول دولت ایران از طریق یک صرافی تورنتو به کانادا منتقل شده است

ایران اینترنشنال :براساس گزارشی که از سوی سرویس اطلاعات و امنیت کانادا تهیه شده و شبکه گلوبال‌نیوز به آن دسترسی پیدا کرده است، دولت ایران در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ از طریق یک صرافی در تورنتو میلیون‌ها دلار را برخلاف تحریم‌ها به کانادا منتقل کرده است.

به گفته سرویس اطلاعات و امنیت کانادا، صرافی او.ان.جی، متعلق علیرضا عنقایی سرمایه‌گذار ایرانی، با هدف دور زدن تحریم‌های ایران پول بانک صادرات را از طریق دبی به کانادا منتقل ‌کرده است.

براساس این گزارش، عنقایی در جلسه پرسش و پاسخی که در سازمان امنیت و اطلاعات داشت، پذیرفته بود که صرافی او پول بانک صادرات و سایر موسسات مالی ایرانی را به کانادا منتقل می‌کند.

این گزارش به مبلغ دقیق این پول‌ها و زمان انتقال و مورد استفاده آن‌ها اشاره نکرده، اما خاطرنشان کرده این صرافی تنها در یک مورد ۶۰۰ هزار دلار به کانادا منتقل کرده است.

در این گزارش آمده است این تحقیق و تفحص با هدف بررسی «فعالیت‌های تحت نفوذ خارجی که به منافع کانادا ضربه می‌زنند و مخفیانه یا فریبکارانه هستند» صورت گرفته است.

به گزارش سرویس اطلاعات و امنیت کانادا، این صرافی در سال ۲۰۱۰ تاسیس و در سال ۲۰۱۲ لغو مجوز شده و در این مدت به انتقال پول از ایران ادامه می‌داده است.

در اوایل مهرماه، بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در گزارشی نسبت به گسترش نفوذ جمهوری اسلامی در کانادا هشدار داد و گفت این کشور به یک «کانونی اصلی» برای حامیان رژیم ایران تبدیل شده و آن‌ها میلیاردها دلار را با پولشویی از ایران خارج کرده و در اقتصاد کانادا سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، دولت لیبرال کانادا به هشدارهای ایرانیان مقیم کانادا در مورد گسترش نفوذ جمهوری اسلامی توجهی نشان نمی‌دهد. این در حالی است که حامیان رژیم ایران در کانادا بسیاری از کنشگران ایرانی، از جمله خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی، را مورد تهدید قرار داده‌اند.

براساس این گزارش، حامیان رژیم ایران در تورنتو به صورت علنی بسیاری از ایرانیان کانادایی را مورد تهدید فیزیکی قرار داده‌اند.

در این گزارش همچنین عنوان شده است که مقامات رژیم و افراد وابسته به آن‌ها با میلیاردها دلار پولی که از ایران به کانادا برده‌اند املاک گران‌قیمت خریداری کرده و در تورنتو و ونکوور زندگی مجللی دارند. همچنین بسیاری از صرافی‌های تورنتو و شهرهای دیگر پولشویی بین ایران و کانادا را تسهیل می‌کنند.
+70
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  همایون نروژ - اسلو، نروژ

  والله کانادا هم بدش نمیاد پولا سرازیر بشه به اونور . در ضمن این پول دولت ایران نیست پول ملت بدبخته ایرانه که آخوندا و حروم لقمه هاش دارن میدزدن و میارن دودستی میدن به شما
  1
  84
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  اینقدر از این صرافیها ریخته که نگو. همشونم هرسال اسم عوض میکنن. همشونم پول خون مردم رو منتقل میکنن کانادا. منی که اینجا تو تورنتو هستم و به دلایلی با خیلیا اشنا شدم با چشمام میبینم چطور پول وارد میشه. ادمایی که یه شبه مثل قارچ در میان و همشونم ثروت میلیونی دارن. همشونم با پول خون مردم پولدار شدن.
  3
  71
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  گلوبالیسم یا دموکراتیسم اروپا و کانادا از الان دوباره استارت خورد . مکش خون ملت ایران با سرنگی به نام جمهوری اسلامی. هر مزدوری در خارج و داخل حمالی و طرفداری اینها رو میکنه 7جد و آباد نداشتش و هفت نسل کثیفش آلوده به خون ایرانیها و ملل ضعیف جهانه.
  6
  47
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. یکی توی تهران خونه خودش رو یا مغازه خودش رو میفروشه بخاطر بچه هاش میاره چند میلیون دلار اونجا آیا باید بیاره بده به شما بخورید؟ چرا خودت رو مالک کانادا میدونی؟ چرا شماها فکر میکنید خودتون دو سال درس خوندید همه حقی دارید ولی مردم دیگه حق ندارند هستی خودشون رو بیارند؟ وقتی بابای شما دنبال یللی تللی بوده بابای اون براش زحمت کشیده ملک خریده حالا اون ملک رو میفروشه میاره ..شما هم برو برای بچهات جمع بکن اونها حال کنند
  52
  8
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  chertopertnago - دور اباد، سائوتوم و پرینسیپ
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران. یواششششششش عسلی وایسا عوارضی و بدی بد حرکت کن . چی واسه خودت میگی ؟
  5
  13
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  انگلستان تقریبا ۴۰۰ سال است که با آخوند ها ارتباط دارد.کانادا بنوعی زیر مجموعه انگلستان میباشد.طبیعی است که سران نظام اسلامی که با پول های کلان به کانادا میروند در امان باشند.کانادا حیاط خلوت سران ج.ا میباشد.
  1
  18
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. هیچ معلومه چی میگی؟!؟یکم فکر کن .پول دزدی ملت ایران توسط خلافکاران به کانادا میرود.از کی حمایت میکنی؟!؟
  3
  17
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  golden remix - استکهلم، سوئد
  ونظرهای مردمشان زیر این خبر: اینقدر از کشورهای اشغال مهاجر نگیرید
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. جان؟ شما یه سر بیا کانادا ببین وضعیتو بعد بیا حرف بزنیم
  0
  7
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Pahbod666 - لندن، انگلستان
  این بابا آذرمیان اصلا به کل از مخ تعطیله.
  2
  6
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  اگه راست میگن خاوری رو تحویل بدهند .یا اصلا چرا اجازه میدن نتیجه یک دزدی کلان از جیب مردم وارد اون کشور بشه . تو فرودگاه اگه بدو ورود به خطا یادت بره که تنها هزار دلار از مرز قانونی وارد کردن دلار به کانادا پول پیشت بوده واگر متوجه بشن عفته ها باید سوال و جواب پس بدی اگر هم پاسخ سربالا بدی زود می بندنت به ریش تروریسم . چه حوری میشه میلیونها دلار پول بی حساب و کتاب از ایران وارد کانادا میشه اونوقت دولت کانادا نمی فهمه. آمو خودتونید شریک دزد
  1
  4
  جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۹
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. وقتی شما زهرا کاظمی رو میکشید اون میاد التماس میکنه میگه بیائید با ما همکاری کنید خانواده این بدبخت بتونند به عدالت برسند بجای همکاری لج میکنید ..معلومه اونهم نمیاد با شما سر خاوری همکاری کنه !! در ضمن کانادا با ایران توافقنامه مربوطه رو نداره پس الزامی هم نداره به اینکه یه مجرم رو پس بده ...شما هم اونجا داری پول درمیاری زیاد نگران نباش چون این پولها وارد همون اقتصاد میشه و به خود تو هم سودش میرسه نمیخواد برای ما ادای دایه مهربان تر از مادر رو دربیاری
  0
  1
  شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.