مونولیت «عجیب و غریبی» در مناطق دورافتاده یوتا کشف شد

گمان می‌رود که این مونولیت توسط یک هنرمند نصب شده باشدبی بی سی :کشف مونولیتی عجیب توسط خدمه یک بالگرد در بیابان‌های یوتا باعث سردرگمی مقامات محلی شده است.

این شیء "عجیب" هنگامی یافت شد که ماموران محیط ‌زیست داشتند از هوا گوسفندهای موجود در مناطق دوردست جنوب‌شرقی این ایالت آمریکا را می‌شمردند.

به گفته آن‌ها این سازه درون صخره‌های سرخ ‌رنگ کاشته شده بود.

هیچ نشانه‌ای از شخصی که این مونولیت ۳.۶ متری را نصب کرده است وجود نداشت.

برت هاتچینگز، خلبان بالگرد، در مصاحبه با یکی از شبکه‌های خبری محلی گفت "من در همه سال‌هایی که بر فراز آن منطقه پرواز کرده‌ام تا به حال با چنین چیز عجیبی روبه‌رو نشده بودم."

او گفت که اولین فردی که متوجه این سازه شد زیست‌شناسی بود که داشت از هوا گوسفندهای بزرگ‌شاخ را می‌شمرد.

آقای هاتچینگز گفت "یک دفعه برگشت و گفت 'اوه، اوه، اوه، دور بزن، دور بزن!'. من هم گفتم 'چیزی شده؟'. جواب داد 'یه چیزی آنجاست - باید بریم دقیقتر ببینیم!'."

حدس آقای هاتچینگز این بود که این مونولیت توسط "یک هنرمند موج نو" نصب شده است، یا یکی از دوست‌داران فیلم ۲۰۰۱: ادیسه فضایی که در سال ۱۹۶۸ توسط استنلی کوبریک کارگردانی شد.

این فیلم بر اساس نوشته‌های آرتور سی کلارک ساخته شده است و مونولیت‌های سیاه‌رنگ باابهتی که توسط موجودات فرازمینی خلق شده‌اند یکی از عناصر داستانی آن است.

اداره امنیت عمومی یوتا هفته پیش تصاویری از این شیء فلزی مستطیل‌شکل را در اختیار عموم قرار داد.
مقامات محلی در شبکه‌های اجتماعی خواهان اطلاعات درباره این مونولیت شدندبه گفته این اداره مقامات دارند "نیاز به تحقیقات بیشتر" را بررسی می‌کنند. به گفته این سازمان "نصب سازه و آثار هنری در اراضی عمومی تحت نظارت دولت فدرال بدون مجوز غیرقانونی است و فرقی هم نمی‌کند که از کدام سیاره آمده باشید."

این اداره محل دقیق این مونولیت را اعلام نکرده است تا کاشفان احتمالی خود را "به مخمصه" نیاندازند. گوسفندهای بزرگ‌شاخی که ماموران برای شمردنشان رفته بودند گونه بومی مناطق صعب‌العبور جنوبی این ایالت محسوب می‌شوند.
گوسفندهای بزرگ‌شاخ گونه بومی مناطق جنوبی یوتا محسوب می‌شوندتا این لحظه هیچ شخصی مسئولیت نصب این سازه را نپذیرفته است.

پلیس راه یوتا برای یافتن پاسخ سراغ شبکه‌های اجتماعی رفت و در اینستاگرام نوشت "اذهان پرسشگر دوست دارند بدانند این چیز چیست؟ کسی می‌داند؟"

بیشتر ناظران عقیده داشتند که این مونولیت کار یک مجسمه‌ساز است، و بعضی‌ها می‌گفتند که شبیه آثار جان مک‌کرکن، هنرمند مینیمالیست فقید، است.

بعضی‌ها هم ظاهرا به شوخی مشغول پرداخت نظریات فرازمینی بودند.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.