طرح جنجالی « ممنوع الخروج شدن» مسئولان جمهوری اسلامی پس از اتمام مسئولیت

جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت در مجلس از تهیه طرح یک فوریتی ممنوعیت خروج مسئولان و مدیران نظام پس از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شدن مراحل قانونی در مجلس خبر داد.

او در توئیتی نوشت: «طرح ‎ممنوعیت خروج مسئولین و مدیران نظام جمهوری اسلامی ایران پس از اتمام مسئولیت از کشور را تا سپری شدن مراحل قانونی، تنظیم کردم و با قید یک فوریت به هیات رئیسه ارسال گردید. این طرح به دنبال صیانت و حفاظت از بیت المال مسلمین و مسئولین و مدیران ارشد نظام است.»

***

برنا - یک حقوقدان با اشاره به طرح مجلس برای ممنوعیت خروج مسئولین از کشور پس از پایان دوره خدمت گفت: آقایان با طرح کارشناسی نشده حیثیت و آبروی کشور را در دنیا می‌برند؛ چرا باید مسئولین را ممنوع الخروج کنیم.

نعمت احمدی، در رابطه با طرح مجلس برای ممنوعیت خروج مسئولین از کشور پس از پایان دوره خدمت گفت: مجلس به عنوان قوه مقننه هر تصمیمی را می‌تواند تصویب کند. اصولا مصوبات مجلس یا طرح است یا لوایحی که دولت ارائه می کند اگر شورای نگهبان آن‌ها را تایید کرد، جنبه قانونی پیدا می کند.او افزود: به یاد داشته باشیم که مجلس باید لوایح قانونی بنویسد. این لوایح یا لوایح قضایی هستند که قوه قضاییه بعد از کارهای کارشناسی آنها را به مجلس می‌فرستد و یا لوایحی هستند که قوه مجریه با کار کارشناسی آنها را می فرستد، اینکه نمایندگان مجلس از حق خود یعنی طرح استفاده می کنند، صحیح است ولی طرح های اخیر عموما خام هستند و کار کارشناسی شده بر روی آنها انجام نگرفته است و چند نماینده با هم تصمیم گرفته‌اند تا قانونی، تصویب شود.

احمدی اظهار کرد: قانون مثل بازی شطرنج است، وقتی می‌خواهید مطلبی را به قانون تبدیل کنید، گویی پشت صفحه شطرنج نشسته اید و قبل از هر حرکتی باید ببینید تاثیر این حرکت به حرکات دیگر چیست. آیا سرانجام تو را مات می کند یا نه؟ وقتی در گذشته قانونی وجود داشت و حال شما می‌خواهید، آن قانون را اصلاح کنید و تغییر بدهید، باید بگویید که قانون فعلی یا قانون سابق چه اشکال و ایرادی دارد که تصمیم بر اصلاح یا تغییر آن، دارید.
+72
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران

  بهترین طرحی که میتونه دزدها رو حداقل توکشور نگه داره البته نه خانواده انها رو چون همه چیز رو میزنن بنام خانواده و اونها رو میفرستند بیرون !!
  1
  41
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  درسته که تمام اعضای دولت خلافکار هستند،ولی تمام اعمال دولت با نظارت و صوابدید ولایت مطلق فقیه اعمال میشود.مجلس اگر عرضه دارد ولایت فقیه را جوابگو کند
  2
  33
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  اول باید یک قانونی تصویب کنند که مال و منال مسئولین را بعد از اتمام مسئولیت بررسی کنند و ببینند که چقدر دزدیده اند، کم دزدیده اند یا زیاد دزدیده اند.
  0
  33
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  به راحتی با یه پاسپورت جعلی میرن.
  2
  32
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  فضول بک - سوئد، سوئد
  اقا یک نظامی سرکار بیاورید که دزد پرور نباشد. اول اون رهبر بردارید و که بعد مجبور نشوید که این و ان را ممنوع الخروج کنید. بدانید تا زمانی که نظام دزد پرو وجود دارد شما باید امروز این قانون فردا ان قانون را تعیردهید. که مدت طولانی هم دوام نخواهد داشت .این دزد ها انقدر هم کودن نیستند که راه فرار به کاندا یا انگلیس را پیدا نکنند .
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.