اسرائیل کاروان حامل پول‌های ایران برای حزب‌الله را بمباران کرد

العربیه :منابع شبکه‌های العربیه والحدث گزارش کردند جنگنده‌های اسرائیل شامگاه چهارشنبه 25 نوامبر 2020 یک خودروی حامل پول‌هایی که ایران برای حزب‌الله لبنان فرستاده بود را در سوریه مورد هدف قرار داده و بمباران کردند.

براساس این گزارش این پول‌ها را یک هواپیمای مسافربری ایرانی به فرودگاه دمشق منتقل کرد و پس از هواپیما به چند خودرو انتقال داده شده تا به مقصد حزب‌الله راهی لبنان شود، جنگنده‌های اسرائیلی این خودروها را بمباران کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه ساعاتی قبل از انتشار این گزارش‌ها، اعلام کرده بود که 8 پیکارجوی وابسته به ایران در بمباران شبانه جنگنده‌های اسرائیلی در سوریه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانس‌پرس رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه گفت که کشته‌ها تابعیت غیرسوری داشته‌اند ولی هنوز مشخص نشده اهل کدام کشور هستند.

این پیکارجویان پس از آن کشته شدند که جنگنده‌های اسرائیلی یک مرکز و انبار مهمات متعلق به نیروهای ایران و حزب‌الله لبنان را در منطقه جبل مانع در حومه جنوبی دمشق مورد هدف قرار دادند. این حملات شامل مواضع نیروهای وابسته به ایران در حومه قنطیره نیز شد.
دیدبان حقوق بشر سوریه پیش از آن نیز گزارش کرده بود که حمله جنگنده‌های اسرائیلی به مواضع ایرانی در دمشق و قنیطره ساعت 3 نیمه شب به وقت محلی صورت گرفت و این سی و ششمین حمله اسرائیل به اراضی سوریه در سال جاری است.

صدای انفجار شدید در مناطق جنوبی حومه دمشق و استان قنیطره شنیده شد که ناشی از حمله هوایی اسرائیل به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در شهرک رویحینه در جنوب قنیطره بود.

خبرگزاری سانا خبرگزاری رسمی سوریه هم گزارش کرد که نیروهای اسرائیلی به منطقه جبل المانع در جنوب قنیطره حمله هوایی کردند.

اسرائیل همچنین حمله دیگری به منطقه پیرامونی جبل المانع در حومه دمشق داشت که اطلاعاتی درباره خسارات و قربانیان ناشی از این حمله هنوز در دست نیست.

در پی این حملات تلویزیون سوریه ویدئویی منتشر کرده و مدعی شد که سامانه‌های دفاع موشکی این کشور به مقابله با جنگنده‌های اسرائیل در آسمان جبل المانع پرداختند
+74
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  یویوماما - خاش، ایران

  بیچاره مردم ایران که حاتم تائی خامنه ای ته مانده پولشان را هم برای اون مفت خوران می فرستد که بنمایاند که قدرتمندیم.همه برای پوچ.
  0
  28
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان

  آخه چرا انقدر عجله. صبر میکردین عمو بایدن تحریم ها رو لغو کنه با سوئیفت میفرستادین.
  2
  22
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  Ashkan60 - لندن، انگلستان

  ملت بیچاره ایران دارند زیر فشار فقر و گرانی و سو مدیریت نابود میشوند و از آنسو حکومت ‌پول و سرمایه متعلق به مردم را اینگونه در بیابانهای غزه و لبنان و سوریه ویا با اختلاس و دزدی به آتش می کشد .این درد جز با نابودی حکومت درمانی ندارد.
  0
  24
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Darknet - لندن، انگلستان

  سر مقاله داره میگه چرا اقتصاد ایران فلج شده. نه بر اثر تحریم ها بلکه خوردهای قاچاق رژیم جمهوری اسلامی که در حال دزدی از مردم ایران هستن.
  0
  21
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  دستش دارد نکنه. خدا قوت. از ملت ایران بدزدید بدید اجنبی های سوری و لبنانی بخورند. آخوندهای پست گدای تو بشکه رو.
  0
  24
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  ایران با ماشین پول نمیفرسته ایران با ماهان ایر اینکار رو میکنه. دپوهای مهمات ایران در خود دمشقن نه در حومه. اسراییل از این حملات چند استفاده میکنه نمایش قدرت به عربها برای اهداف خودش. جلب توجه آمریکا برای حمایت خودش. نمایش ایران به عربها به عنوان لولو. تضعیف اسد بر ضد گروههای مخالفش و نگه داشتن بالانس برای گروههای ترکیه و تروریست و نتیجه هزینه برای ایران. افزایش فرسایش گروههای مورد حمایت ایران حزب الله. نشان دادن اینکه در رو در رویی با ایران واهمه نداره.
  15
  3
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  ایرانی‌ها از ترسشون صداشم در نمیارن دستشون درد نکنه امیدوارم هر روز خبرهای خوب بشنویم
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  araghesagi - لندن، انگلستان
  فقط خودشون ‌خدا می‌دونن که راست هست یا دروغ. یا واقعا پول بوده که دم اسراییل گرم. یا این که چهار تا کامیون با پول تقلبی پر کردن چندتا مامور هم که میخواستن از شرش خلاص بشن مامور این کامیونها کردن که برسونن خودشون هم خبر کامیونها رو دادن به اسراییل . که حالا یک از شر مامورا خلاص بشن دو ثابت کنن که ما هنوز براتون پول میفرستیم و هواتونو داریم . سه او شخصی که مثلا جاسوس هست و خبر رسونده رو معتبرش کنن که بعدا جاسوسی اونطرفی کنه
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  خدا سایه ارتش دفاعی اسراییل خصوص نیروی هوایی را ازسر منطقه کم نکنه
  0
  1
  یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.