دونالد ترامپ سرانجام فرمان انتقال قدرت به جو بایدن را صادر کرد

دویچه وله :پس از هفته‌ها تعلل و اصرار بر "سرقت" پیروزی انتخاباتی خود، ترامپ رسما فرمان انتقال رسمی قدرت را صادر کرد. اکنون تیم جو بایدن می‌تواند به اطلاعات و زیرساخت‌های دولتی دسترسی یابد. ترامپ اما همچنان شکست خود را نپذیرفته است.

با انتشار یک پست توییتری، دونالد ترامپ به اعضای دولت خود فرمان داده است در ارتباط با انتقال رسمی قدرت به جو بایدن، با تیم او همکاری کنند. به این ترتیب، جو بایدن و تیم او پس از هفته‌ها تاخیر به اطلاعات مورد نیاز برای پیشبرد وظایف خود دسترسی خواهند یافت. آغاز زمامداری جو بایدن روز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ و پس از برگزاری مراسم ادای سوگند او خواهد بود. امیلی مورفی، سرپرست اداره عمومی خدمات فدرال آمریکا جو بایدن را پیروز این انتخابات اعلام کرده است. ترامپ در پست توییتری خود از مورفی خواسته است اقدامات لازمه را انجام دهد. او از تیم خود نیز درخواست مشابهی کرده است.
یک گام ضروری
به این ترتیب مبلغ شش میلیون و ۳۰۰ هزار دلار پولی که برای انتقال قدرت به دولت جدید در بودجه پیش‌بینی شده است، در اختیار تیم بایدن قرار خواهد گرفت.

افزون بر آن، همکاران جو بایدن اکنون می‌توانند به طور رسمی با مسئولان و نهادهای دولت آمریکا تماس برقرار کنند. این همان موضوعی بوده است که تا پیش از صدور فرمان ترامپ ممکن نبوده است.

تیم بایدن اعلام کرد، "تصمیمی که امروز اتخاذ شد گامی مهم در راستای تلاش برای فائق آمدن بر چالش‌هایی است که کشور آمریکا با آن‌ها روبه‌رو است".

باید یادآور شد که دونالد ترامپ در پست توییتری خود از شکست در انتخابات سوم نوامبر سخنی به میان نیاورده است.

ترامپ حتی روز دوشنبه ۲۳ نوامبر بار دیگر از "سرقت" نتایج انتخابات سخن گفته بود. این در حالی است که ۳۰ شکایت‌نامه ترامپ تا کنون از سوی دادگاه‌ها به علت "بی‌اساس" بودن رد شده است.
+25
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  انا بیطرف - فسا، ایران

  کاملا مشخص بود که نمیتونه کاری کنه و حرفاش بیشتر مثل همین اقایی هست که فکر میکنه از ناف تهرونه و بقیه را دهاتی میخونه بود----کاش روزی برسه که ایران ما هم ازاد باشه ومردم ما در رنج و عذاب نباشند تا منتظر بمونن که ایا تو امریکا چه کسی قراره رییس جمهور بشه
  13
  44
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  دموکراسی نابود میشد توی آمریکا اگه تقلب رو ثابت میکرد... سیدنی پاول هم با هماهنگی، دیروز گفت من عضو گروه حقوقی ترامپ نیستم. چون همشون پذیرفتن که چیزی رو برملا نکنن... ولی دم ترامپ گرم. خیلی چیزا رو ثابت کرد به دنیا.
  21
  8
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  چاره ای غیر از این نداشت. فقط چند روز وقت میخواست با این درد و فشار روحی کنار بیاد . اون دفعه را هم پوتین کمکش کرد وگرنه عمرا میتونس ببره. خیلی دوست دارم قیافه نحسش را روز سوگند یاد کردن ببینم. احتمال زیاد نمیاد
  9
  24
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  هیییچ نظری تایید نشده.. معلومه این سایت هم ملا دوسته.
  18
  9
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  داداش ترامپ فقط یه بچه تهران بامعرفت میدونه تو چقدر برای بشریت تلاش کردی و عده ای برده صفت بی صفت که متشکل از جمیع دموکراتها و اروپاییها و چین و روسیه و جمهوری اسلامی و عمال و کفتارها و جیره خوراشون تمام تلاششون رو کردن که تو دوباره رییس جمهور نشی. این در دنیای مردگان و زنده ها طبیعیه که درصد شیاطین و ارواح شیطانی و شیطان صفتها و البته ... خیلی بیشتر از انسانهای پاک و ارواح پاک هست لذا اینطور میشه که همه مثل کفتار گشنه به تو گربه مغرور و باهوش حمله کردن. البته با اینهمه زحمت فقط تونستن ... و روسیاهی و بدنامی براشون خواهد ماند. درود بر شرافت که هرکسی لیاقتشو نداره.
  31
  9
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. هم برا خودت و هم داداشت ترامپ واقعا متاسفم. فقط یکم مطالعه بد نیست
  6
  8
  ‌سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. ببین فحش ناموسی نداریما. داداش هم مثل خواهر ناموسه. خخخ
  5
  2
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::پرنده آبی - شیراز، ایران::]. خوب وسط پیام سیاسیت شاید جوگیر شدی فحش زیاد دادی اینا هم منتشر نکردن. میتونی به جای کلمات سکسی از میوه جات یا اشیا استفاده کنی تا منظور رو برسونه شاید منتشر بشه. مثلا بگی روحانی ایشالا در اون دنیا تیر چراغ برق همنشین مادرت بشه.
  5
  4
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. نه فحش ندادم. دیر تایید کردن. و هردوتا نظر باهم تایید و منتشر شد. ولی یه نظر توی یکی از خبرها دادم و از ترامپ حمایت کردم. اولش تایید شد چندتایی هم لایک خورد. بعدش سایت زد نظر رو کلا حذف کرد. فقط چون طرف ترامپ گرفتم. قبل انتخابات بود.
  4
  3
  ‌چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.