شورش در زندان مرکزی ارومیه درپی خودسوزی یک زندانی

ایران وایر :به دنبال خودسوزی یک زندانی در مقابل دفتر افسر نگهبانی، صدها زندانی در زندان مرکزی ارومیه دست به شورش زدند.

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز چهارشنبه پنجم آذر، با اعلام این خبر گزارش کرده است که  نیروهای ضد شورش وارد زندان مرکزی ارومیه شده و زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

بر پایه این گزارش، روز چهارشنبه پنجم آذر ماه، یک زندانی با نام «حجت کاظم‌نژاد» در زندان مرکزی ارومیه به نشانه اعتراض به عدم آزادی پس از پایان محکومیت یک ساله خود، سر خود را به گچ گرفته و در مقابل دفتر افسرنگهبانی اقدام به خودسوزی کرد که در نتیجه یکی از پاهایش به‌شدت آسیب دید.

به گفته یک منبع مطلع از زندان ارومیه، این زندانی ساعت ۴ عصر یک بار دیگر اقدام به خودسوزی نمود  که در پی آن از سوی نیروهای امنیتی زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت و همین منجر به واکنش دیگر زندانیان و درگیری آن‌ها با نیروهای امنیتی زندان شد.

این منبع ادامه داده که پس از وقوع درگیری در بندهای ۱، ۲،۳ و ۴ که بیش از ۱۰۰۰ زندانی در آن‌هامحبوس هستند، نیروهای گارد ویژه ضد شورش وارد این بندها شده و اقدام به ضرب و شتم زندانیان کرده‌اند.

گزارش شده که زندانیان این چهار بند نیز تمامی درها و پنجره‌ها را شکسته و پتوهای خود را به آتش کشیده‌اند به نحوی که دود و بوی سوختگی تمام محوطه زندان را در برگرفته است.

عدم اعطای مرخصی، عدم آزادی مشروط و گرانی بیش از حد اجناس داخل فروشگاه زندان از دیگر دلایل نارضایتی زندانیان در زندان مرکزی ارومیه اعلام شده است.
+50
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  به زودی به روزی میوفتیک که از نداری باید 1 وعده غذا بخوریم و 1هفته دسشویی نریم تا گشنمون نشه. روش آدم های نرگدا در گذشته. یعنی این بی صفتهای بی وجود فاشیست فارسیسم بلایی سر این سرزمین آوردن که تا قرنها جاش خوب نمیشه. بی شرفهای شیطان صفت
  13
  19
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.