بازداشت ناپدری به اتهام وادار کردن دختر ۳ ساله به نوشیدن مشروب و کشیدن سیگار

 ناپدری دختر 3 ساله که در اقدامی عجیب وی را وادار به نوشیدن مشروب الکلی و کشیدن سیگار کرده و از این صحنه فیلم گرفته بود با تلاش پلیس فتا تهران دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار حوادث ایران، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر گفت: چند روز قبل فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن مردی جوان یک دختر ۳ ساله را وادار به استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی کرده بود انتشار این فیلم باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی و واکنش کاربران به انتشار کلیپ مذکور شد. بنابراین کارشناسان پلیس فتا تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز کردند.

 وی ادامه داد: در بررسی‌های فنی کارشناسان پلیس فتا، متهم شناسایی و مشخص شد که وی ناپدری این کودک بوده که از غیبت و سهل‌انگاری مادر وی سوءاستفاده کرده و این دختر ۳ ساله را به مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات وادار و ضمن فیلمبرداری از این کودک، اقدام به انتشار آن در فضای مجازی کرده است.

 رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: ضمن هماهنگی با مقام قضائی، متهم دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد و به جرم خود اعتراف کرده و انگیزه اصلی خود را از این اقدام غیر انسانی، شوخی و سرگرمی در فضای مجازی اعلام کرد و معترف شد که هرگز تصور نمی‌کردم انتشار این کلیپ در فضای مجازی، واکنش منفی کاربران را به همراه داشته باشد.

سرهنگ گودرزی ادامه داد: مجرم پس از دستگیری طی هماهنگی با مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی به زندان تحویل داده شد و با توجه به اینکه والدین این کودک نظارت کافی بر فرزندشان نداشتند و ناتوانی آنها در نگهداری از این خردسال ثابت شد، این کودک با دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی به بهزیستی منتقل شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ توصیه کرد: هرگونه کودک آزاری و بازیچه قرار دادن کودکان جهت تفریح و خنده پیگرد قانونی دارد و کاربران فضای مجازی باید توجه داشته باشند از ارتکاب به اقدامات مشابه به دلایل مختلف از جمله تفریح و سرگرمی، جمع‌آوری بازدید کننده خودداری کرده و بدانند یکی از اولویت‌های پلیس برخورد با اینگونه ناهنجاری‌هاست و از ابتدای سال تاکنون چندین مورد از متهمین اصلی این موارد دستگیر شده‌اند.

این مقام مسئول از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک، آن را از طریق نشانی
 www.cyberpolice.ir با پلیس فتا درمیان بگذارند.
+17
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.